تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – یازدهم اردیبهشت

مطابق تحلیل قبل از چارت تایم فریم ۲ ساعته طلا گفته شد که انتظار می‌رود پس از رنج شدن بازار بین محدوده ۱۹۳۷ الی ۱۹۷۰ دلار و نقدینگی جمع کردن، بازار به روند نزولی خود ادامه دهد و اصلاح بیشتری را تجربه کند.

پس از گذشت یک هفته از این تحلیل، مشاهده می‌شود که تاکنون بازار مطابق تحلیل پیش رفته و قیمت دقیقا بین سطوح ۱۹۳۷ دلار الی ۱۹۷۰ دلار که از قبل مشخص شده بود، حرکت رنج را در پیش گرفته است.

درحال‌حاضر، بار دیگر قیمت به سقف تریدینگ رنج در محدوده مقاومتی ۱۹۷۰ دلار برخورد کرده و با فشار فروشندگان مواجه شده است. همچنین قیمت موفق شد خط روند نزولی را که از قبل رسم شده بود، به سمت بالا بشکند و درحال تکمیل پولبک به ترند شکسته شده است.

همانطور که در تحلیل‌های قبل گفته‌ شد، زمانی که قیمت موفق به شکست کانال شود، نیاز به تثبیت و پولبک به ناحیه شکسته شده دارد، یا به عبارت دیگر، در تایم فریم پایین‌تر بازار وارد فاز تریدینگ رنج می‌شود.

درحال‌حاضر، سناریو قبل همچنان پابرجاست، روند اصلی نزولی بوده و معمولا در ۸۰ درصد مواقع این شکست‌ها جعلی است و با توجه به رسیدن قیمت به سقف تریدینگ رنج محدوده مقاومتی ۱۹۷۰ دلار، انتظار برگشت قیمت را به سمت کف تریدینگ رنج داریم.

در صورتی که قیمت موفق به تثبیت بالای خط روند نزولی شکسته شده شود و همچنین بتواند سقفی بالاتر از سقف ۱۹۷۰ دلار ثبت کند، می‌توان گفت روند نزولی به اتمام رسیده و طلا وارد کانال صعودی می‌شود، اما در صورتی که موفق به تثبیت بالای خط روند شکسته شده محدوده ۱۹۵۰ دلار نشود، مسیر ریزش تا کف تریدینگ رنج محدوده ۱۹۳۰ دلار هموار خواهد شد.

همچنین با توجه به سنتیمنت بازار، مشکلاتی مانند سقف بدهی ایالات متحده باعث شده است، سرمایه‌گذاران به‌سمت طلا به‌عنوان یک دارایی ایمن هجوم ببرند. طلا از لحاظ تاریخی در حوادث گذشته سقف بدهی عملکرد خوبی داشته است و اغلب رشد خود را در ماه‌های پس از حل‌وفصل سقف بدهی حفظ کرده و در برخی موارد حتی افزایش داده است.

علاوه بر مسئله سقف بدهی، ریسک‌های سیاسی ایالات متحده می‌تواند، جذابیت طلا را حتی پس از حل مشکل سقف بدهی فعلی افزایش دهد. اگر محدودیت سقف بدهی تا ژانویه ۲۰۲۵ تمدید شود، ممکن است کشمکش‌های سیاسی ریسک‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده را تشدید کند و جذابیت طلا را به‌عنوان یک دارایی ایمن افزایش دهد.
در نهایت، این موسسه مالی پیش‌بینی می‌کند، در اواخر سال ۲۰۲۳ و اوایل سال ۲۰۲۴، به‌دلیل ورود فدرال رزرو به یک چرخه کاهش نرخ بهره که ناشی از کاهش تورم در میان رکود بالقوه ایالات متحده است، دلار آمریکا تضعیف شود. احتمالا این امر، جذابیت طلا را به‌عنوان پوششی در برابر تورم و کاهش دلار ضعیف‌تر، بیشتر خواهد کرد.

لینک تحلیل قبل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا