اینوستونومی
تحلیل تکنیکال روز

تحلیل تکنیکال ADA

۱۸ بهمن ۱۴۰۲

نمودار کاردانو را در تایم فریم ۴ساعته مشاهده می‌کنید. قیمت پس از رسیدن به ناحیه عرضه اصلی فروشندگان، از محدوده مقاومت مشخص شده اصلاح عمیقی را تجربه کرده و به محدوده حمایت ۰.۴۴ تا ۰.۴۶ دلار پولبکی زده است. آنالیز رفتار خریداران و فروشندگان در این نواحی از کم شدن سرسختی فروشندگان و افزایش خریداران حکایت می‌کند. ناحیه‌ای در حوالی قیمت ۰.۴۷ دلار وجود دارد که دیده نشده است و برای خریداران می‌‌تواند جذابیت داشته باشد. در صورت ازدست رفتن این ناحیه حمایت بعدی آدا در محدوده ۰.۳۹ تا ۰.۴۱ دلار قرار دارد. در طرف مقابل مقاومت‌های ۰.۵۲۵ ، ۰.۵۷۶ و ۰.۶۱ دلار نواحی مهمی هستند که قیمت می‌تواند به آنها واکنش نشان دهد.


۹ دی ۱۴۰۲

نمودار آدا در تایم فریم ۴ساعته همانطور که اشاره کردیم به ناحیه عرضه خود رسیده و رشد آن متوقف شده است. با توجه به مومنتوم صعودی قیمت و احتمال تشکیل الگوی مثلث ادامه‌دهنده، انتظار می‌رود تا شکسته نشدن محدوده حمایتی ۰.۵۵ دلار، رشد قیمت در سال جدید میلادی ادامه‌دار باشد.
چنانچه محدوده پایینی رنج ایجاد شده در ناحیه ۰.۵۳ دلار با کندل‌های قدرتمندی شکسته شوند سناریوی صعود نقض خواهد شد و ستاپ‌های فروش از سقف‌های قبلی می‌توانند فعال شوند. محدوده مقاومتی ۰.۷۵ دلار در صورت رشد قیمت مقصد بعدی ADA خواهد بود.

۲۹ آذر ۱۴۰۲

نمودار آدا در تایم فریم ۴ ساعته را مشاهده می‌کنیم، محدوده بزرگ ۰.۶ تا ۰.۷ دلار، ناحیه عرضه اصلی در اردر بلاک روزانه است و قیمت را با اصلاح عمیقی روبرو کرده است. در این محدوده بهترین ناحیه فروش، بازه قیمتی ۰.۶۳ تا ۰.۶۶ دلار است که با یک استاپ منطقی موقعیت مناسبی را فراهم می کند. در این محدوده بهتر است تاییدیه کندلی را دیده و سپس در جهت فروش وارد شویم در غیر اینصورت مومنتوم صعودی بازار همچنان پابرجا است.

آنالیز رفتار خریداران و فروشندگان از کاهش تمایل خریداران و افزایش میل فروشندگان در این نواحی حکایت می کند. محدوده حمایت بعدی قیمت در بازه ۰.۴۵ تا ۰.۵ دلار قرار دارد.


۴ آذر ۱۴۰۲

نمودار کاردانو در تایم فریم ۴ساعته در یک کانال صعودی در حال حرکت است. قیمت به محدوده مقاومتی ۰.۴ دلار برخورد کرده و واکنش نشان داده است. این محدوده، اردر بلاک روزانه قیمت است که با نوسانات شدیدی همراه بوده و نقدینگی سطوح را جمع‌آوری کرده است.

دو سناریو برای حرکت قیمت در نظر داریم، در سناریوی اول با توجه به ضعیف شدن فروشندگان انتظار رنج شدن قیمت بین محدوده حمایتی ۰.۳۴ دلار و محدوده مقاومتی ۰.۴ دلار را داریم ولی آدا می تواند در سناریو صعودی قیمت در تایم فریم ۴ساعته به محدوده اوردر بلاک خود در ناحیه ۰.۴۲ دلار نیز برسد.

آنالیز رفتار معامله‌گران نشان از کاهش فشار خریداران و افزایش فشار فروشندگان دارد ولی همچنان با توجه به حرکت صعودی قیمت ، خرید در محدوده‌های حمایتی از ریسک کمتری برخوردار خواهد بود.


۱۸ آبان ۱۴۰۲

نمودار کاردانو در تایم فریم ۴ساعته، محدوده‌ای را که به عنوان مقاومت مهم ۰.۲۸ دلار مشخص کرده بودیم با قدرت شکسته و به سمت ناحیه مقاومتی ۰.۳۸ دلار حرکت کرده است. قدرت خریدار‌ها به وضوح در نمودار مشخص است. نزدیک ترین حمایتی که می توان برای قیمت در نظر گرفت سطح ۰.۳۳ دلار است که قیمت یک بار آن را دیده است. در صورت از دست رفتن این حمایت، سطح ۰.۳ دلار برای نمودار آدا از اهمیت بالایی برخوردار است.
همچنین در صورت عبور از مقاومت ۰.۳۸ دلار، ناحیه ۰.۴ تا ۰.۴۳ دلار مقاومت بعدی قیمت خواهد بود. با توجه به قدرت خریداران، در صورت دیدن ضعف فروشندگان همچنان از کف‌ها و گره‌های قبلی خریدار خواهیم بود.


۱ آبان ۱۴۰۲

نمودار رمزارز آدا به محدوده تقاضای اصلی خود رسیده است. جایی که یک ناحیه نقدینگی از نوع FVG در تایم فریم هفتگی وجود دارد، قیمت از محدوده حمایتی ۰.۲۱۵ تا ۰.۲۴۰ دلار ۳ مرتبه ریجکت شده است. انتظار داریم آدا درصورت کف‌سازی و شکست رنج ایجاد شده در تایم فریم ۴ساعته، با شکست ناحیه ۰.۲۷ تا ۰.۲۸ دلار با تقاضای بازار مواجه شده و به مقاومت های ۰.۳ دلار ، ۰.۳۳ دلار برسد و در اهداف بلند مدت سطح ۰.۳۵ دلار را ببیند.

اما در ساید مخالف و در حمایت‌های ایجاد شده، سطوح ۰.۲۳۶ دلار و ۰.۲۲۰ دلار از اهمیت بالایی برخوردار است. با از دست رفتن هریک از این حمایت‌ها، ریزش‌های بیشتری را در ادامه برای آدا پیش‌بینی می‌کنیم.


۱۳ شهریور ۱۴۰۲

در بررسی تکنیکال قیمت ADA، ابتدا نمودار آن را در تایم‌فریم هفتگی بررسی می‌کنیم. طبق نمودار، قیمت به محدوده حمایتی ۰.۲ تا ۰.۲۵ دلار رسیده است. کاردانو در تایم‌فریم هفتگی با یک شدو از این ناحیه ریجکت شده است، درصورت از دست دادن کف قیمتی ۰.۲ دلار، انتظار ریزش بیشتر تا محدوده ۰.۱۵ دلار را خواهیم داشت، از طرفی در تایم‌فریم ماهانه حمایت مهمی در محدوده ۰.۱ دلار وجود دارد.

در تایم فریم ۴ساعته قیمت بین محدوده ۰.۲۴ تا ۰.۲۸ دلار در یک محدوده رنج در حال نوسان است. فروش از مقاومت ۰.۲۸ تا ۰.۲۹ دلار با انتظار وقوع مومنتوم نزولی بازار از آن نقطه کم‌ریسک خواهد بود. در صورت شکسته شدن پرقدرت محدوده ۰.۲۹ دلار، قیمت تا حوالی ۰.۳۷ دلار می‌تواند رشد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا