مشاوره جهت تبلیغات
تحلیل آن‌چین روزتحلیل نو

بررسی آن‌چین BTC

چارت بیت کوین

[mcrypto id=”۶۳۷۹″]

۱۹ فروردین ۱۴۰۳

از زمان رسیدن قیمت بیت‌کوین به سقف تاریخی جدید خود، تعداد وال‌های بیت‌کوین با موجودی بیش از هزار واحد BTC افزایشی بوده است؛ اگرچه همچنان این شاخص نتوانسته به سقف پیشین خود برسد، اما روند رو به رشد آن نشان می‌دهد که وال‌ها همچنان در قیمت‌های فعلی به تجمیع ادامه می‌دهند و این موضوع می‌تواند علامت مثبتی برای روند قیمت بیت‌کوین باشد.


۲۹ بهمن ۱۴۰۲: رشد وال‌های بیت‌کوین

تعداد آدرس‌های بیت‌‌کوین با موجودی بیش از ۱۰۰۰ واحد از ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴ در حال رشد بوده و به بیشترین مقدار خود از ۳ نوامبر ۲۰۲۲ رسیده است. رشد این آدرس‌ها نشان‌دهنده ورود وال‌ها به بازار بیت‌کوین است و علامت مثبتی برای قیمت محسوب می‌شود. بنابراین شروع ریزش این شاخص می‌تواند به تغییر جهت و اصلاح قیمت منجر شود.

۱۰ بهمن ۱۴۰۲: افزایش موجودی تتر در صرافی‌ ها

بعد از تایید ETF بیت‌کوین، موجودی بیت‌کوین و اتریوم در صرافی‌ها در حال کاهش است؛ اما در مقابل موجودی تتر در صرافی‌ها در حال افزایش است و برای اولین بار در ۱۰ ماه گذشته، تقریبا ۳۰٪ از کل تتر‌های موجود در صرافی‌ها قرار گرفته است.
همچنین مقدار این شاخص در ۵ هفته گذشته ۴٪ افزایش یافته که نشان از افزایش قدرت خرید در بازار دارد. با توجه به مدت زمان کوتاهی که تا هاوینگ بیت‌کوین باقی‌ مانده، این موضوع اهمیت‌ بیشتری پیدا می‌کند.

۳ بهمن ۱۴۰۲: فروش بیت‌ کوین‌ های گری‌ اسکیل

نمودار سمت چپ داده‌های مربوط به صندوق GBTC و نمودار سمت راست، ذخایر واقعی بیت‌کوین این صندوق را نشان می‌دهد.
در حال حاضر صندوق بیت‌کوین گری‌اسکیل (GBTC) حدود ۵۸۱,۲۷۶ بیت‌کوین موجود دارد؛ درحالی‌که میزان بیت‌کوین‌های گری اسکیل ۵۶۱,۷۰۰ است و ۱۹,۵۰۰ بیت‌کوین با یکدیگر فاصله دارند.مدیرعامل پلتفرم کریپتوکوانت، نمودا‌ر به‌روز شده این داده‌ها را ارسال و بیان کرد که این اختلاف اکنون به ۱۵,۰۰۰ GBTC رسیده که نشان از خروج GBTC‌های بیشتر در روز‌های آتی دارد.در این راستا جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ اشاره کرد که ۶۴۰ میلیون دلار خروج رخ داده که بزرگ‌ترین میزان خروجی GBTC از ابتدای معاملات این صندوق است. با این حال برایند جریان به صندوق‌های بیت‌‌کوین همچنان مثبت است و بلک‌راک در سومین روز متوالی، ورود سرمایه را تجربه کرده است.

نمودار بیت‌کوین طبق انتظار به نقدینگی خود رسیده و مهم‌ترین ناحیه حمایتی آن بین ۳۸,۲۰۰ تا ۳۷,۵۰۰ دلار قرار دارد. با این حال اگر خریداران بتوانند ۴۰,۲۰۰ دلار را پس بگیرند، بیت‌کوین می‌تواند به بیش از ۴۳,۰۰۰ نیز صعود کند.
به‌نظر می‌رسد که قیمت در حال تغییر ساختار بوده و از این پس ریسک معاملات خرید افزایش می‌یابد. در تایم‌فریم چهارساعته نیز هیچ تاییدی مبنی بر رشد قیمت دیده نمی‌شود که این موضوع سناریو نزولی را تقویت می‌کند.


۲ بهمن ۱۴۰۲: افت تعداد وال‌های بیت‌کوین

طبق اطلاعات سایت Lookintobitcoin، تعداد آدرس‌های بیت‌کوین با موجودی بیشتر از ۱۰۰۰ بیت‌کوین از ۲۶ دسامبر ۲۰۲۳ در حال کاهش بوده و به ۱۹۹۹ واحد رسیده است. از اواخر سال ۲۰۲۲ تعداد این آدرس‌ها در یک بازه محدود قرار دارد و دوره‌های صعود و نزول آن در رشد یا کاهش قیمت تاثیر‌گذار بوده است. بنابراین رشد این شاخص را می‌توان به عنوان یکی از نشانه‌های افزایش قیمت در نظر گرفت.


۲۵ دی ۱۴۰۲

با نزدیک شدن قیمت بیت‌کوین به کانال ۵۰ هزار دلاری، در تایم‌فریم روزانه شاهد افزایش ممنتوم اصلاح‌های قیمتی هستیم. این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از چرخش روند باشد. با این حال قیمت توانسته با جذب نقدینگی به صعود خود ادامه دهد.
با توجه به نمودار به نظر می‌رسد حرکت قیمت به سمت ۴۰۵۰۰ دلار اجتناب‌ناپذیر است؛ چراکه سفارشات زیادی در قالب نقدینگی در این سطوح دیده‌ می‌شود. به‌علاوه برای تغییر روند، تثبیت زیر این ناحیه الزامی است.
همچنین به‌نظر می‌رسد یکی دیگر از نواحی مناسب که خریداران به آن توجه می‌کنند بین ۳۷۴۰۰ دلار تا ۳۸۲۰۰ دلار است. این ناحیه یک اردربلاک صعودی محسوب می‌شود که قیمت می‌تواند به آن واکنش داشته باشد. با این حال در سناریو صعودی می‌توانیم شاهد رشد قیمتی تا نواحی ۴۵ و ۴۸ و حتی ۵۰ هزار دلار باشیم.
شاخص موقعیت ماینر‌ها یا MPI نیز به سطوح قابل‌توجهی رسیده است. به‌طور کلی این شاخص بیت‌کوین‌های خروجی ماینر‌ها را بر حسب دلار به میانگین ۳۶۵ روز آن تقسیم کرده و وضعیت انتقال آنها را به نمایش می‌گذارد.
در حال حاضر افزایش چشم‌گیر این شاخص نشان از ارسال غیرمعمول بیت‌کوین به صرافی‌ها دارد. این موضوع می‌تواند نشانه فروش از طرف این‌ دسته از فعالان باشد و سناریو نزولی را تقویت کند.

۲۰ دی ۱۴۰۲

طبق اطلاعات IntoTheBlock، بعد از رشد اخیر قیمت بیت‌کوین، ۹۰٪ هولدرهای آن در سود هستند. قبل از مومنتوم صعودی اخیر آن‌، هولدرهایی که موجودی آن‌ها کمتر از یک درصد کل بیت‌کوین‌ها بود طی هفته گذشته ۱۳ هزار بیت‌کوین جمع‌آوری کرده‌اند. این بیت‌کوین‌ها زمانی جمع‌آوری شده است که قیمت بیت‌کوین به زیر ۴۳ هزار دلار رسیده بود.

۲۲ آبان ۱۴۰۲

فاندینگ ریت بیت‌کوین در محدوده‌ای است که آخرین بار در سقف ۶۹ هزار دلاری بیت‌‌کوین قرار داشت. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گرانی که در حال باز کردن موقعیت‌های خرید هستند، هزینه گزافی را به فروشندگان پرداخت می‌کنند.
فاندینگ ریت مکانیزمی است که می‌تواند باعث جلوگیری از رشد خوشبینانه قیمت در زمان‌های صعود و بالعکس ریزش شدید قیمت در کوتاه مدت شود.
معامله‌گر معروفی در X (توییتر) اشاره کرد که اگرچه این اعداد برای فاندینگ ریت همیشه به معنای ریزش آنی بازار نیست. با این حال این معیار می‌تواند پس از کمی رنج زدن قیمت به حالت نرمال خود بازگردد. او همچنین خاطرنشان کرد که در زمان روند‌های قوی، این معیار می‌تواند برای هفته‌ها و حتی ماه‌‌ها بالا بماند.

۲۳ مهر ۱۴۰۲

طبق اطلاعات سایت سنتیمنت، تعداد و‌ال‌ها با موجودی بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت‌کوین، ۱۶ واحد افزایش یافته که بیشترین مقدار جهش یک روزه در تعداد آن‌ها از ۲۸ فوریه ۲۰۲۲ است. افزایش این دسته از آدرس‌ها همزمان با افت تعداد آدرس‌های با موجودی بین ۱۰ تا ۱۰۰ بیت‌کوین رخ داده که نشان از رشد موجودی این گروه آدرس‌ها دارد. با رشد تعداد سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر، بحث درباره آینده صعودی رمزارز بیت‌کوین افزایش می‌یابد و امید به وقوع آن بیشتر می‌شود.


۲۲ مهر ۱۴۰۲

طبق اطلاعات سایت گلسنود، طی روز‌های اخیر، بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین وارد صرافی بایننس شده است. این جریان ورودی از دو تراکنش ۲۰۰ و ۱۲۰ میلیون دلاری در دو روز متفاوت تشکیل شده است. در حال حاضر، تقریبا ۶۸۲ هزار بیت‌کوین در اختیار صرافی بایننس است که ۷۰ هزار واحد از سقف تاریخی آن کمتر است.

افزایش فعالیت وال‌ها و ارسال بیت‌کوین از طرف آن‌ها به صرافی‌ها ممکن است بر قیمت بیت‌کوین تاثیر منفی داشته باشد، زیرا موجودی قابل عرضه بیت‌کوین را افزایش می‌دهد و بنابراین باید آن را زیر نظر قرار داد.


۱۰ مهر ۱۴۰۲

نمودار پیش‌ رو تراکم لیکویید‌ شدن موقعیت‌های معاملاتی پرپچوال رمزارز بیت‌کوین را نشان می‌دهد. همانطور که ملاحظه می‌شود، با رشد اخیر قیمت بیت‌کوین، نقدینگی‌های موجود در محدوده قیمتی ۲۸۲۰۰ تا ۲۸۴۰۰ جذب شده‌اند. در حال حاضر تراکمی از نقدینگی در قیمت‌های بین ۲۸۵۰۰ تا ۲۸۷۰۰ نیز وجود دارد که می‌تواند قیمت را به خود جذب کند.

اما در مقابل، تراکم نقدینگی در سط‌وح قیمتی پایین‌تر می‌تواند باعث ریزش قیمت در روند خنثی فعلی شود. محدوده قیمتی ۲۷۸۰۰ تا ۲۷۴۰۰ نزدیک‌ترین سطح تراکم قیمتی به بیت‌کوین است. در قدم بعدی، محدوده ۲۶۹۰۰ تا ۲۶۴۰۰ بیشترین تراکم نقدینگی را دارد و پس از رسیدن قیمت به سطح اول، می‌تواند به عنوان هدف احتمالی قیمت در نظر گرفته شود.


۲۱ شهریور ۱۴۰۲

طبق اطلاعات کریپتوکوانت، یک جهش بزرگ در خروجی‌ تراکنش‌های خرج نشده در ضرر (UTXO) اتفاق افتاده است.بیت‌کوین ممکن است با ضعف در روند فعلی قیمت، فعالان بازار را نگران کند، اما داده‌های آنچین تصویر جالبی را از فعالیت‌های مخفی نشان می‌دهد.

این معیار نشان دهنده بیت‌کوین‌های باقی‌مانده پس از انجام تراکنش‌های زنجیره‌ایست که قیمت آن‌ها در حال حاضر از زمانی که خریداری شده‌اند پایین‌تر است که مقدار آن به بیشترین مقدار خود از مارس ۲۰۲۰ رسیده است. در آن زمان بعد از رشد این شاخص، قیمت بیت‌کوین ۶۰٪ کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود از مارس ۲۰۱۹ رسید که از آن موقع، این قیمت دیگر هرگز مشاهده نشده است.

با در نظر گرفتن داده‌های فعلی از UTXOهای در ضرر، تحلیلگری اشاره کرد که ممکن است مانند مارس ۲۰۲۰، بیت‌کوین شاهد یک ریزش بزرگ یا بازگشت قوی باشد.

از نظر درصدی، ۳۸ درصد از UTXOها در پایان آگوست در ضرر بودند که این مقدار آخرین بار در آوریل ۲۰۲۰ مشاهده شد. زمانی که بسیاری از UTXOها در ضرر هستند، سرمایه‌گذاران ممکن است تمایل بیشتری به فروش داشته باشند که به اضطراب بازار اشاره دارد. برعکس، زمانی که اکثر‌ UTXOها در سود هستند، نشان‌دهنده چشم‌انداز خوش‌بینانه و دیدگاه صعودی در بین سرمایه‌گذاران است. در چنین وضعیتی، بیت‌کوین روند خود را از دست داده و در محدوده رنج قفل شده است.

در حالی که شکست صعودی یا ریزش صعودی در بازار دیده نمی‌شود، داده‌های مبتنی برهزینه نیز قیمت فعلی را میانگین قیمت‌های خرید گروه‌های سرمایه گذار مختلف نشان می‌دهد.

در این بین، شاخص Realized price قیمتی را که آخرین بارعرضه در آن حرکت کرده است بر گروه سنی بیت‌کوین خریداری شده تقسیم می‌کند. این شاخص نشان می‌دهد دارندگان کوتاه‌مدت وقتی بیت‌کوین کمتر از ۲۷ هزاردلار قرار گرفت، در ضرر قرار می‌رود. با این حال، یک رویداد تسلیم کامل هنوز در زنجیره ثبت نشده است.


۱۱ شهریور ۱۴۰۲

نمودار پیش‌رو توزیع قیمت محقق‌ شده UTXOهای بیت‌کوین را ارائه می‌دهد. این نمودار نشان می‌دهد که تراکنش‌های خرج نشده بیت‌کوین آخرین بار در چه قیمتی ایجاد شده‌اند و به ما می‌گوید که در حال حاضر در چه قیمت‌هایی، بیت‌کوین‌ بیشتر معامله شده است؛ با استفاده از این روش، نمودار می‌تواند سطوح حمایتی و مقاومتی مهم را به ما معرفی کند.

با توجه به نمودار، می‌توان متوجه شد که از دیدگاه این شاخص، قیمت ۲۵۴۰۰ دلار حمایت مهمی برای قیمت محسوب می‌شود، در حالی که بین این مقدار تا قیمت ۲۳۳۳۸ مقادیر این شاخص پایین بوده که مربوط به پایین بودن حجم تراکنش‌های بیت‌کوین در این قیمت‌هاست. در نتیجه، در صورت عبور قیمت از عدد ۲۵۴۰۰، ریزش سریع حداقل تا قیمت ۲۳۳۳۸ دور از انتظار نخواهد بود.


۲۳ مرداد ۱۴۰۲

طبق اطلاعات کریپتوکوانت، این احتمال وجود دارد که تجمیع بیت‌کوین توسط سرمایه‌گذاران بزرگ نهادی به انتها رسیده باشد.

تحلیل‌گران می‌گویند که احتمالا تجمیع نهادی بیت‌کوین در دو سقوط بزرگ قیمتی در سال ۲۰۲۲ یعنی سقوط ترا و سقوط FTX تکمیل شده باشد. شاخص کوین‌های منتقل شده نشان می‌دهد که حجم تراکنش وال‌ها در محدوده نزدیک به کف چرخه قرار دارد. در رشد قیمتی بیت‌کوین در چرخه قبل در نوامبر سال ۲۰۲۲ خبری از تراکنش‌های بزرگ خارج از صرافی نبود که نشان می‌داد سرمایه‌گذاران نهادی تجمیع خود را تکمیل کرده‌ بودند و دیگر نیازی به معامله جدید نداشتند. به علاوه، پنجمین حجم تراکنش بزرگ تاریخ بیت‌کوین در اواسط ژوئن ۲۰۲۲ بعد از سقوط لونا اتفاق افتاد.

الگو‌های سرعت بیت‌کوین‌های جابه‌جاشده نیز فرضیه تجمیع و معامله حجم زیادی از بیت‌کوین در یک سال گذشته را تایید می‌کند. به علاوه، این شاخص از زمان فاز تجمیع نهادی در اواسط ۲۰۲۲ کاهشی بوده است.

طبق نتیجه‌گیری کریپتوکوانت، به نظر می‌رسد که کف قیمتی ۱۵۷۰۰ دلار که بعد از خرید سنگین نهادی تشکیل شده است، پایین‌ترین نقطه قیمتی چرخه باشد و اگر تعداد کوین‌های جابه‌جا شده و سرعت انتقال در آینده همزمان با افزایش قیمت رشد کند، احتمالا نشانه شروع یک رالی صعودی جدید است.


۱۶ خرداد ۱۴۰۲

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، از بزرگ‌ترین صرافی دنیا یعنی بایننس آن‌طور که انتظار می‌رفت، نتوانست باعث خروج سرمایه و افزایش لیکویید‌ شدن در بازار شود. بعد از این خبر، قیمت بیت‌ کوین تنها از ۲۶۸۰۰ به ۲۵۸۰۰ رسید و قیمت اتریوم نیز همچنان سطح ۱۸۰۰ دلار را حفظ کرده است. شکایت SEC نه تنها بر بازار رمزارزها تاثیرگذار بود، بلکه باعث ریزش سهام شرکت‌های رمزارزی مانند کوین‌بیس، مایکرواستراتژی، رابین‌هود و سهام‌های بانکداری نیز شده است.

با وجود ریزش ۵ درصد قیمت بیت‌ کوین، شاخص Options Implied Volatility که نوسان بازار آپشن را اندازه می‌گیرد، افزایش پیدا نکرد و حتی با افت نیز مواجه شد. به نظر می‌رسد که مانند اوایل سال میلادی جاری، وال‌ها در حال استفاده از استراتژی Buy the Dip و جمع‌آوری کف‌ قیمتی هستند. یکی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده است که برای افزایش لیکویید‌شدن معامله‌گران، قیمت ممکن است سقوط بیشتری را تجربه کند، اما اگر بتواند سطح ۲۷۵۰۰ دلار را بازپس بگیرد، ممکن است مسیر جدیدی به سمت یک سقف تاریخی جدید ایجاد شود. او گفته است، ریزش بیشتر قیمت می‌تواند فرصت مناسبی برای خرید در کف باشد و احتمالا این ریزش از ۲۰ هزار دلار فراتر نخواهد رفت. وال‌ها به دنبال خرید در سطح ۲۵ هزار دلار هستند و حتی بعضی از آن‌ها با توجه به این که قیمت بیت‌ کوین هنوز به زیر ۲۵ هزار دلار نرفته است، در همین نواحی شروع به خرید کرده‌اند.


۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

شاخص Whale Ratio (میانگین متحرک ۷ روزه) بیت‌کوین به بیشترین مقدار خود از زمان نوامبر ۲۰۲۲ رسیده است و این موضوع می‌تواند برای نوسانات قیمت بیت‌کوین خطرناک باشد. این شاخص، نسبت حجم ده تراکنش اول ورودی به صرافی‌ها از نظر حجم را به حجم کل تراکنش‌های ورودی محاسبه می‌کند. رشد این شاخص به معنی افزایش فعالیت وال‌های بیت‌کوین در ارسال دارایی خود به صرافی‌هاست و از این جهت، به عنوان عاملی منفی برای قیمت در نظر گرفته می‌شود.

گفتنی است که اخیرا انتشار اخبار مربوط به عرضه سنگین بیت‌کوین توسط دولت ایالات متحده آمریکا نیز باعث گسترش ترس در بین فعالان بازار شده که این موضوع نیز می‌تواند بر روی افزایش شاخص Whale Ratio تاثیرگذار باشد.


۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

شاخص Funding Rate در صرافی Bitmex به منفی‌ترین مقادیر خود از زمان فروش‌های سنگین در اواسط ماه مارس رسیده است، درست قبل از زمانی که قیمت شروع به افزایش کرد. به صورت کلی، معمولا وقتی همه به صورت متفق‌القول فرض را بر کاهش قیمت می‌گذارند، قیمت افزایش پیدا می‌کند.

گفتنی است که Funding Rate در بازار آتی درصد هزینه‌ای از حجم معاملات باز است که خریداران یا فروشندگان بازار باید به طرف مقابل بپردازند. مقادیر مثبت آن نشان‌دهنده حجم بالای سفارشات خرید و پرداخت هزینه از طرف خریداران به فروشندگان و مقادیر منفی آن نشان‌دهنده حجم بالای سفارشات فروش و پرداخت هزینه از طرف فروشندگان به خریداران است. هدف این ابزار یکسان نگه‌داشتن قیمت در بازار آتی با بازار اسپات است.


۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

بنابر اطلاعات سایت سنتیمنت، نسبت بیت‌کوین موجود در صرافی‌ها به کمترین مقدار خود از دسامبر ۲۰۱۷ رسیده است. بازگشت این نسبت به کف ۵ و نیم ساله خود از افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به مالکیت بیت‌کوین در آدرس شخصی حکایت دارد. همچنین این موضوع باعث می‌شود که موجودی بیت‌کوین بالقوه کمتری برای عرضه در بازار وجود داشته باشد.

گفتنی است که تغییرات موجودی بیت‌کوین در صرافی‌ها یکی از شاخص‌‌های مهم برای بررسی رفتار سرمایه‌گذاران در بازار و شناسایی رشد یا کاهش عرضه یا تقاضا برای بیت‌کوین از سمت آن‌ها محسوب می‌شود.


۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

با آنلاین شدن دوباره حجم زیادی از تجهیزات استخراج، هش‌ریت یا توان کل محاسباتی بلاک‌چین بیت‌کوین با ایجاد سقف تاریخی جدید به ۴۳۹ اگزاهش بر ثانیه رسید. همچنین، با ایجاد شدن بیش از ۳۰۰ هزار اردینالز، تعداد تراکنش‌های پردازش شده بلاک‌چین بیت‌کوین در یک روز از ۶۸۲ هزار عدد عبور کرد.

این نقاط عطف نشان‌دهنده قدرت و ثبات شبکه و همچنین پذیرش رو‌به‌رشد شبکه بیت‌کوین برای استفاده‌های مختلف ضمن بروز آسیب‌پذیری در بخش بانکی ایالات متحده آمریکا است.


۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

طبق اطلاعات سایت گلس‌نود، اصلاح بازار می‌تواند ادامه‌دار باشد و قیمت بیت‌کوین را به ۲۴.۴ هزار دلار برساند.

در گزارش یکم می گلسنود نتیجه‌گیری شده است که تاثیر سرمایه‌گذاران جدید بر بازار، تا حد زیادی ناشی از میزان سود محقق و نامحقق آن‌هاست و فشار فروش این دسته از فعالان بازار عامل کلیدی در تثبیت محدوده ۳۰ هزار دلار به عنوان مقاومت قیمتی بوده است. اگر این اصلاح ادامه‌دار باشد، قیمت پایه خرید هولدر‌های کوتاه‌مدت در عدد ۲۴.۴ هزار دلار می‌تواند نقش مهمی را به عنوان یک محدوده با تاثیر روانی ایفا کند.

لازم به ذکر است که گلس‌نود کوین‌ها با آخرین جابجایی کمتر از ۶ ماه را کوتاه‌مدت و با آخرین جابه‌جایی بیش از ۶ ماه را بلندمدت دسته‌بندی می‌کند. تغییرات موقعیت‌ معامله‌گران کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که فشار فروش در نرخ ۲۵۰ هزار بیت‌کوین در هر ماه تثبیت‌ شده است.

این گزارش می‌گوید که الگو‌های مشاهده شده به بازار صعودی ۲۰۱۹ شباهت یافته است که بعد از آن، قیمت وارد یک دوره تعادل طولانی مدت قبل از بازار صعودی ۲۰۲۱ شد. این موضوع نشان می‌دهد که بازار ممکن است برای مدت زیادی از سال جاری وارد یک روند خنثی شود. سرمایه‌‌گذاران جدید و تحرک کوین‌های جوان اصلی‌ترین محرک‌های بازار صعودی اخیر بودند، اما شرایط آن‌چین فعلی نشان می‌دهد که قدرت آن‌ها در حال کاهش است.

مقدار شاخص MVRV در سطح قیمتی ۳۰ هزار دلار برابر با ۱.۳۳ است و برگشت این شاخص به نقطه سربه‌سر در عدد یک می‌تواند با اصلاح قیمتی بیت‌کوین به محدوده ۲۴.۴ هزار دلار همراه باشد.


۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

تعداد تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین (میانگین متحرک ۷ روزه) با رسیدن به مقدار ۴۰۸ هزار عدد به سقف تاریخی خود رسیده است. این شاخص تعداد جابه‌جایی‌های پردازش شده توسط شبکه بیت‌کوین را نشان می‌دهد و می‌تواند برای بررسی رشد و پذیرش شبکه بیت‌کوین و همچنین شناسایی روند‌ها و الگو‌های فعالیت آن استفاده شود.

بنابر اعلام گری‌اسکیل، رشد فعالیت شبکه بیت‌کوین و افزایش تقاضا برای فضای بلاک‌های بیت‌کوین را به رشد استفاده از اردینالز‌های بیت‌کوین نسبت می‌دهند. طبق همین گزارش، با وجود نگرانی‌ها، به نظر می‌رسد که اردینال‌ها پتانسیل این را دارند که در بلندمدت تاثیر مثبتی بر شبکه بیت‌کوین بگذارند و موج جدیدی از کاربران و توسعه‌دهندگان را به شبکه بیت‌کوین جذب کنند.


۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

اطلاعات آن‌چین نشان می‌دهد که ده‌ها هزار بیت‌کوین وارد صرافی‌ها شدند و احتمال دارد که یک عرضه سنگین در راه باشد. طبق دیتای سایت Coinglass، موجودی بیت‌کوین صرافی بایننس در ۳۰ روز گذشته ۵۰ هزار بیت‌کوین معادل ۱.۵ میلیارد دلار افزایش یافته است.
همچنین نسبت Long Short Ratio (معاملات خرید به فروش) نشان می‌دهد که معاملات فروش از معاملات خرید بیشتر شده است و معامله‌گران به عدد ۳۰ هزار دلار به عنوان سقفی برای قیمت بیت‌کوین نگاه می‌کنند.


۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

شاخص MPI‌ رشد شدیدی را تجربه کرده و همزمان با رسیدن قیمت بیت‌کوین به محدوده ۲۷ هزار دلار، به بیشترین مقدار خود از ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰ رسیده است. این شاخص نسبت جریان خروج بیت‌کوین از آدرس ماینر‌ها را به میانگین یک‌ ساله کل جریان خروجی ماینر‌ها محاسبه می‌کند.

مقادیر بالای این شاخص نشان می‌دهد که ارسال بیت‌کوین توسط ماینر‌ها نسبت به حالت عادی افزایش یافته است و می‌تواند نشانه احتمال افزایش عرضه توسط آن‌ها باشد.


۳۰ فروردین ۱۴۰۲

آدرس وال‌ها با دارایی بین ۱۰۰ تا هزار بیت‌کوین دوباره رشد شدیدی را تجربه کرد و بعد از حدود یک ماه عرضه، وارد فاز تجمیع شد. در دو روز گذشته، تعداد ۲۰۰۰۷ بیت‌کوین به موجودی آن‌ها اضافه شده است. قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه جهشی به بالای قیمت ۳۰.۵ هزار دلار را تجربه کرد و دوباره خود را به حمایت ۳۰ هزار دلار رساند.

با این افزایش در حال حاضر بیش از ۲۰٪ از موجودی بیت‌کوین در اختیار این گروه از آدرس‌ها قرار دارد. به نظر می‌رسد که این دسته از وال‌ها در ماه گذشته در حال تحقق سود خود بودند و حالا این احتمال وجود دارد که روند تحقق سود به پایان رسیده باشد.


۲۸ فروردین ۱۴۰۲

با رشد قیمت بیت‌کوین به بالای ۳۰هزار دلار، وال‌های بیت‌کوین به طور ناگهانی در حال جابه‌جایی ده‌ها هزار بیت‌کوین هستند. سرویس بررسی بلاک‌چین Whale Alert رشته‌ای از تراکنش‌های بیت‌کوین را شناسایی کرد که طی آن‌ها ۲۸‌۳۷۷ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۸۵۶ میلیون دلار جابه‌جا شده‌اند. یکی از تراکنش‌‌های بزرگ‌تر این گروه در روز گذشته با جابه‌جایی ۹۸۱۹ بیت‌کوین به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بین دو آدرس ناشناس بود.

همچنین اطلاعات سایت سنتیمنت‌ نشان می‌دهد که وال‌های بیت‌کوین در حال فروش موجودی خود هستند، در حالی که آدرس‌های کوچک‌تر در حال جمع‌آوری بیت‌کوین هستند. رفتار حال حاضر بازیگران بازار می‌تواند علامتی منفی برای روند قیمتی بیت‌کوین باشد و باعث افزایش نوسانات غافل‌گیر‌ کننده بیت‌کوین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا