تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

برسی BTC -هفتم خرداد

مطابق چارت تایم‌فریم روزانه بیت‌کوین، قیمت پس از ریزش ۱۵ درصدی از سقف رنج محدوده ۳۱ هزار دلار تا کف رنج محدوده ۲۵/۸۰۰ دلار، اکنون درحال کف‌سازی و تثبیت بالای کف محدوده رنج است.

همان‌طور که در چارت روزانه مشاهده می‌شود، روند اصلی صعودی بوده و قیمت به کف رنج رسیده است. معمولا زمانی که قیمت در فاز تریدینگ رنج است، در محدوده کف تریدینگ رنج همراه با تشکیل یک کندل صعودی و مشاهده فشار خرید، معامله خرید باز می‌کنیم و زمانی که قیمت در محدوده سقف تریدینگ رنج باشد و یک کندل نزولی قوی تشکیل شود، معامله فروش باز می‌کنیم.

در حال حاضر، بیت‌کوین دو الگوی نزولی تشکیل داده است. اولین الگو سر و شانه و دومین الگو، فشردگی قیمت است که هر دو از پایین شکسته شده اند و اکنون قیمت درحال تکمیل پولبک، به خط روند شکسته شده است.

در صورتی که بیت‌کوین موفق به شکست مقاومت ۲۸ هزار دلار نشده و پولبک تکمیل شود و شاهد تشکیل کندل نزولی قوی در همین نواحی باشیم، مسیر ریزش تا محدوده ۲۵ الی ۲۴ هزار دلار هموار خواهد شد.

اما در صورتی که هر دو الگوی تشکیل شده، فیک باشد و قیمت یک بار دیگر موفق به تثبیت بالای محدوده مقاومتی ۲۸ هزار دلار شود، پتانسیل رشد تا سقف تریدینگ رنج در محدوده مقاومتی ۲۹۵۰۰ الی ۳۰ هزار دلار، برای بیت‌کوین فراهم می‌شود.

همانطور که مشاهده می‌کنید، با توجه به چارت تایم‌فریم ۴ ساعته، روند موج مینور نزولی است و قدرت خریداران ضعیف است. همچنین، قیمت توانایی تشکیل سقف‌های بالا‌تر را ندارد و با توجه به تعطیلی بازارهای مالی، روند در تایم‌فریم پایین‌تر خنثی بوده است.

خروج از هر طرف محدوده رنج مشخص‌شده، جهت روند بازار را به ما نشان می‌دهد. بهترین نقطه ورود برای فروش سقف رنج و برای خرید کف رنج است، اما معامله‌گران میان‌مدت معمولا صبر می‌کنند تا قیمت یکی از سطوح رنج را شکسته و خودش را تثبیت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا