اینوستونومی
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی شرایط MATIC

۱۶ بهمن ۱۴۰۲

نمودار متیک در تایم‌فریم ۴‌ساعته ناحیه تقاضای اصلی خود را که قبلا مشخص کرده بودیم دیده‌ است و قیمت با یک مومنتوم صعودی و یک شدو از این ناحیه حمایت شده است. در حال حاضر قیمت در حال تکمیل اصلاح گام صعودی خود است و با احتمال بالایی پتانسیل رسیدن به محدوده‌های ۰.۹ دلار را خواهد داشت. محدوده مقاومت دیگری در حوالی ۱ تا ۱.۱ دلار وجود دارد که قبلا یکبار میتیگیت شده است.

همچنین مقاومت بلندمدت متیک در نواحی ۱.۱۹ تا ۱.۲۸ دلار قرار دارد. اما حمایت‌های پیش روی این رمزارز در سطوح ۰.۷۵ تا ۰.۷۷ دلار ، ۰.۶ و ۰.۵۴ دلار واقع شده‌اند که درصورت مشاهده ضعف فروشندگان می‌توان اقدام به خرید کرد.


۲ دی ۱۴۰۲

نمودار متیک در تایم فریم روزانه همانطور که اشاره کردیم به محدوده مقاومت ۰.۹۸ تا ۱ دلار واکنش نشان داده و اصلاحی را تجربه کرده است. ناحیه حمایتی ۰.۶۹ تا ۰.۷۳ دلار، قیمت را با افزایش روبرو کرده است که با ازدست دادن این محدوده ریزش بیشتری برای قیمت محتمل می‌دانیم.

مومنتوم صعودی اخیر ایجاد شده نواحی حمایتی را برای خریداران کم ریسک کرده است. با عبور قیمت از مقاومت ۱ دلار ناحیه مقاومتی ۱.۱۸ تا ۱.۳۰ دلار مقصد بعدی متیک خواهد بود. همچنان بهترین نواحی تصمیم گیری برای فروشندگان قیمت یک دلار و برای خریداران ناحیه ۰.۷۳ دلار است، که مقایسه قدرت خریداران و فروشندگان جهت مارکت را مشخص خواهد کرد.


۲۹ آبان ۱۴۰۲

نمودار متیک در تایم‌فریم روزانه به محدوده عرضه فلیپ شده خود در قیمت روانی یک دلار رسیده است ولی این عدد هنوز دیده نشده، به همین جهت یک اصلاح از همین نواحی دور از انتظار نیست.

برای ادامه اصلاح یا توقف آن محدوده مقاومتی ۰.۸۷ دلار و ناحیه حمایتی ۰.۷۷ دلار، رنج ایجاد شده برای تصمیم‌گیری معامله‌گران خواهد بود. تثبیت در این نواحی جهت قیمت را مشخص خواهد کرد.

از طرفی کندل‌های پرقدرت صعودی ریسک موجود برای خریداران این آلت‌کوین را در میان مدت کاهش می‌دهد. تا زمانی که رنج چندروزه به پایین شکسته نشده، همچنان هر پایینی فرصت خرید است. تثبیت روی مقاومت یک دلار، می‌تواند قیمت را در گام بعدی تا محدوده ۱.۲ دلار هدایت کند.


۸ شهریور ۱۴۰۲

از منظر الیوت نمودار متیک در تایم فریم هفتگی ۵ موج ایمپالس بزرگ خود را به پایان رسانده است و در حال تکمیل اصلاح ۳ موجی بزرگ خود است. دو سناریو برای این حرکت در نظر می‌گیریم، در سناریوی اول قیمت در حال تکمیل موج اصلاحی C است که این موج می‌تواند بصورت یک ۵ موجی یا به صورت پیچیده اتفاق بیفتد. در سناریوی دوم، قیمت با فرض تکمیل اصلاح ۳ موجی ساده خود، در حال ساختن یک موج ایمپالس جدید است.

در تایم فریم ۴ساعته، قیمت در یک کانال نزولی در حال حرکت است که سقف کانال نزولی را دیده است، به نظر می رسد بعد از اسپایک نزولی اخیر و فشار فروش ایجاد شده، ریزش قیمت در قالب کانال نزولی کوچک‌تر ادامه‌دار باشد . ناحیه رنج ایجاد شده در محدوده حمایتی ۰.۷ تا ۰.۷۳۷ دلار از اهمیت بالایی برخوردار است ، چرا که شکست روبه پایین این محدوده شرایط ادامه ریزش قیمت را مهیا خواهد کرد. در مقابل اگر این رنج با شرط شکست پرقدرت به سمت بالا شکسته شود انتظار تغییر چرخه بازار را خواهیم داشت.

نواحی ۰.۷۹ تا ۰.۸۱ دلار به دلیل وجود نقدینگی، ناحیه مقاومتی و نواحی ۰.۶۷ تا ۰.۶۸ محدوده حمایتی مهم برای متیک خواهد بود. لازم به ذکر است با توجه به نفوذ قیمت به کف کانال صعودی خود، نمودار در حالت اشباع فروش است و لذا در صورت دیدن فشار فروش و شرط شکست، معاملات شورت احتمال برد بالایی خواهند داشت در غیر این صورت باید منتظر یک افزایش قیمت برای جمع‌آوری نقدینگی از محدوده‌های سووینگ اخیر باشیم.


۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

مطابق چارت تایم فریم روزانه همانطور که مشاهده می‌شود قیمت در یک کانال صعودی قرار دارد و درحال حاضر به کف کانال صعودی رسم شده رسیده است.

قیمت پس از برخورد به کف کانال با فشار خریداران مواجه شده و یک کندل پین‌بار روزانه تشکیل شده است. در صورتی که یک کندل پر قدرت صعودی روزانه دیگر تشکیل و قیمت موفق به تثبیت بالای کانال صعودی و محدوده ۱.۰۱ شود، انتظار می‌رود مسیر صعود برای این رمزارز هموار شود.

از طرفی همانطور که مشاهده می‌شود قیمت در یک باکس رنج قرار دارد و درحال حاضر به کف تریدینگ رنج خود رسیده است. در صورت تثبیت بالای محدوده گفته شده، قیمت می‌تواند تا سقف تریدینگ رنج در محدوده ی ۱.۲۴ دلار پیشروی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا