تحلیل تکنیکال روز

تحلیل تکنیکال SOL

۱۴ بهمن ۱۴۰۲

نمودار سولانا در تایم‌فریم روزانه مطابق تحلیل گذشته به ناحیه ۸۰ دلار گفته شده واکنش نشان داده و از این ناحیه رشد ۳۰ درصدی را تجربه کرده است. مقاومت اصلی پیش روی قیمت همچنان در محدوده ۱۳۰ تا ۱۶۰ دلار قرار دارد که در صورت عبور از این ناحیه، مقصد بعدی قیمت سقف تاریخی سولانا در محدوده ۲۰۰ تا ۲۶۰ دلار خواهد بود. همچنین در صورت از دست رفتن حمایت ۷۰ تا ۸۰ دلار، انتظار اصلاح بیشتر را تا نواحی ۵۰ دلار خواهیم داشت. لازم به ذکر است پس از رشد اخیر سولانا اصلاح اخیر، از سایر گام های اصلاحی عمیق‌تر بوده و فروشنده‌های بیشتری را همراه کرده است. اما همچنان در یک سایکل صعودی هستیم و تا زمان اضافه شدن فروشنده های سازمانی، خرید‌ها از ریسک پایینی برخوردار هستند.


۱۳ دی ۱۴۰۲

نمودار سولانا در تایم فریم روزانه در حال رسیدن به محدوده عرضه اردربلاک دیگری در محدوده مقاومتی ۱۳۰ تا ۱۶۰ دلار است. همچنین با توجه به این که سولانا اخیرا محدوده مقاومتی ۸۰ دلار را شکسته است انتظار داریم در برگشت به این ناحیه به عنوان حمایت عمل کرده و واکنش‌هایی را به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است آنالیز رفتار خریداران و فروشندگان در این محدوده نشان می‌دهد که فشار فروشی ایجاد نشده و صرفا قیمت در حال اصلاح حرکت اخیر خود بوده و به محدوده حمایتی ۹۲ تا ۱۰۰ دلار واکنش داده است و می‌تواند به رشد خود تا مقاومت نزدیک به ناحیه ۱۲۵ دلار ادامه دهد که این اصلاح می‌تواند به صورت ساده یا کامپلکس صورت گیرد.


۱۴ آذر ۱۴۰۲

سولانا در تایم‌فریم روزانه به محدوده مقاومتی در قیمت ۶۰ تا ۷۵ دلار رسیده است. این ناحیه بزرگ از دو جهت برای این آلت‌کوین حائز اهمیت است. اردر بلاک روزانه در ناحیه ۶۰ دلار و حمایت فلیپ شده در ۷۵ دلار می‌تواند سد راه این رمزارز باشد.

همچنین قیمت در کانال صعودی ماژور خود در حال حرکت است و به سقف کانال برخورد کرده است. با توجه به مومنتوم صعودی ایجاد شده، همچنان تا زمان شکسته شدن یک رنج سووینگی در خلاف جهت مارکت، از حمایت ها و اصلاح‌های قبلی خریدار خواهیم بود.

در صورت کاهش قیمت، حمایت ۴۵ تا ۴۸ دلار در گام اول و ناحیه ۳۰ تا ۳۲ دلار در مرحله بعدی می‌تواند ناحیه مناسبی برای واکنش قیمت باشد.

لازم به ذکر است که با توجه به قرار گرفتن قیمت در یک پیووت معتبر ، بهتر است تا زمان ایجاد یک مومنتوم جدید در بازار بیننده بمانیم و با بررسی قدرت خریدارها و فروشنده‌ها اقدام به معامله کنیم.


۱۱ آبان ۱۴۰۲

نمودار سولانا در تایم فریم روزانه بعد از شکست مقاومت ۲۷ دلار که در روزهای گذشته اشاره شده بود، به روند صعودی خود سرعت بخشید و بعد از عبور از سووینگ ۳۲دلاری خود اکنون در قیمت ۴۴ دلار در حال معامله است. کانال صعودی ایجاد شده در سولانا در سقف قیمتی خود محدوده مقاومتی ۶۰ تا ۷۶ دلار را پیش رو دارد، جایی که تلاقی مقاومت داینامیک و استاتیک سولانا است.
با توجه به اسپایک اخیر قیمت، محدوده‌های حمایتی ۴۰ و ۳۳ دلار برای پوزیشن‌های خرید در صورت دیدن ضعف فروشنده‌ها از ریسک پایینی برخوردار هستند.

۱۸ مهر ۱۴۰۲

نمودار رمزارز سولانا در تایم فریم روزانه بعد از ایجاد یک لگ حرکتی پر قدرت از محدوده ۸ دلار پولبکی به ناحیه ۲۶ دلار داشته است. بعد از پولبک زده شده، قیمت کف قیمتی اخیر خود را حفظ کرده است. از طرفی سولانا با تشکیل یک گام حرکتی پر قدرت از ناحیه ۱۳ دلار، سناریوی پولبک و ریزش را نیز رد می‌کند. لذا برای این رمزارز با احتمال بیشتری انتظار ادامه روند را خواهیم داشت.

در صورت صعود قیمت، محدوده نواحی ۳۰ و ۴۰ دلار مقاومت‌های پیش روی سولانا هستند. محدوده‌های حمایتی ۱۶.۵ ، ۱۹ و ۲۱ دلار همچنان می‌توانند برای خریداران جذابیت داشته باشند. از طرفی اگر قیمت زیر ناحیه ۱۲.۵ دلار تثبیت داشته باشد انتظار ریزش بیشتری را خواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا