تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی BTC – شانزدهم خرداد

مطابق تحلیل قبل، زمانی که قیمت در محدوده ۲۸۰۰۰ دلار، سقف کانال نزولی قرار داشت گفتیم؛ در صورت مشاهده فشار فروش و تشکیل کندل نزولی، بازار پتانسیل ریزش را دارد و دقیقا از محدوده ای که تحلیل ارائه شد تاکنون حدود ۱۰ درصد ریزش قیمت را تجربه کردیم.

درحال حاضر، قیمت به محدوده کف تریدینگ رنج رسیده است. در تحلیل قبل گفتیم، در صورت شکست حمایت ۲۵۸۰۰ دلار ، روند نزولی تا حمایت ۲۴۰۰۰ دلار ادامه دار خواهد بود. اکنون قیمت محدوده حمایتی ذکر شده را از پایین شکسته است، اما همچنان کندل روزانه بسته نشده است. در صورتی که قیمت موفق به تثبیت بالای حمایت ۲۵۸۰۰ دلار شود، بازار وارد فاز اصلاح و استراحت می‌شود، ولی در صورت عدم تثبیت و مشاهده فشار فروش، مطابق سناریو قبل مسیر ریزش تا حمایت ۲۴۰۰۰ دلار که از قبل مشخص کردیم، هموار خواهد شد.

همچنین با توجه به بررسی اطلاعات درون شبکه، همان‌طور که مشخص است در SMA 24 شاخص Taker Buy Sell Ratio در بالای عدد ۱ واقع شده و در حال رشد است. این رشد نشان از افزایش تمایل خریداران برای ورود به بازار و انجام معامله به صورت تیکر دارد. این موضوع می‌تواند به نوعی نشان از طمع خریداران نیز باشد و زمانی که این طمع به بالاترین حد خود برسد، مارکت میکرها وارد بازار شده و با کاهش قیمت باعث لیکویید شدن خریداران خواهند شد. پس می‌توان بر اساس این شاخص گفت که قیمت فعلا می‌تواند تا سطوح مقاومتی خود که در ادامه مشخص کرده‌ایم، رشد کند و پس از آن اگر طمع این افراد کاهش پیدا نکند، باید شاهد کاهش قیمت بیت کوین باشیم.

شاخص بعدی که قرار است بررسی کنیم تعداد تراکنش‌های نهنگ‌هایی است که بیش از ۱ میلیون دلار سرمایه دارند.

اگر به تصویر بالا دقت داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که هر زمان تعداد تراکنش نهنگ‌هایی با بیش از ۱ میلیون دلار سرمایه رشد می‌کند، قیمت بیت کوین به واسطه ترس یا به واسطه فشار فروش این نهنگ‌ها کاهش قیمت را تجربه کرده است. این کاهش وابسته به شرایط متغییر است. حال تعداد تراکنش این نهنگ‌ها در حال رشد است و این موضوع می‌تواند باعث کاهش قیمت بیت کوین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا