تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی MATIC

از منظر الیوت نمودار متیک در تایم فریم هفتگی ۵ موج ایمپالس بزرگ خود را به پایان رسانده است و در حال تکمیل اصلاح ۳ موجی بزرگ خود است. دو سناریو برای این حرکت در نظر می‌گیریم، در سناریوی اول قیمت در حال تکمیل موج اصلاحی C است که این موج می‌تواند بصورت یک ۵ موجی یا به صورت پیچیده اتفاق بیفتد. در سناریوی دوم، قیمت با فرض تکمیل اصلاح ۳ موجی ساده خود، در حال ساختن یک موج ایمپالس جدید است.
در تایم فریم ۴ساعته، قیمت در یک کانال نزولی در حال حرکت است که سقف کانال نزولی را دیده است، به نظر می رسد بعد از اسپایک نزولی اخیر و فشار فروش ایجاد شده، ریزش قیمت در قالب کانال نزولی کوچک‌تر ادامه‌دار باشد . ناحیه رنج ایجاد شده در محدوده حمایتی ۰.۷ تا ۰.۷۳۷ دلار از اهمیت بالایی برخوردار است ، چرا که شکست روبه پایین این محدوده شرایط ادامه ریزش قیمت را مهیا خواهد کرد. در مقابل اگر این رنج با شرط شکست پرقدرت به سمت بالا شکسته شود انتظار تغییر چرخه بازار را خواهیم داشت.
نواحی ۰.۷۹ تا ۰.۸۱ دلار به دلیل وجود نقدینگی، ناحیه مقاومتی و نواحی ۰.۶۷ تا ۰.۶۸ محدوده حمایتی مهم برای متیک خواهد بود. لازم به ذکر است با توجه به نفوذ قیمت به کف کانال صعودی خود، نمودار در حالت اشباع فروش است و لذا در صورت دیدن فشار فروش و شرط شکست، معاملات شورت احتمال برد بالایی خواهند داشت در غیر این صورت باید منتظر یک افزایش قیمت برای جمع‌آوری نقدینگی از محدوده‌های سووینگ اخیر باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا