تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی بیت‌کوین – بیست و نهم تیر

با توجه به چارت تایم‌فریم ۲ ساعته بیت‌کوین، همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت پس از تشکیل اسپایک صعودی تا محدوده مقاومت روانی ۳۰ الی ۳۱ هزار دلار، حدود یک ماه است که در محدوده رنج درحال نوسان است. با توجه به این نکته که زمان و عمر باکس رنج زیاد شده و رو به فرسایشی شدن است، انتظار می‌رود به زودی شاهد شروع روند بزرگی در بازار باشیم. در زمان‌هایی که در فاز تریدینگ‌رنج هستیم بازار شروع به جمع آوری نقدینگی برای آغاز روندی پرقدرت می‌کند، اما اکنون ۲ سناریو پیش‌رو داریم:
۱-عدم توانایی و قدرت کافی برای شکست محدوده مقاومتی روانی ۳۰ الی ۳۱هزار دلار پس در نتیجه قیمت از کف تریدینگ رنج می‌شکند و تا محدوده حمایتی مشخص شده ۲۸هزار الی ۲۷۴۰۰ دلار وارد فاز اصلاح قیمتی می‌شویم.
۲- بازار درحال اصلاح زمانی است و در صورت رسیدن قیمت برای بار سوم به محدوده ۲۹۵۰۰ دلار در کف تریدینگ‌رنج و تشکیل کندل صعودی پرقدرت، مسیر رشد قیمت به سقف ترینگ رنج برای آخرین‌ بار هموار خواهد شد.
سناریو محتمل‌تر شکست از کف تریدینگ‌رنج است، زیرا قیمت پس از چهار بار برخورد به سقف تریدینگ‌رنج، موفق به شکست و تثبیت بالای سقف رنج نشد و در آخرین برخورد با فشار فروش سنگینی مواجه و کندل روزانه نزولی قوی‌ای تشکیل شد.
و در آخر با توجه به بازار سهام آمریکا و شاخص‌های داوجونز و S&P500، پس از رشدی که چند وقت گذشته تجربه کردند، اکنون نیاز به اصلاح قیمت حس می‌شود. نکته‌‌ حائز اهمیت این است که در بیشتر مواقع همبستگی مثبت بین بازار سهام آمریکا و بیت‌کوین وجود دارد، اما طی چند هفته گذشته بازار سهام آمریکا صعودی ولی بیت‌‌کوین در نوسان خنثی بود و اگر بازار سهام با فشار فروش مواجه شود، بازار بیت‌کوین ممکن است با ریزش شدید‌تر، مواجه شود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. از نظر شخسی من بر اینکه طبق روال اخبار با بار مثبت در طی این مدت اخیر که بیت کوین در روند رینج بس از سعود خودش داشته و اینکه وال های بازار شروع به اوردر گزاشتن در کف های قیمتی پایین یعنی محدوده تقاظای ۲۷۴۰۰ تا ۲۸۰۰۰ رو داشته و سناریوی افزایش نرخ بهره
    و اخبار شکاین سازمان نرخ بهر آمریکا از سری صرافی ها و کوین ها داشته ولی در همان بازه بیت کوین ۵۸ درصد سرمایه کل بازار رو توی دستاش داشت امریکا که تا پایان سال انتظار میره دوبار به ۲۵ دهم درصد افزایش رو شاهد باشیم بازار برای اصلاح خودش به سطوح تقاضای پایین تر برای پر کردن اردر های خوش که شاید در شرایط ثابت اقتصادی و جهانی بتونه سطوح شکنی مقاومت های خودش رو داشته باشه بر طبق اموزش های بازاری که در این روند سه مرتبه برخورد به صطوح اصلی رنج اتفاق افتاده میشه اتظار شکست به یک حرکت شارپ نزولی به سمت پایین و یه اصلا نه یک پول بک برای حفظ در محدوده تقاظای خودش و برای کار کردن به صورت بلند مدت ما در یک روند سعود قوی هستیم و باید برای ادامه این روند برای اهداف بالا تر مقدر وولوم بیشتری رو جمع کنیم ولی با توجه به اندیکاتور های آر اس آی که به سمت پایین کشش داشتن این انتظار خیلی بیشتر میشه به ترتیبی که هنور خیلی ها انتظار رسیدن به مقاومت فعلی برای فروش بیت های خود که در فنر مثلثی قبلی خریدند چشم انتظارن و از این جهت نباید قدرت سطح مینی ۳۰۵۰۰ رو دست کم گرفت که با توجه به تریدینگ لندز اردز های قابل توجهی برای کمک به این اصلاح قرار دادند
    مبین ونکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا