اینوستونومی
تحلیل تکنیکال روز

بررسی قیمتی LINK

۹ اسفند ۱۴۰۲

نمودار لینک در تایم‌فریم روزانه پس از شکست رنج خود در محدوده ۱۰ دلار از سایکل نزولی خود خارج شده است. همانطور که در تحلیل گذشته اشاره کردیم پس از پولبک و عبور از مقاومت ۱۲ دلار، قیمت به اهداف ۱۶ و ۲۰ دلار رسید. انتظار داریم لینک پس از عبور از سقف ۲۰.۸۸ دلار، محدوده‌های مقاومتی ۲۴ ، ۲۸ و ۳۰ دلار را در گام اول ببیند. همچنین محدوده عرضه اصلی در نواحی ۴۰ تا ۴۵ دلار قرار دارد که می‌تواند از آنجا اصلاح عمیقی را تجربه کند. لازم به ذکر است با توجه به مومنتوم صعودی قیمت محدوده‌های حمایتی ۱۲.۵ دلار، ۱۶.۸ تا ۱۷ دلار برای خریداران کم ریسک خواهد بود.


۲۸ آذر ۱۴۰۲

نمودار لینک در تایم فریم ۴ساعته از حمایت ۱۳.۷ دلار ریجکت شده است. موقعیت مناسبی در محدوده حمایتی ۱۴ تا ۱۴.۵ دلار می‌تواند تشکیل شود چرا که فشار فروش کاهش پیدا کرده و با توجه به دیدن سقف قبلی قیمت، انتظار داریم قیمت در گام اول تا محدوده‌ ۱۶ دلار رشد کند. همچنین در صورت عبور از حمایت اخیر قیمت، ناحیه ۱۲.۸ تا ۱۳.۲ دلار محدوده واکنش‌پذیر دیگری است که قیمت می‌تواند از آن رشد کند.

نحوه شکستن قیمت در محدوده‌ها قدرت خریداران و فروشنده ها را نشان خواهد داد. لازم به ذکر است محدوده کم ریسک دیگری در ناحیه ۱۲ دلار وجود دارد که یک بار شکسته شده و حائز اهمیت است.


۶ آذر ۱۴۰۲

نمودار لینک در تایم فریم ۴ساعته بعد از عبور از مقاومت ۱۳ دلار پولبکی به این محدوده داشته و در محدوده بین ۱۳ تا ۱۵.۵ دلار در حال نوسان است. محدوده مشخص شده زرد رنگ، ناحیه واکنش قیمت با توجه مومنتوم آینده آن را نشان می دهد.
انتظار می‌رود در صورت افزایش فشار فروشندگان، قیمت خودش را به محدوده مهم حمایتی ۱۲ دلار برساند، جایی که تلاقی حمایت‌های استاتیک و داینامیک نمودار است و تجمع نقدینگی در آن بالاست. به نظر می رسد در صورت همراه نشدن خریداران در همین قیمت‌ها یعنی محدوده ۱۴ دلار، فشار فروش لینک را به اصلاح زمانی ببرد.

همچنان خرید از حمایت‌های ذکر شده کم ریسک تلقی می شود. لازم به ذکر است در صورت تثبیت قیمت و فشار فروشندگان در محدوده زیر ۱۳ دلار می‌توانیم آماده ریزش بیشتر قیمت باشیم.


۲۸ آبان ۱۴۰۲

نمودار لینک در تایم‌فریم روزانه همانطور که در بررسی گذشته انتظار می‌رفت، از رنج خود خارج شده و سایکل صعودی به خود گرفته است. با بررسی رفتار قیمت در تایم فریم ۴ ساعته تا حدودی متوجه کاهش قدرت خریداران هستیم و همچنین در گام اصلاح اخیر بر تعداد فروشندگان اضافه شده است.

نقد شدن خریداران در نواحی نزدیک به مقاومت ۱۸ تا ۲۰ دلار از دلایل دیگر برای اصلاح اخیر است. همچنان تا زمان شکسته شدن پرقدرت حمایت‌های اشاره شده در نمودار، خریدار خواهیم بود.

از طرفی با توجه به اضافه شدن فروشندگان و کاهش قدرت خریداران، سیو سود در مقاومت‌ها بهترین تصمیم خواهد بود.


۳۰ مهر ۱۴۰۲

نمودار رمزارز لینک در تایم فریم روزانه بیش از یک سال با مقاومت ۹.۵ دلار خود درگیر است. در حرکت اخیر خود، قیمت رنج پایینی خود در سطح ۵.۳ دلار را نمی تواند بشکند و از این ناحیه با یک ساختار صعودی ریجکت شده است. انتظار می‌رود قیمت ناحیه مقاومت ۹.۵ دلار را شکسته و با توجه به کف سازی قیمت در این ناحیه، خریدارها ریسک پایینی خواهند داشت.

در صورت عبور قیمت از این ناحیه، مقاومت ۱۱.۵ تا ۱۳ دلار به عنوان ناحیه فلیپ شده از اهمیت بالایی برخوردار است. به این ترتیب اگر صعود این آلت کوین ادامه‌دار باشد، سطح ۱۹ تا ۲۲ دلار به عنوان مقاومت بعدی قیمت خواهد بود. در نظر داشته باشید برای ورود بهینه از تایم‌فریم‌های پایین‌تر استفاده کرده و در کف‌ها وارد شوید. همچنین سطوح حمایتی ۶.۵ تا ۷ دلار جز کم‌ریسک‌ترین سطوح برای دست آوردن بهترین ریسک به ریوارد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا