مشاوره جهت تبلیغات
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

تحلیل تکنیکال XRP

چارت ریپل XRP

[mcrypto id=”۶۴۲۵″]

۲۶ اسفند ۱۴۰۲

قیمت XRP در تایم‌فریم ۴ساعته در یک روند صعودی قرار دارد. قیمت به اردربلاک محدوده ۰.۵۹۸ تا ۰.۶۱۴۶ واکنش نشان داده است و در نتیجه می‌تواند صعود بیشتری را تجربه کند و خود را به محدوده ۰.۷۴ دلار برساند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که گام صعودی فعلی در تایم‌فریم بالاتر نسبت به گام صعودی پیشین قدرت کمتری دارد و این موضوع می‌تواند نشانه ضعیف‌تر شدن قدرت خریداران باشد.
در صورت کاهش قیمت و عبور از اردربلاک ذکر شده، محدوده ۰.۵۳۰۴ تا ۰.۵۳۹۵ دلار می‌تواند به عنوان حمایت بعدی قیمت عمل کند.

۲۸ بهمن ۱۴۰۲

قیمت XRP به سطح مهم در محدوده ۰.۵۶۴ تا ۰.۵۸۱ دلار رسیده و به آن واکنش نشان داده است. امکان اصلاح بیشتر در واکنش به این سطح وجود دارد، اما با توجه به احساسات صعودی بازار و تغییر ساختار قیمت، می‌توانیم انتظار افزایش قیمت و شکسته‌ شدن سطح ذکر شده را داشته باشیم. در صورت اصلاح، محدوده ۰.۵۱۵ تا ۰.۵۳۴ دلار، پایین‌ترین سطح برای بازگشت قیمت در نظر گرفته می‌شود.

۴ بهمن ۱۴۰۲

قیمت ریپل با عبور از خط روند صعودی خود به محدوده ۰.۵ دلار رسیده است. همچنین قیمت همه اردربلاک‌های موج صعودی پیشین خود را پشت سر گذاشته و تنها اردربلاک روزانه در محدوده ۴۸.۵ تا ۴۹.۵ را پیش روی خود دارد و ممکن است به آن واکنش نشان دهد. بنابراین کاهش قیمت تا محدوده ۰.۴۸ کاملا محتمل است.

در صورت عبور قیمت از این محدوده، ناحیه قیمتی ۰.۴۵ کاملا در دسترس قیمت قرار می‌گیرد. پیش از ریزش، می‌توانیم رشد قیمت و پولبک به خط روند شکسته شده را داشته باشیم.


۲۶ دی ۱۴۰۲

نمودار قیمتی ریپل در تایم فریم روزانه کمی بالاتر از خط روند یک‌ساله خود در حال معامله است. حامیان این رمزارز پس از هر برخورد قیمتی، به خرید آن پرداخته و موجب رشد ریپل می‌شوند. در حال حاضر نیز قیمت با برخورد به این ناحیه، یک واکنش برگشتی قابل قبول از خود نشان داده است.
در سناریو صعودی انتظار می‌رود قیمت از همین نواحی به ۰.۶۳، ۰.۷ و حتی ۰.۸۵ دلار برسد. با این حال همواره احتمال نقض این سناریو وجود دارد و در صورت از بین رفتن حمایت دینامیک، انتظار می‌رود ریزش بیشتری تا نواحی ۰.۵ دلار و حتی پایین‌تر داشته باشیم.
در تایم‌فریم چهارساعته نیز قیمت بعد از تغییر ساختار به اردربلاک خود برگشته و به آن واکنش نشان داده است و انتظار می‌رود که قیمت از همین نواحی به رشد خود ادامه دهد.
گفتنی است که با حمله هکر‌ها برای انتقال ریپل به صرافی بیت‌فینکس، سنتیمنت منفی درباره این رمزارز شدت گرفته است. البته در زمان‌هایی که یک فاد منفی درباره این رمزارز ایجاد می‌شود، معمولا فرصت مناسبی برای خرید آن ایجاد کرده است.
همچنین در هفته گذشته شاهد رشد ۲۴۴ درصدی در ورود سرمایه به محصولات سرمایه‌گذاری ریپل بوده‌ایم که این اتفاق به‌دلیل شایعات موجود درباره ایجاد صندوق ETF‌ ریپل در روز‌های گذشته بود.

۴ دی ۱۴۰۲

نمودار ۴ساعته ریپل در حمایت ۰.۵۶۹ تا ۰.۵۸۹ دلار قرار دارد. در چارچوب سطح پایینی قیمت کاهش قدرت فروشندگان را داشته‌ایم ولی تا لحظه نگارش این متن همچنان فشار خریدی به بازار وارد نشده است. برای خرید کم ریسک اجازه می دهیم نقدینگی سطح ۰.۶۴۵ دلار جمع آوری شده و پس از آن در پولبک به حمایت‌ها خرید کم ریسکی خواهیم داشت.

در صورت از دست رفتن سطح حمایتی اخیر، ناحیه ۰.۵۴۰ دلار و محدوده روانی ۰.۵ دلار به جهت قرار گرفتن بیرون از حمایت داینامیک و تجمیع نقدینگی، پتانسیل بیشتری برای بازگشت خواهد داشت. لازم به ذکر است که در صورت رشد قیمت مقاومت ۰.۷ تا ۰.۷۵ دلار هدف اول و ۰.۷۹ دلار هدف بعدی قیمت برای خریداران این رمزارز خواهد بود.


۲۵ آذر ۱۴۰۲

نمودار ریپل در تایم‌فریم ۴ساعته طبق تحلیل‌های گذشته بین دو محدوده بزرگ ۰.۵۸ تا ۰.۷۵ دلار در حال نوسان است. رفتار خریداران و فروشندگان نمودار در تایم‌فریم کوچکتر نشان می‌دهد در صورت عبور از مقاومت ۰.۶۴۳۸ دلار می‌تواند به صعود خود تا سقف سووینگ ادامه دهد و در صورت از دست دادن محدوده ۰.۵۸ دلار و تثبیت زیر ناحیه، پتانسیل بازگشت قیمت تا ناحیه ۰.۵۵ دلار را خواهد داشت.

لازم به ذکر است خرید از حمایت‌ها با توجه به مومنتوم صعودی بازار و تا زمان حفظ رنج اخیر، از ریسک کمتری برخوردار خواهد بود.


۱۸ آذر ۱۴۰۲

همانطور که در تحلیل گذشته ریپل اشاره کردیم، نمودار ۴ساعته با برخورد به محدوده مقاومتی ۰.۷۳ تا ۰.۷۵ دلار به آن واکنش نشان داده و حدود ۲۰ درصد از ناحیه گفته شده ریزش کرد که ناحیه مناسبی برای سیو سود بود. همچنین قیمت از محدوده حمایتی ۰.۵۸ دلار که برای خرید کم‌ریسک معرفی شده بود، با یک شدو ریجکت شد.

درحال حاضر قیمت بین دو محدوده مقاومت و حمایت ذکر شده در حال نوسان است و شکست و تثبیت روی هر یک از این محدوده‌ها در میان‌مدت می تواند قیمت را به آن سمت هدایت کند.

لازم به ذکر است با توجه به وجود نقدینگی در بالای ناحیه ۰.۵۸ دلار، درصورت رشد ریپل قیمت می تواند خودش را به ناحیه مقاومتی ۰.۸۴ دلار برساند.
در صورت از دست دادن حمایت ۰.۵۸ دلار، ناحیه ۰.۵۴ دلار به لحاظ سطح فلیپ شده و تبدیل شدن به حمایت، می تواند مورد استقبال خریدارها قرار گیرد. لازم به ذکر است در سطح ۰.۷۵ دلار فروشندگان زیادی اضافه شده‌اند، چرا که اصلاحی که انجام شده نسبت به اصلاح‌های قبلی عمق بیشتری را ایجاد کرده است، لذا خریدها حتما در حمایت‌ها و با تاییدیه‌های کندلی انجام شود تا ریسک کمتری داشته باشند. همچنین حمایت نزدیک به قیمت در محدوده های ۰.۶۳ تا ۰.۶۴ دلار است که در صورت ضعف فروشندگان موقعیت مناسبی برای خرید ایجاد خواهد کرد.


۱۶ آبان ۱۴۰۲

نمودار ریپل در تایم فریم ۴ ساعته به محدوده عرضه مهم خود در سطح ۰.۷۳ تا ۰.۷۵ دلار رسیده و واکنشی به این سطح نشان داده است. با توجه به قدرت خریداران این رمزارز تا زمان مشاهده کاهش قدرت خریداران، هرگونه فروشی پر ریسک خواهد بود.

همچنین نزدیک‌ترین حمایتی که قیمت به آن واکنش داده و ممکن است یک واکنش صعودی دیگر را به آن داشته باشد، محدوده ۰.۶۲ تا ۰.۶۵ دلار است. در تایم فریم یک ساعته، قیمت سطح ۰.۷ دلار را از دست داده است و پتانسیل پولبک و واکنش به این ناحیه را دارد.

در صورت تثبیت بالای این محدوده، سناریوی ایجاد لگ بعدی صعودی تا قیمت‌های ۰.۷۵ دلار در گام اول و ۰.۸۳ دلار در گام بعدی دور از انتظار نخواهد بود. همچنین ناحیه حمایتی ۰.۵۸ دلار می‌تواند محدوده مناسبی برای اسکلپرها باشد.


۲۴ تیر ۱۴۰۲

با توجه به چارت تایم‌فریم روزانه رمز‌ارز ریپل، اگر تحلیل قبل را مشاهده کنید، زمانی که قیمت در محدوده ۰.۵۰ دلار قرار داشت، تحلیلی ارائه شد که در آن با بررسی تمامی سناریو‌ها به این نتیجه رسیدیم که بازار از نظر تکنیکالی بسیار مستعد رشد است و گفته شد در صورتی که قیمت موفق به شکست از سقف این الگو و تثبیت بالای محدوده ۰.۵۹۵۰ دلار شود، بازار به شدت گاوی شده و مسیر رشد و صعود قیمت تا محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار، هموار خواهد شد. همچنین گفته شد که به احتمال زیاد نهایتا تا یک‌ماه آینده تکلیف این پرونده مشخص خواهد شد و اگر ریپل از این شکایت تبرئه شود، به‌شدت گارد صعودی به خود می‌گیرد.

اکنون دقیقا پس از گذشت یک ماه، بازار به تحلیل ما احترام گذاشت و تمامی سناریو گفته شده محقق شد. قیمت از محدوده‌ای که تحلیل ارائه شد تاکنون حدود ۱۰۰٪ رشد قیمت را تجربه کرد و با رسیدن به محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار که از قبل مشخص شده بود، با فشار فروشندگان مواجه شد.

درحال حاضر با توجه به رشد زیادی که ریپل تجربه کرده است، انتظار داریم بازار وارد فاز اصلاح قیمت شود و تا محدوده سقف الگوی شکسته شده یعنی حمایت ۰.۵۵ دلار شاهد پولبک و برگشت قیمت باشیم و پس از رسیدن قیمت به این محدوده و تثبیت شدن بالای آن، رمز‌ارز ریپل به روند صعودی خود ادامه دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که پولبک قیمت تکمیل شود و از معامله عجولانه پرهیز کنید.


۲۴ خرداد ۱۴۰۲

مطابق چارت تایم فریم روزانه رمز‌ارز ریپل، بازار از نظر تکنیکالی بسیار مستعد رشد است، چرا که با نگاه عمیقی به چارت درمی‌یابیم، در گذشته زمانی که قیمت موفق به شکست خط روند نزولی بلند‌مدت خود شده و پس از تشکیل الگوی فشردگی که در چارت مشخص شده است و شکست از بالای این الگو، ریپل با پامپ قیمت روبرو شد و خریداران، بازار را به دست گرفتند.

چند سال قبل پس از آن‌که خبر شکایت SEC از ریپل منتشر شد، بازار با فشار فروش مواجه شد، پولبکی به الگوی فشردگی زد و سپس به ادامه‌ی روند صعودی خود پرداخت و حدود ۶۰۰٪ رشد قیمت را تجربه کرد.

اکنون یک‌بار دیگر دقیقا همان رفتار قیمت درحال تکرار شدن است و می‌توان این موضوع را در چارت مشاهده کرد. درحال حاضر، قیمت پس از شکست خط روند نزولی بلند مدت خود، درحال نوسان درون یک الگوی فشردگی است. در صورتی که قیمت موفق به شکست از سقف این الگو و تثبیت بالای محدوده ۰.۵۹۵۰ دلار شود، بازار به شدت گاوی شده و مسیر رشد و صعود قیمت تا محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار، هموار خواهد شد.

نکته‌ مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که درحال حاضر ریپل حدودا ۲‌ سال است که درگیر پرونده شکایت SEC است و با توجه به منابع آگاه، به احتمال زیاد نهایتا تا یک‌ماه آینده تکلیف این پرونده مشخص خواهد شد. لازم به ذکر است که یکی از دلایل تلاش‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای کنار زدن رمز‌ارز ریپل، این است که ریپل، بزرگ‌ترین رقیب برای CBDCها یا همان رمز‌ارزهای بانک‌های مرکزی محسوب می‌شود.

اگر ریپل از این شکایت تبرئه شود، به‌شدت گارد صعودی به خود می‌گیرد و ممکن است حتی تا محدوده‌ ۱ دلار هم رشد قیمت را تجربه کند، اما اگر این اتهام رفع نشود و با توجه به شکایت‌های اخیر SEC از رمز‌ارزهای مطرح بازار که شامل MATIC ،Cardano ،Solana و صرافی‌های معتبری همچون بایننس و کوین‌بیس آمریکا است، باعث می‌شود با عدم تبرئه شدن ریپل، بقیه رمز‌ارزهایی که نام برده شد هم دچار ریزش شوند و بازار کریپتوکارنسی‌ها بحرانی شدید را تجربه کند.

همچنین با توجه به تحلیلی که از بازار سهام نزدک و داوجونز آمریکا به تازگی ارائه شد، سناریو میان‌مدت، روند نزولی قوی و شروع بحران اقتصادی آمریکاست که تاثیر زیادی بر بازار کریپتوکارنسی‌ها می‌گذارد و ممکن است باعث شود بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها همچون ریپل سقوط زیادی را تجربه کنند و اگر تمامی این پازل‌ها و سناریوهایی را که گفته شد، کنار هم بگذاریم، به یک همزمانی و همبستگی خاص می‌رسیم.

به طور خلاصه اگر تا ماه آینده ریپل از شکایت SEC تبرئه شود، بازار کریپتوکارنسی‌ها با فشار خریداران مواجه می‌شود و می‌توان انتظار داشت یک بار دیگر، بیت‌‌کوین هم تا محدوده مقاومت ۳۰ هزار دلار رشد قیمت را تجربه کند، اما درصورت تبرئه نشدن ریپل، ممکن است SEC به تمامی رمز‌ارزها به جز بیت‌کوین و اتریوم، چیره شود و رمز‌ارزهای زیر ذربین SEC، از تمامی صرافی‌های آمریکایی حذف شوند که می‌تواند منجر به ریزش شدید بازار کریپتوکارنسی‌ها شود.


۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمانی که قیمت در سقف محدوده رنج بود گفته شد که در صورت مشاهده فشار فروش، بازار نیاز به اصلاح قیمت دارد و از آن زمان، رمزارز ریپل حدود ۲۵ درصد ریزش و اصلاح قیمت را تجربه کرد.

اکنون قیمت به محدوده حمایتی ۰.۴۱ دلار که از قبل مشخص شده بود، رسیده است. در صورت تثبیت قیمت بالای این محدوده حمایتی و مشاهده فشار خریداران ، مسیر رشد تا سقف محدوده رنج ۰.۵۵ دلار هموار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا