اینوستونومی
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

تحلیل تکنیکال DOT

۱۶ فروردین ۱۴۰۳

قیمت DOT در تایم‌فریم دوروزه در حال اصلاح است و به اولین اردربلاک خود رسیده است، بنابراین ممکن است واکنش قیمت را در پی داشته باشد و روند صعودی خود را ادامه‌ دهد. در صورت عبور قیمت از محدوده ۷.۷ دلار، هدف قیمتی بعدی آن بازه ۶.۳ تا ۶.۹ دلار است.


۱۴ اسفند ۱۴۰۲

نمودار DOT در تایم فریم دوروزه را مشاهده می‌کنید. ساختار قیمت کاملا صعودی است و هنوز نشانی از ضعف قدرت خریداران دیده نمی‌شود. اگر گام صعودی قبلی قیمت را مدل کنیم، به محدوده‌ هم‌پوشانی آن با اردربلاک رسم‌شده می‌رسیم که این بازه ۱۴.۵ تا ۱۶.۵ است و می‌توانیم آن را به عنوان هدف اول قیمت در نظر بگیریم. در صورت رسیدن قیمت به این محدوده، احتمال واکنش و توقف در آن وجود دارد.


۸ بهمن ۱۴۰۲

نمودار دات در تایم‌فریم روزانه همانطور که در تحلیل تکنیکال گذشته اشاره کردیم پس از عبور از مقاومت ۶ دلار، ابتدا تارگت ۷ دلار و سپس تارگت ۹.۵ دلاری خودش را دیده است. مقاومتی در محدوده ۱۰ تا ۱۲.۵ دلار وجود دارد. قیمت در تایم روزانه به حمایت فلیپ شده در قیمت ۶ دلار رسیده و با یک شدو ریجکت شده است. اصلاح اخیر قیمت از نوع اصلاح عمیق و کامپلکس بوده و نشان از نقد شدن خریداران و فشار فروشندگان دارد. انتظار می‌رود قیمت پولبکی به ناحیه شکسته شده داشته باشد و پس از افزایش قیمت به محدوده ۸ دلار، ۹.۵ دلار و مقاومت اصلی در ناحیه ۱۰ تا ۱۲.۵ دلار برسد. لازم به ذکر است در صورت از دست دادن حمایت ۶ دلار، ناحیه ۴.۳ تا ۴.۸ دلار دارای نقدینگی بالایی برای برگشت قیمت است.


۸ آذر ۱۴۰۲

نمودار دات در تایم‌فریم روزانه در قالب کانال نزولی به محدوده اوردربلاک روزانه خود رسیده است. مقایسه رفتار فروشندگان و خریداران در این محدوده از ضعیف شدن فشار فروش حکایت می‌کند.

تقاضایی از محدوده ۳.۵ تا ۴.۳ دلار در بازار ایجاد شده است. قیمت در حال حاضر درگیر مقاومت ۶ دلار است. خروج پر قدرت از این رنج می‌تواند قیمت را پامپ کرده و در کوتاه‌مدت آن را به مقاومت ۷ دلار و در میان‌مدت به مقاومت ۱۰ دلار برساند.

در حال حاضر قیمت در سقف کانال قرار دارد و خرید از محدوده‌ حمایت‌های پایین تر کم‌ریسک تلقی می شود.


۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

مطابق تحلیل چارت در تایم‌فریم روزانه رمز ارز DOT همانطور که مشاهده می‌شود، قیمت پس از شکست خط روند بلند مدت نزولی خود، چندین ماه است که وارد فاز رنج شده است و بین مقاومت ۷ دلار و حمایت ۵ دلار درحال نوسان است.

درحال حاضر قیمت به محدوده حمایتی مهم و کف رنج خود رسیده است. در صورتی که رمز ارز دات با فشار خریداران مواجه شود و یک کندل پرقدرت روزانه صعودی تشکیل شود، مسیر رشد تا مقاومت وسط کانال رنج در ناحیه ۶ دلار و سقف رنج محدوده ۷ دلار ،هموار خواهد شد.
اما در صورتی که حمایت کف تریدینگ رنج از دست برود و بازار موفق به تثبیت بالای محدوده ۵.۵ دلار نشود، روند نزولی تا کف های پایین‌تر ادامه‌دار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا