مشاوره جهت تبلیغات
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی رمزارز LTC

۱۸ فروردین ۱۴۰۳

صرافی بایننس اعلام کرده است که احراز هویت برای حساب‌های فرعی (Sub Accounts)‌ الزامی شده است.
در تاریخ ۵ آوریل، بایننس اشاره کرد که فقط کاربران تایید شده و سازگار امکان اتصال به این حساب‌ها را خواهند داشت. این قانون حتی برای حساب‌های فرعی که صرفا برای واریز استفاده می‌شوند نیز سنخیت دارد.
این صرافی همچنین اشاره کرد که محدودیت‌هایی را از ۲۰ مارچ برای حساب‌های ناسازگار اعمال می‌کند و در نهایت حساب‌هایی که تا ۲۰ می احراز نداشته باشند، بسته خواهند شد. به علاوه حساب‌هایی که به‌طور کامل احراز نشدند، امکان واریز نخواهند داشت و فقط می‌توانند برداشت انجام دهند.

۹ بهمن ۱۴۰۲

نمودار لایت‌کوین در تایم‌فریم روزانه بین دو محدوده ۵۷ تا ۸۰ دلار درحال نوسان است و شکسته شدن رنج تشکیل شده به هر سمت می‌تواند قیمت را به آن جهت هدایت کند. درصورت همراه شدن خریداران مقاومت دیگری در ناحیه ۱۰۰ تا ۱۰۵ دلار سد راه قیمت است که با برداشته شدن این مقاومت انتظار رشد قیمت را تا محدوده‌های ۱۷۰ دلار در بلندمدت خواهیم داشت. از طرفی لایت‌کوین با ازدست دادن حمایت ۵۷ دلار، کاهش قیمت دیگری را می‌تواند تجربه کند و نواحی ۴۰ تا ۴۵ دلار را ببیند.


۱۰ خرداد ۱۴۰۲

مطابق چارت در تایم‌فریم ۴ ساعته لایت‌کوین، زمانی که قیمت در محدوده ۸۴ دلار قرار داشت، گفتیم که اصلاح قیمت به پایان خود نزدیک شده و سناریوی محتمل، ادامه روند صعودی است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، درحال‌حاضر بازار مطابق تحلیل عمل کرده و قیمت به محدوده PRZ فیبوناچی ۸۲.۷ دلار که از قبل مشخص شده بود، به‌خوبی واکنش نشان داد و با فشار خریداران مواجه شد و حدود ۱۳درصد رشد را تجربه کرد.

در تحلیل قبل گفتیم، پتانسیل رشد تا سقف تریدینگ رنج محتمل است. قیمت با رسیدن به محدوده مقاومتی ۹۴ که سقف تریدینگ رنج در تایم‌فریم پایین‌تر است، با فشار فروشندگان روبرو شد و معامله‌گران صعودی، سود خود را محقق کردند.

درحال‌حاضر، انتظار می‌رود قیمت یک بار دیگر به سمت کف تریدینگ رنج در محدوده ۸۲.۷ دلار حرکت کند. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، زمانی که بازار در فاز تریدینگ رنج باشد، استراتژی معمول، خرید در کف و فروش در سقف آن است. هم‌اکنون قیمت به سقف رنج ما واکنش خوبی نشان داده است و کندل ۴ ساعته، به‌زودی نزولی بسته خواهد شد.

در صورتی که بیت‌‌کوین به روند ریزشی خود ادامه دهد، تمامی آلت‌کوین‌ها قرمز خواهند شد و برای رمزارز لایت‌کوین انتظار برگشت قیمت از همین نواحی را می‌توان متصور بود. حمایت‌های مهم پیش‌ روی قیمت به‌ترتیب محدوده ۸۵ و ۸۲.۷ دلار است و در صورت از دست رفتن این حمایت‌ها، مسیر ریزش تا محدوده ۷۵ دلار هموار خواهد شد.

همچنین داده‌های اخیر IntoTheBlock نشان می‌دهد، لایت‌کوین ماه قدرتمندی را تجربه کرده است. مجموع آدرس‌های دارای موجودی LTC از اواخر آوریل به‌شدت افزایش یافته و به تعداد ۸.۵ میلیون آدرس رسیده است که می‌تواند سقف جدیدی را برای این شاخص ایجاد کند.

لایت‌کوین با داشتن ۸.۵ میلیون آدرس، در آستانه رسیدن به سقف جدید در آدرس‌های دارای موجودی است. با توجه به کاربرد بالای رمزارز LTC، تعداد آدرس‌های لایت‌کوین می‌تواند به‌راحتی از سایر دارایی‌های مهم مانند Cardano ،‌Dogecoin و Polygon نیز فراتر رود.

در آخر باید گفت که با توجه به نزدیک شدن هاوینگ لایت‌کوین و افزایش هولدرهای این رمزارز، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که با هر بار ریزش قیمتی آن، نهنگ‌ها درحال جمع‌آوری لایت‌کوین هستند.


۳ خرداد ۱۴۰۲

مطابق چارت ۴ساعت رمز ارز لایت‌‌کوین همانطور که مشاهده می‌‌کنید قیمت پس از حمایت در محدوده ۶۵ دلاری رشدی را تا سطح ۱۰۳ دلاری تجربه کرد و اکنون وارد فاز تریدینگ رنج شده است.

در حال حاضر قیمت به محدوده میانه کانال رنج، حمایت محدوده ۸۵ الی ۸۲ دلار نزدیک شده است. همچنین با توجه به تایم فریم پایین‌تر، قیمت تا کنون حدود ۵۰٪ موج صعودی مینور را اصلاح کرده است و سناریو محتمل ادامه روند صعودی تا سقف محدوده رنج است.

در صورتی که قیمت موفق به تثبیت بالای محدوده ۸۵ الی ۸۲ دلار شود و یک کندل صعودی روزانه قوی تشکیل شود، مسیر رشد تا محدوده مقاومتی ۱۰۰دلار سقف رنج، هموار خواهد شد؛ اما در صورتی که محدوده حمایتی گفته شده از پایین شکسته شود و شاهد فشار فروشندگان در بازار باشیم، پتانسیل ریزش تا کف تریدینگ رنج محدوده ۷۵ دلار برای رمزارز لایت‌کوین به وجود می‌آید.

پلتفرم سنتیمنت نیز در آخرین بررسی خود عنوان کرد که با توجه به فعالیت وال‌های لایت‌کوین، احتمالا قیمت LTC را قبل از هاوینگ افزایش می‌یابد.

در گزارش جدیدی، Santiment می‌گوید که انتظار می‌رود هاوییگ پیش‌رو، که میزان کوین‌های در گردش را نصف کاهش می‌دهد، می‌تواند تأثیر مثبتی بر قیمت لایت‌کوین داشته باشد. Santiment می‌گوید که حجم لایت‌کوین در زنجیره به سرعت در حال افزایش است و اگر ادامه پیدا کند، نویدبخش رشد قیمت خواهد بود.

“اگر این روند افزایش حجم زنجیره ای ادامه یابد، قطعاً نشانه ای قوی از این خواهد بود که برخی از بازیگران بزرگ شروع به سرمایه گذاری های خود روی لایت‌کوین می‌کنند. به طور مشابه، تعداد آدرس‌های منحصربه‌فردی که در شبکه لایت‌کوین در تعامل بودند، به شدت افزایش یافت و ناگهان به بالاترین حد یک سال اخیر رسید، درست زمانی که قیمت درحال تشکیل کف های پایین‌تر است.

سنتیمنت می گوید که حجم معاملات ممکن است در مدت زمان کم کاهش یابد، اما در اواسط ژوئن دوباره افزایش یابد زیرا معامله گران شروع به پیش بینی رویداد هاوینگ می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا