بررسی شرایط اتریوم

1120
0

همانطور که در چارت تایم فریم روزانه رمز ارز اتریوم مشاهده می‌شود، قیمت پس از موج صعودی که از کف ۱۴۰۰دلار شروع کرد و حدود ۵۰درصد افزایش را تجربه کرد، اکنون قیمت به محدوده ی مقاومتی مهمی رسیده است.

زمانی که قیمت موفق به شکست خط روند اصلی و بلند مدت خود می‌شود،بازار وارد فاز تریدینگ رنج می‌شود یا به عبارت دیگر بازار درحال تثبیت قیمت برای شروع روندی جدید می‌شود.

مطابق چارت،همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت در محدوده کف تریدینگ رنج،موج صعودی را آغاز کرد و اکنون به سقف تریدینگ رنج،ناحیه ۲۱۴۵ الی ۲۲۰۰دلار رسیده است. زمانی که قیمت به سقف تریدینگ رنج برسد،محتمل‌ترین سناریو، برگشت قیمت به سمت کف تریدینگ رنج است.

محدوده مقاومتی مهم پیش‌روی قیمت‌، ناحیه ۲۲۰۰دلار است و در صورتی که با رسیدن قیمت به این محدوده با فشار فروشندگان مواجه شدیم و یک کندل قوی نزولی روزانه و تشکیل الگوی برگشتی، تشکیل شود،‌ انتظار می‌رود روند صعودی اتریوم به انتها رسیده باشد و وارد فاز اصلاحی کوتاه مدت شویم.

از سمتی دیگر، در حال حاضر ۱.۴۸ میلیون اتر به ارزش ۳.۱ میلیارد دلار در انتظار برداشت است که تخمین زده می‌شود بیش از ۲۵۷ هزار اتر طی ساعت آتی برداشت شود. این موضوع می‌تواند فشار فروش مضاعفی بر اتریوم تحمیل کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که در فاز تریدینگ رنج، احتمال شکست جعلی قیمت از سقف باکس رنج وجود دارد؛ بنابراین برای تشخیص درست روند، باید صبور بود تا تاییدیه های ذکر شده را در چارت مشاهده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *