تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – بیستم تیر

با توجه به چارت تایم فریم روزانه، روند اصلی همچنان نزولی بوده و در حال حاضر، قیمت به سقف کانال نزولی خود رسیده است. همچنین با توجه به تایم فریم پایین‌تر، روند بازار خنثی است و در یک محدوده رنج نوسان می‌کند.

درحال حاضر، قیمت به محدوده مقاومتی ۱۹۳۰ دلار، سقف تریدینگ رنج و سقف کانال نزولی خود رسیده است. در صورت مشاهده فشار فروشندگان، مسیر ریزش تا کف تریدینگ رنج محدوده ۱۸۹۵ دلار هموار خواهد شد، اما درصورتی که قیمت موفق به شکست خط روند نزولی شود و بتواند خودش را بالای سقف تریدینگ رنج محدوده مقاومتی ۱۹۳۳ دلار تثبیت کند، روند صعودی جدیدی را برای طلا متصور می‌شویم.

همچنین با توجه به سنتیمنت بازار، در جدید‌ترین نظرسنجی هفتگی معتبر کیتکو‌نیوز، پس از دو هفته سنتیمنت نزولی در بازار، این‌بار در میان معامله‌گران و تحلیل‌گران وال‌استریت، سنتیمنت به‌سمت صعود طلا رفته است. این درحالی‌ست که در میان سرمایه‌گذاران خرد، سنتیمنت به‌طور مساوی بین صعود و نزول بازار تقسیم شده است و انتظار رنج شدن بازار را دارند.

رئیس موسسه فیوچرز و آپشن فونیکس، کوین گریدی گفت؛ درحال حاضر شرایط بازار طلا در بازه کوتاه مدت پتانسیل رشد بیش‌تری دارد، اما تاکید کرد که سرمایه‌گذاران باید صبور باشند و فعلا وارد بازار طلا نشوند، زیرا همچنان عدم شفافیت در سیاست فدرال رزرو، در رابطه با مسیر آینده سیاست پولی موج می‌زند. کوین گریدی، رئیس موسسه فیوچرز و آپشن فونیکس، با توجه به شرایط حال‌حاضر بازار، انتظار رشد بیش‌تر طلا را دارد. با این حال او گفت، عدم شفافیت فدرال رزرو در مورد مسیر آینده سیاست پولی باعث شده است که بسیاری تصمیم جدی برای ورود به بازار طلا نداشته باشند.

وی افزود که سرمایه‌گذاران طلا همچنان در فاز بی‌تصمیمی قرار گرفته و در بین محدوده ۱۹۴۵ الی ۱۹۵۵ دلار حجم زیادی از پول وجود دارد. پس باید صبر کنیم تا قیمت از این منطقه عبور کند تا کمی شفافیت در بازار به‌وجود آید و برای انجام اینکار نیاز است تا سیاست فدرال‌رزرو شفاف شود.

اگر فدرال‌رزور به‌طور شفاف مشخص کند که کارش با افزایش نرخ بهره به اتمام رسیده است، طلا شانس بازگشت به سقف ۲۰۰۰ دلار را دارد در غیر این صورت روند طلا نزولی باقی می‌ماند.

همچنین رئیس استراتژی کالا در بانک ساسکو، اوله هانسن، گفت که نسبت به بازار طلا ذهنیت مثبت و صعودی دارد، زیرا هفته گذشته با وجود بازده اوراق ۱۰ ساله که به بالای ۴٪ رسید، قیمت طلا هم موفق به تثبیت بالای مقاومت مهمی شد.

آدریان دی، شخصیتی که اخیرا در مورد روند طلا نظر خنثی و بی‌طرفی داشت، اکنون احتمال صعود بیشتر طلا را پیش‌بینی می‌کند، زیرا داده‌های ضعیف اشتغال‌، از این مسئله که فدرال رزرو به سرعت در حال نزدیک شدن به پایان چرخه انقباضی خود است، حمایت می‌کنند.

اداره آمار کل، روز جمعه اعلام کرد، ۲۰۹ هزار شغل (که این عدد کم‌تر از انتظارات بود) در ماه ژوئن ایجاد شده است و این درحالی است که اقتصاددانان به دنبال رشد بیشتر اشتغال در حدود ۲۴۴‌ هزار بودند.

در آخر آدریان دی افزود که گرچه آخرین نرخ اشتغال در آمریکا قوی اعلام شد، اما باز هم کمتر‌ از حد انتظارات بود. با این وجود، این ماه یک افزایش نرخ بهره دیگر به بازار تحمیل شد. این افزایش درحال حاضر مشخص شده است، ولی بازار می‌تواند به آرامی رشد از دست رفته خود را دوباره جبران کند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا