مشاوره جهت تبلیغات
تحلیل نومعرفی و بررسی پروژه

معرفی پروژه: Sei

شبکه Sei یک بلاک‌چین لایه اول است که خود را به عنوان سریع‌ترین شبکه لایه اول برای انجام معاملات آن‌چین معرفی می‌کند. در وایت‌پیپر Sei، گفته شده است که حوزه تخصصی این پروژه، انجام معاملات و پر کردن فاصله موجود بین صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز است. پروتکل Sei از الگوریتم اجماع Twin Turbo و مسیر‌های موازی برای کم کردن تاخیر در تراکنش‌ها و انجام سفارشات و بهبود ورودی استفاده می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های Sei این است که موتور تطبیق سفارش بومی خود را دارد که با الگوریتم مخصوصی، مانع از انجام Frontrunning می‌شود و به قیمت‌گذاری بهینه در معاملات کمک زیادی می‌کند. Sei از چارچوب Cosmos SDK‌ و هسته Tendermint‌ استفاده می‌کند. Cosmos SDK یک چارچوب متن‌باز است که از آن برای ساخت بلاک‌چین‌های مخصوص راه‌اندازی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با الگوریتم‌های اجماع مختلف استفاده می‌شود.
در روز اول راه‌اندازی توکن SEI در اواسط آگوست، صرافی‌های بزرگی مانند بایننس، بای‌بیت و بیت‌گت در اقدامی همزمان آن را لیست کردند. طبق اطلاعات کوین‌مارکت‌کپ، تعداد کل موجودی SEI ده میلیارد توکن است که در حال حاضر تنها ۱.۸ میلیارد واحد از آن در گردش است. پروتکل Sei ادعا می‌کند که می‌تواند در کمتر از ۰.۵ ثانیه هر تراکنش را نهایی کند و قادر به پردازش ۲۰ هزار تراکنش به صورت همزمان است. به گفته موسس Sei labs، تا انتهای سال ۲۰۲۳، ۳۰ اپلیکیشن بر روی شبکه آن راه‌اندازی خواهد شد که در این بین، صرافی غیر متمرکز سوشی‌سواپ قصد دارد صرافی آتی پرپچوال خود را بر روی Sei راه‌اندازی کند. توسعه‌دهندگان بر بستر Sei به ۱۲۰ میلیون دلار بودجه مخصوص توسعه دسترسی دارند و با ثبت درخواست می‌توانند از آن برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.
شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگی مانند Coinbase Ventures و Multichain بر روی این شبکه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و این موضوع یکی از دلایل توجه زیاد به این پروژه است.
تایید کنندگان تراکنش یا Validatorهای بلاک‌چین SEI بسیار محدود است و در حال حاضر تنها ۵۰ عدد از آن‌ها در شبکه فعال هستند، بنابراین یکی از شبکه‌های متمرکز در بین لایه‌‌های اول به شمار می‌رود.
در نهایت می‌توان گفت، Sei که هدف خود را تبدیل شدن به نزدک حوزه کریپتو تعریف کرده است، یکی از گزینه‌های احتمالی برای رشد شدید قیمتی به شمار می‌رود و شرکت‌های بزرگی نیز در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند. هرچند عواملی مانند متمرکز بودن و سهم‌ بالای توکن‌های عرضه نشده، می‌تواند از عوامل منفی برای آن محسوب شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا