تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی تحلیل‌های بیت‌کوین در سه ماه گذشته – بیست و یکم خرداد

در این بخش، می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر تحلیل‌های سه ماه گذشته رمزارز بیت‌کوین و سناریو های گفته شده و اتفاقاتی را که فصل گذشته در بازار بیت‌کوین به وقوع پیوست، بررسی کنیم.

مطابق تحلیل ۲۱ اسفند سال ۱۴۰۱، زمانی که قیمت بیت‌کوین در محدوده ۲۰ هزار دلار در نوسان بود، با توجه به سناریوی شکست خط روند نزولی بلند مدت، تشکیل الگوی وایکوف، تکمیل پولبک و تثبیت قیمت بالای خط روند نزولی شکسته شده، ترس شدید در بازار و رسیدن اندیکاتور RSI به محدوده اشباع فروش، مشخص شد بازار در شرف شروع روند صعودی جدیدی است و انتظار می‌رفت که بیت‌کوین تا محدوده مقاومتی ۳۰ هزار دلار در میان مدت، رشد قیمت را تجربه کند.

پس از گذشت ۳۵ روز، قیمت مطابق تحلیل پیش رفت و از محدوده ۲۰ هزار دلار در زمان ارائه تحلیل، تا محدوده مقاومتی ۳۰ هزار دلار که از قبل مشخص شده بود، حدود ۵۵ درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

تحلیل دوم از تایم‌فریم روزانه بیت‌‌کوین در تاریخ ۲۶ فروردین سال ۱۴۰۲، منتشر شد و زمانی که قیمت به محدوده مقاومتی مهم ۳۰ هزار تا ۳۱ هزار دلار رسیده بود، گفته شد که در صورت مشاهده فشار فروشندگان و تثبیت قیمت زیر محدوده مقاومتی ۳۰ هزار دلار، روند صعودی به پایان خود می‌رسد و بازار وارد فاز اصلاح و استراحت خواهد شد.

قیمت در تایم‌فریم روزانه، موفق به تشکیل پین بار و کندل تایید نزولی شد و پس از گذشت ۶۰ روز از محدوده ارائه تحلیل تاکنون، حدود ۱۸ درصد ریزش و اصلاح قیمت را به ثبت رساند. خوشبختانه، فصل گذشته بازار به تمامی تحلیل‌های چارت روزانه بیت‌کوین احترام گذاشت و توانستیم قدم‌به‌قدم حرکات بازار را به‌خوبی پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل کنیم.

درحال حاضر، قیمت همچنان در فاز اصلاح است و هیچ‌ نشانه‌ای از پایان اصلاح و شروع روند صعودی جدیدی در چارت مشاهده نمی‌شود، اما قیمت به محدوده حمایتی مهمی که از قبل مشخص شده بود رسیده است.

محدوده ۲۵۳۰۰ دلار که در گذشته سقف کانال تریدینگ رنج بیت‌کوین بود و پس از چندین تلاش، موفق به شکست آن شد، اکنون تبدیل به حمایت مهمی شده و قیمت در نزدیکی این ناحیه در نوسان است. از طرفی محدوده حمایتی ۲۴۰۰۰ تا ۲۴۴۰۰ دلار که در چارت مشاهده می‌شود، یک گره قیمتی و حمایت مهم در کف کانال صعودی رسم شده است.

همچنین با توجه به سایکل بازار، بیت‌کوین اکنون در فاز تریدینگ رنج است و محدوده‌های ذکر شده در کف تریدینگ رنج قرار دارد. سناریو محتمل، در صورت رسیدن قیمت به محدوده داینامیک و استاتیکی سبز رنگ رسم شده در چارت، مشاهده فشار خریداران و تشکیل کندل‌های صعودی قوی و مشاهده واگرایی اندیکاتور RSI، انتظار می‌رود موج اصلاحی بیت‌کوین پایان یابد و روند صعودی جدیدی تا سقف تریدینگ رنج آغاز شود. اما در صورت شکست حمایت ۲۴۰۰۰ دلار، با فشار فروش سنگینی در بازار مواجه خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا