تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی رمز ارز XRP

چارت ریپل XRP

۱۶ آبان ۱۴۰۲

نمودار ریپل در تایم فریم ۴ ساعته به محدوده عرضه مهم خود در سطح ۰.۷۳ تا ۰.۷۵ دلار رسیده و واکنشی به این سطح نشان داده است. با توجه به قدرت خریداران این رمزارز تا زمان مشاهده کاهش قدرت خریداران، هرگونه فروشی پر ریسک خواهد بود.

همچنین نزدیک‌ترین حمایتی که قیمت به آن واکنش داده و ممکن است یک واکنش صعودی دیگر را به آن داشته باشد، محدوده ۰.۶۲ تا ۰.۶۵ دلار است. در تایم فریم یک ساعته، قیمت سطح ۰.۷ دلار را از دست داده است و پتانسیل پولبک و واکنش به این ناحیه را دارد.

در صورت تثبیت بالای این محدوده، سناریوی ایجاد لگ بعدی صعودی تا قیمت‌های ۰.۷۵ دلار در گام اول و ۰.۸۳ دلار در گام بعدی دور از انتظار نخواهد بود. همچنین ناحیه حمایتی ۰.۵۸ دلار می‌تواند محدوده مناسبی برای اسکلپرها باشد.


۲۴ تیر ۱۴۰۲

با توجه به چارت تایم‌فریم روزانه رمز‌ارز ریپل، اگر تحلیل قبل را مشاهده کنید، زمانی که قیمت در محدوده ۰.۵۰ دلار قرار داشت، تحلیلی ارائه شد که در آن با بررسی تمامی سناریو‌ها به این نتیجه رسیدیم که بازار از نظر تکنیکالی بسیار مستعد رشد است و گفته شد در صورتی که قیمت موفق به شکست از سقف این الگو و تثبیت بالای محدوده ۰.۵۹۵۰ دلار شود، بازار به شدت گاوی شده و مسیر رشد و صعود قیمت تا محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار، هموار خواهد شد. همچنین گفته شد که به احتمال زیاد نهایتا تا یک‌ماه آینده تکلیف این پرونده مشخص خواهد شد و اگر ریپل از این شکایت تبرئه شود، به‌شدت گارد صعودی به خود می‌گیرد.

اکنون دقیقا پس از گذشت یک ماه، بازار به تحلیل ما احترام گذاشت و تمامی سناریو گفته شده محقق شد. قیمت از محدوده‌ای که تحلیل ارائه شد تاکنون حدود ۱۰۰٪ رشد قیمت را تجربه کرد و با رسیدن به محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار که از قبل مشخص شده بود، با فشار فروشندگان مواجه شد.

درحال حاضر با توجه به رشد زیادی که ریپل تجربه کرده است، انتظار داریم بازار وارد فاز اصلاح قیمت شود و تا محدوده سقف الگوی شکسته شده یعنی حمایت ۰.۵۵ دلار شاهد پولبک و برگشت قیمت باشیم و پس از رسیدن قیمت به این محدوده و تثبیت شدن بالای آن، رمز‌ارز ریپل به روند صعودی خود ادامه دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که پولبک قیمت تکمیل شود و از معامله عجولانه پرهیز کنید.


۲۴ خرداد ۱۴۰۲

مطابق چارت تایم فریم روزانه رمز‌ارز ریپل، بازار از نظر تکنیکالی بسیار مستعد رشد است، چرا که با نگاه عمیقی به چارت درمی‌یابیم، در گذشته زمانی که قیمت موفق به شکست خط روند نزولی بلند‌مدت خود شده و پس از تشکیل الگوی فشردگی که در چارت مشخص شده است و شکست از بالای این الگو، ریپل با پامپ قیمت روبرو شد و خریداران، بازار را به دست گرفتند.

چند سال قبل پس از آن‌که خبر شکایت SEC از ریپل منتشر شد، بازار با فشار فروش مواجه شد، پولبکی به الگوی فشردگی زد و سپس به ادامه‌ی روند صعودی خود پرداخت و حدود ۶۰۰٪ رشد قیمت را تجربه کرد.

اکنون یک‌بار دیگر دقیقا همان رفتار قیمت درحال تکرار شدن است و می‌توان این موضوع را در چارت مشاهده کرد. درحال حاضر، قیمت پس از شکست خط روند نزولی بلند مدت خود، درحال نوسان درون یک الگوی فشردگی است. در صورتی که قیمت موفق به شکست از سقف این الگو و تثبیت بالای محدوده ۰.۵۹۵۰ دلار شود، بازار به شدت گاوی شده و مسیر رشد و صعود قیمت تا محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار، هموار خواهد شد.

نکته‌ مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که درحال حاضر ریپل حدودا ۲‌ سال است که درگیر پرونده شکایت SEC است و با توجه به منابع آگاه، به احتمال زیاد نهایتا تا یک‌ماه آینده تکلیف این پرونده مشخص خواهد شد. لازم به ذکر است که یکی از دلایل تلاش‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای کنار زدن رمز‌ارز ریپل، این است که ریپل، بزرگ‌ترین رقیب برای CBDCها یا همان رمز‌ارزهای بانک‌های مرکزی محسوب می‌شود.

اگر ریپل از این شکایت تبرئه شود، به‌شدت گارد صعودی به خود می‌گیرد و ممکن است حتی تا محدوده‌ ۱ دلار هم رشد قیمت را تجربه کند، اما اگر این اتهام رفع نشود و با توجه به شکایت‌های اخیر SEC از رمز‌ارزهای مطرح بازار که شامل MATIC ،Cardano ،Solana و صرافی‌های معتبری همچون بایننس و کوین‌بیس آمریکا است، باعث می‌شود با عدم تبرئه شدن ریپل، بقیه رمز‌ارزهایی که نام برده شد هم دچار ریزش شوند و بازار کریپتوکارنسی‌ها بحرانی شدید را تجربه کند.

همچنین با توجه به تحلیلی که از بازار سهام نزدک و داوجونز آمریکا به تازگی ارائه شد، سناریو میان‌مدت، روند نزولی قوی و شروع بحران اقتصادی آمریکاست که تاثیر زیادی بر بازار کریپتوکارنسی‌ها می‌گذارد و ممکن است باعث شود بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها همچون ریپل سقوط زیادی را تجربه کنند و اگر تمامی این پازل‌ها و سناریوهایی را که گفته شد، کنار هم بگذاریم، به یک همزمانی و همبستگی خاص می‌رسیم.

به طور خلاصه اگر تا ماه آینده ریپل از شکایت SEC تبرئه شود، بازار کریپتوکارنسی‌ها با فشار خریداران مواجه می‌شود و می‌توان انتظار داشت یک بار دیگر، بیت‌‌کوین هم تا محدوده مقاومت ۳۰ هزار دلار رشد قیمت را تجربه کند، اما درصورت تبرئه نشدن ریپل، ممکن است SEC به تمامی رمز‌ارزها به جز بیت‌کوین و اتریوم، چیره شود و رمز‌ارزهای زیر ذربین SEC، از تمامی صرافی‌های آمریکایی حذف شوند که می‌تواند منجر به ریزش شدید بازار کریپتوکارنسی‌ها شود.


۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمانی که قیمت در سقف محدوده رنج بود گفته شد که در صورت مشاهده فشار فروش، بازار نیاز به اصلاح قیمت دارد و از آن زمان، رمزارز ریپل حدود ۲۵ درصد ریزش و اصلاح قیمت را تجربه کرد.

اکنون قیمت به محدوده حمایتی ۰.۴۱ دلار که از قبل مشخص شده بود، رسیده است. در صورت تثبیت قیمت بالای این محدوده حمایتی و مشاهده فشار خریداران ، مسیر رشد تا سقف محدوده رنج ۰.۵۵ دلار هموار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا