تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی رمز‌ارز ریپل

مطابق چارت تایم فریم روزانه رمز‌ارز ریپل، بازار از نظر تکنیکالی بسیار مستعد رشد است، چرا که با نگاه عمیقی به چارت درمی‌یابیم، در گذشته زمانی که قیمت موفق به شکست خط روند نزولی بلند‌مدت خود شده و پس از تشکیل الگوی فشردگی که در چارت مشخص شده است و شکست از بالای این الگو، ریپل با پامپ قیمت روبرو شد و خریداران، بازار را به دست گرفتند.

نمودار رمز ارز ریپل

چند سال قبل پس از آن‌که خبر شکایت SEC از ریپل منتشر شد، بازار با فشار فروش مواجه شد، پولبکی به الگوی فشردگی زد و سپس به ادامه‌ی روند صعودی خود پرداخت و حدود ۶۰۰٪ رشد قیمت را تجربه کرد.

اکنون یک‌بار دیگر دقیقا همان رفتار قیمت درحال تکرار شدن است و می‌توان این موضوع را در چارت مشاهده کرد. درحال حاضر، قیمت پس از شکست خط روند نزولی بلند مدت خود، درحال نوسان درون یک الگوی فشردگی است. در صورتی که قیمت موفق به شکست از سقف این الگو و تثبیت بالای محدوده ۰.۵۹۵۰ دلار شود، بازار به شدت گاوی شده و مسیر رشد و صعود قیمت تا محدوده مقاومتی ۰.۸۰ دلار، هموار خواهد شد.

نکته‌ مهمی که باید به آن توجه داشت، این است که درحال حاضر ریپل حدودا ۲‌ سال است که درگیر پرونده شکایت SEC است و با توجه به منابع آگاه، به احتمال زیاد نهایتا تا یک‌ماه آینده تکلیف این پرونده مشخص خواهد شد. لازم به ذکر است که یکی از دلایل تلاش‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای کنار زدن رمز‌ارز ریپل، این است که ریپل، بزرگ‌ترین رقیب برای CBDCها یا همان رمز‌ارزهای بانک‌های مرکزی محسوب می‌شود.

اگر ریپل از این شکایت تبرئه شود، به‌شدت گارد صعودی به خود می‌گیرد و ممکن است حتی تا محدوده‌ ۱ دلار هم رشد قیمت را تجربه کند، اما اگر این اتهام رفع نشود و با توجه به شکایت‌های اخیر SEC از رمز‌ارزهای مطرح بازار که شامل MATIC ،Cardano ،Solana و صرافی‌های معتبری همچون بایننس و کوین‌بیس آمریکا است، باعث می‌شود با عدم تبرئه شدن ریپل، بقیه رمز‌ارزهایی که نام برده شد هم دچار ریزش شوند و بازار کریپتوکارنسی‌ها بحرانی شدید را تجربه کند.

همچنین با توجه به تحلیلی که از بازار سهام نزدک و داوجونز آمریکا به تازگی ارائه شد، سناریو میان‌مدت، روند نزولی قوی و شروع بحران اقتصادی آمریکاست که تاثیر زیادی بر بازار کریپتوکارنسی‌ها می‌گذارد و ممکن است باعث شود بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها همچون ریپل سقوط زیادی را تجربه کنند و اگر تمامی این پازل‌ها و سناریوهایی را که گفته شد، کنار هم بگذاریم، به یک همزمانی و همبستگی خاص می‌رسیم.

به طور خلاصه اگر تا ماه آینده ریپل از شکایت SEC تبرئه شود، بازار کریپتوکارنسی‌ها با فشار خریداران مواجه می‌شود و می‌توان انتظار داشت یک بار دیگر، بیت‌‌کوین هم تا محدوده مقاومت ۳۰ هزار دلار رشد قیمت را تجربه کند، اما درصورت تبرئه نشدن ریپل، ممکن است SEC به تمامی رمز‌ارزها به جز بیت‌کوین و اتریوم، چیره شود و رمز‌ارزهای زیر ذربین SEC، از تمامی صرافی‌های آمریکایی حذف شوند که می‌تواند منجر به ریزش شدید بازار کریپتوکارنسی‌ها شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا