اینوستونومی
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

تحلیل تکنیکال ETH

چارت اتریوم

۲۱ دی ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم‌فریم ۴ساعته پس از خروج از رنج ۲۵۰۰ دلاری، به محدوده ۲۶۵۰ تا ۲۷۰۰ دلار رسیده است. حرکت اسپایک و خروج پرقدرت از سقف اخیر ایجاد شده، می‌تواند قیمت را به مقاومت بعدی در محدوده ۲۹۰۰ دلار برساند. لازم به ذکر است قیمت در سقف کانال صعودی خودش قرار دارد و امکان اصلاح و پولبک به محدوده شکسته شده ۲۵۰۰ دلاری دور از انتظار نخواهد بود.

قیمت زمانی نمی‌تواند به رشد خود ادامه دهد که یک رنج سووینگی ایجاد شده و به سمت پایین شکسته شود و ناتوانی خریداران به وضوح ملاحظه شود. با توجه به حرکت اسپایک اخیر قیمت، معاملات فروش پر ریسک خواهند بود لذا بهتر است در پولبک‌ها برای معاملات خرید اقدام شود.


۱۸ دی ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم‌فریم ۴ساعته همانطور که اشاره کردیم پس از برخورد به مقاومت ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در حال اصلاح حرکت صعودی است. با توجه به این که کف معتبر سووینگ اخیر قیمت شکسته شده است، می‌تواند موقعیت مناسبی برای فروشنده‌ها با ریسک به ریوارد جذاب در مقاومت‌های ۲۳۰۰ دلار و ۲۳۵۰ دلار ایجاد کند.
لازم به ذکر است کف اخیر با شدو شکسته شده است لذا احتمال ادامه روند نزولی کمتر در نظر گرفته می‌شود. با از دست دادن این ناحیه، محدوده ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ دلار حمایت بعدی قیمت خواهد بود.

۳ دی ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم فریم ۴ساعته به محدوده عرضه اصلی خود رسیده است. مومنتوم صعودی قیمت و همچنین عبور از سطح ۲۳۳۲ دلار می تواند خریداران زیادی را در این محدوده‌ها در بازار همراه کند. مقاومت ۲۴۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار نزدیک ترین مقاومت به قیمت خواهد بود. درصورت تثبیت قیمت بالای ۲۵۰۰ دلار، محدوده ۲۹۰۰ دلار تارگت بعدی قیمت در نظر گرفته می‌شود. اما حمایت ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار یک بار دیده شده و در صورت رسیدن به این محدوده، احتمال از دست رفتن این ناحیه وجود خواهد داشت. حمایت‌های ناحیه ۲۰۰۰ دلار و محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۳۰ دلار حمایت‌های آتی اتریوم خواهد بود.


۵ آذر ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم‌فریم ۴ ساعته همانطور که در گذشته چارت اشاره شد، پس از عبور از مقاومت ۱۸۶۵ دلار، پولبک و جذب نقدینگی رشد ۱۰ درصدی را تجربه کرد و به سطح ۲۱۰۰ دلار رسید.
با مقایسه قدرت خریداران و فروشندگان، در محدوده‌ای هستیم که جنگ بین عرضه و تقاضا است. در صورت عبور قیمت از مقاومت ۲۲۰۰ دلار، انتظار رشد قیمت تا محدوده مقاومتی ۲۴۰۰ دلار را خواهیم داشت.
محدوده حمایتی ۱۹۰۰ دلار ناحیه‌ای است که در صورت شکسته شدن و عبور از آن، فشار فروش بیشتر شده و کاهش قیمت را به همراه خواهد داشت.
در گام‌های بعدی حمایت‌های ۱۸۵۰ و ۱۷۵۰ دلار را داریم. با توجه به مومنتوم صعودی ایجاد شده، خرید‌ها از نواحی حمایتی مشخص شده ریسک پایینی خواهند داشت.

۲۲ آبان ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته همانطور که قبلا مشخص کردیم با شکست مقاومت ۱۸۶۵ دلار و پولبک روی این ناحیه به محدوده نقدینگی داینامیک خود رسیده و با جذب نقدینگی بالای این ناحیه رشد خوبی را تجربه کرد. اسپایک ایجاد شده در تایم روزانه نشان دهنده قدرت خریداران در این نواحی است. قیمت در حال حاضر به مقاومت رسم شده در تایم‌فریم روزانه رسیده است که عرضه اصلی فروشندگان در آن‌جا اتفاق می‌افتد.

با توجه به روند صعودی قیمت در تایم‌فریم ۴ساعته از گره ایجاد شده در نواحی ۲۰۰۰ دلار تا اهداف سقف قبلی در قیمت ۲۱۱۰ تا ۲۲۰۰ دلار خریدار هستیم که با بررسی قدرت خریداران و فروشندگان در آن نواحی دوباره باید تصمیم‌گیری کنیم. همچنان تا ایجاد یک رنج سوینگی و شکسته شدن آن و اضافه شدن فروشندگان در بازار هرگونه پوزیشنی در جهت فروش از ریسک بالایی برخوردار خواهد بود.


۱۴ آبان ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم فریم ۴ ساعته به محدوده مقاومتی مشخص شده در سطح ۱۸۷۰ دلار که از قبل مشخص شده بود، واکنش نشان داد و در ۴امین تلاش توانست از این ناحیه عبور کند.

همچنان محدوده مشخص شده قرمز رنگ مقاومت استاتیکی است که خارج از مقاومت داینامیک قرار دارد بنابراین از نقدینگی بالایی برخوردار است و با احتمال بالایی پتانسیل بازگشت قیمت را خواهد داشت.

در گام بعدی مقاومت ۲۰۰۰ تا ۲۱۶۱ دلار برای اتریوم اهمیت بالایی دارد و می‌تواند ادامه روند بلندمدت قیمت را مشخص کند. حمایت‌های ۱۷۵۰ دلار و ۱۸۶۰ دلار از قدرت بالایی برخوردار هستند که با دیدن قدرت خریداران در این نواحی، می‌توان نسبت به خرید کم ریسک اقدام کرد.


۶ آبان ۱۴۰۲

نمودار اتریوم به تتر در تایم‌فریم ۴ ساعته در یک کانال نزولی میان مدت در حال حرکت است. جهش قیمت از کف کانال و از ناحیه حمایتی ۱۵۵۰ دلار شروع شده و یک سایکل صعودی را در تایم مینور ساخته است. با توجه به قدرت خریدارها سطح ۱۷۵۰ دلار با قدرت شکسته شده و پولبکی به این ناحیه داشته است. محدوده رنج ایجاد شده بین قیمت های ۱۵۵۰ تا ۱۸۷۰ دلار ناحیه جذابی برای خریداران ایجاد کرده است. با توجه به سایکل صعودی اتریوم از نواحی ۱۷۰۰ تا ۱۷۵۰ برای اهداف قیمت های ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار خریدار خواهیم بود. ناحیه قرمز رنگ مشخص شده، تجمیع نقدینگی در جهت فروشندگان را نشان می دهد که پتانسیل واکنش و برگشت از این نواحی را داریم و با توجه به توزیع نقدینگی در این ناحیه برای ادامه روند یا بازگشت آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد. لازم به ذکر است در صورت از دست رفتن ناحیه حمایتی ۱۷۰۰ دلار و تثبیت زیر این ناحیه، حمایت بعدی اتریوم ۱۶۰۰ تا ۱۶۴۰ دلار خواهد بود.


۲۷ مهر ۱۴۰۲

نمودار اتریوم در تایم‌فریم روزانه در کف کانال نزولی خود در حال حرکت است، ۲ ناحیه حمایتی مهم پیش روی قیمت قرار دارد که باید زیر نظر گرفته شود. محدوده اول، سطح ۱۵۰۰ تا ۱۵۶۰ دلار است که قیمت به این محدوده ۳ بار واکنش نشان داده و همچنان با فشار فروشنده ها روبرو است. درصورت از دست رفتن این ناحیه ، محدوده ۱۳۵۰ تا ۱۴۵۰ دلار به لحاظ تجمیع نقدینگی پتانسیل چرخش قیمت را خواهد داشت. همچنین محدوده مقاومتی ۱۶۴۰ تا ۱۶۷۰ دلار سر راه قیمت قرار دارد. در صورت شکست این ناحیه، انتظار صعود قیمت تا محدوده ۱۸۰۰ دلار را خواهیم داشت.


۱۳ خرداد ۱۴۰۲

مطابق چارت تایم فریم روزانه، رمز ارز اتریوم همانطور که مشاهده می کنید، قیمت پس از اسپایک نزولی حدود یک سال است که در یک باکس تریدینگ رنج در نوسان است. سقف تریدینگ رنج محدوده ۲۱۰۰ دلار و کف تریدینگ رنج محدوده ۱۰۳۰ دلار است.

ماه گذشته، قیمت به سقف تریدینگ رنج برخورد کرد و با فشار فروشندگان مواجه شد. اکنون، قیمت درحال اصلاح موج نزولی تایم فریم پایین‌تر است و همچنین به سقف خط روند نزولی که در چارت رسم شده، برخورد کرده است.

سناریو محتمل ادامه روند نزولی است و در صورت مشاهده فشار فروش و تشکیل کندل روزانه نزولی قوی در محدوده ۱۹۲۰ دلار سقف خط روند نزولی، مسیر ریزش تا حمایت ۱۶۶۱ دلار هموار خواهد شد.

همچنین با توجه به چارت تایم فریم ۴ ساعته، همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت پس از اسپایک صعودی وارد فاز کانال صعودی شد و اکنون کانال صعودی شکسته شده است و بازار در تایم فریم پایین‌تر هم در فاز تریدینگ رنج در نوسان است.

همانطور که در تحلیل‌های قبل اشاره شد، زمانی که بازار در فاز تریدینگ رنج است، در سقف معامله فروش و در کف معاله خرید باز می‌کنیم. مهم‌ترین ناحیه مقاومتی پیش‌روی قیمت محدوده ۱۹۹۱ دلار الی ۲۰۰۲ دلار است و با رسیدن قیمت به این محدوده در صورت مشاهده فشار فروش و تشکیل کندل نزولی، مسیر ریزش تا کف تریدینگ رنج و کانال صعودی رسم شده در تایم فریم روزانه هموار خواهد شد.


۳۱ فروردین ۱۴۰۲

مطابق تحلیل هفته گذشته از رمزارز اتریوم، همانطور که انتظار می‌رفت قیمت پس از رشدی که تجربه کرد به یک اصلاح قیمتی نیاز داشت و قیمت دقیقا از محدوده مقاومتی ۲۱۱۵۰ دلار که از قبل مشخص شده بود، با فشار قوی فروشندگان مواجه شد.

درحال حاضر سناریو قبل همچنان پا برجاست و انتظار اصلاح بیشتری از اتریوم می‌رود. در صورت ادامه فشار فروش، حمایت مهم پیش‌روی قیمت خط روند صعودی رسم شده در ناحیه ۱۸۸۵ دلار است. اگر این حمایت هم از دست برود، مسیر ریزش تا محدوده حمایتی وسط کانال تریدینگ رنج یعنی ناحیه ۱۶۰۰ دلار هموار خواهد شد.


۲۶ فروردین ۱۴۰۲

همانطور که در چارت تایم فریم روزانه رمز ارز اتریوم مشاهده می‌شود، قیمت پس از موج صعودی که از کف ۱۴۰۰دلار شروع کرد و حدود ۵۰درصد افزایش را تجربه کرد، اکنون قیمت به محدوده ی مقاومتی مهمی رسیده است.

زمانی که قیمت موفق به شکست خط روند اصلی و بلند مدت خود می‌شود،بازار وارد فاز تریدینگ رنج می‌شود یا به عبارت دیگر بازار درحال تثبیت قیمت برای شروع روندی جدید می‌شود.

مطابق چارت،همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت در محدوده کف تریدینگ رنج،موج صعودی را آغاز کرد و اکنون به سقف تریدینگ رنج،ناحیه ۲۱۴۵ الی ۲۲۰۰دلار رسیده است. زمانی که قیمت به سقف تریدینگ رنج برسد،محتمل‌ترین سناریو، برگشت قیمت به سمت کف تریدینگ رنج است.

محدوده مقاومتی مهم پیش‌روی قیمت‌، ناحیه ۲۲۰۰دلار است و در صورتی که با رسیدن قیمت به این محدوده با فشار فروشندگان مواجه شدیم و یک کندل قوی نزولی روزانه و تشکیل الگوی برگشتی، تشکیل شود،‌ انتظار می‌رود روند صعودی اتریوم به انتها رسیده باشد و وارد فاز اصلاحی کوتاه مدت شویم.

از سمتی دیگر، در حال حاضر ۱.۴۸ میلیون اتر به ارزش ۳.۱ میلیارد دلار در انتظار برداشت است که تخمین زده می‌شود بیش از ۲۵۷ هزار اتر طی ساعت آتی برداشت شود. این موضوع می‌تواند فشار فروش مضاعفی بر اتریوم تحمیل کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که در فاز تریدینگ رنج، احتمال شکست جعلی قیمت از سقف باکس رنج وجود دارد؛ بنابراین برای تشخیص درست روند، باید صبور بود تا تاییدیه های ذکر شده را در چارت مشاهده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا