اینوستونومی
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

تحلیل تکنیکال SHIB

۳۰ بهمن ۱۴۰۲

نمودار شیبا در تایم‌فریم ۲روزه را مشاهده می‌کنید. قیمت SHIB در یک کانال نزولی در حال حرکت است. با توجه به BMS مشخص شده در شکل، احتمال صعودی شدن ساختار وجود دارد. در صورت عبور قیمت ۰.۰۰۰۰۰۸۱۵، احتمال ریزش بیشتر در گام بعد از آن وجود دارد و در آن صورت باید به اردربلاک‌های پایین‌تر رجوع کرد.
در حال حاضر شرایط قیمت برای صعود و رسیدن به قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱۵ وجود دارد. در صورت عبور قیمت از این عدد، نمودار از کانال نزولی خارج شده و پتانسیل آن برای صعود بیشتر افزایش می‌یابد.

۱۹ دی ۱۴۰۲

نمودار شیبا در تایم‌فریم روزانه همانطور که در تحلیل گذشته اشاره شد با برخورد به ناحیه عرضه فروشندگان در محدوده ۰.۰۰۰۰۱۱۶۰ تا ۰.۰۰۰۰۱۲۰ دلار واکنش نشان داده و ۳۰٪ ریزش را تجربه کرده است. در همین تایم‌فریم محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۰۷۳۰ تا ۰.۰۰۰۰۰۷۸۰ دلار ناحیه کم‌ریسکی برای خریداران خواهد بود.
همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر قیمت به اردر بلاک روزانه برخورد کرده و با دو شدو ریجکت شده است که نشان از کاهش قدرت فروشندگان دارد؛ بنابراین با توجه به این موضوع، پتانسیل رشد قیمت از همین محدوده‌ها نیز دور از انتظار نیست.

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

اکوسیستم شیبا اینو، به طور فعال توکن‌های شیبا را می‌سوزاند. در ماه جولای، جامعه این رمزارز مقدار قابل توجهی توکن شیبا را سوزاند که در مجموع بیش از ۲ میلیارد توکن بود. طبق گزارش سایت شیباریوم، این توکن‌ها در ۴۱۲ سری تراکنش، در طول ماه به کیف‌پول‌های مرده ارسال شدند. نمودار شیبا همانند سایر ارزهای بازار در هفته‌های گذشته در یک سایکل نزولی در حال حرکت است، در تایم‌فریم هفتگی این ارز به ناحیه ریجکشن بلاک خود رسیده است و طبق انتظار با یک شدو به این ناحیه واکنش نشان داده است. همچنین در همین تایم‌فریم قدرت فروشندگان کاهش پیدا کرده و از عمق ریزش‌ها کاسته شده است، چرا که پس از دیدن کف قبلی ریزش محسوسی نداشته است. همچنین در آخرین محدوده رنج ایجاد شده با شکست پرقدرت کندل روزانه از محدوده رنج خارج شده است.
در تایم فریم روزانه محدوده مقاومتی ۰.۰۰۰۰۰۹۲ دلار با شروط شکست و کندل پرقدرت صعودی شکسته شده و بالای محدوده مقاومتی بسته شده است. در همین تایم‌فریم، سایکل مارکت به روند صعودی تغییر یافته و شاهد کف‌ها و سقف‌های بالاتری هستیم، انتظار داریم ساختار قیمت از اسپایک به روند صعودی و در قالب یک کانال شروع به رشد کند. با توجه به تقاضای ایجاد شده، تا زمانی که رنج ایجاد شده به پایین شکسته نشده همچنان قیمت در سایکل صعودی قرار خواهد داشت و از گره‌ها و کف‌های قبلی خریدار خواهیم بود.
در تایم‌فریم چهار ساعته، قیمت به محدوده آخرین گره مهم رسیده است که از این ناحیه اسپایک اتفاق افتاده و قیمت به بالا پرتاب شده است. کندل‌های صعودی با بدنه قوی و کندل‌های نزولی ضعیف حکایت از تکمیل پولبک به مقاومت شکسته شده را دارد. در صورت از دست دادن محدوده ۰.۰۰۰۰۰۸۵۰ دلار قیمت به تریدینگ‌رنج برگشته و پیش بینی می‌شود در محدوده رنج نوسان کند.
درصورتی که شیبا بتواند به روند صعودی خود ادامه دهد محدوده‌های مقاومتی ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار در گام اول و ناحیه ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار در قدم بعدی و ناحیه ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار در صورت مساعد بودن شرایط رشد در دسترس خواهد بود. همچنین محدوده ۰.۰۰۰۰۱۱ دلار جایی است که قیمت از اسپایک نزولی تبدیل به کانال نزولی شده است و انتظار واکنش به این محدوده را خواهیم داشت.
لازم به ذکر است با توجه روند نزولی بلندمدت قیمت، همچنان از محدوده سقف کانال و با رسیدن به محدوده‌های مقاومتی ذکر شده در صورت دیدن فشار فروش در نمودار، فروشنده خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا