تحلیل آن‌چین روزتحلیل نو

معیار آنچین در کف سال ۲۰۲۰

طبق اطلاعات کریپتوکوانت، یک جهش بزرگ در خروجی‌ تراکنش‌های خرج نشده در ضرر (UTXO) اتفاق افتاده است.
بیت‌کوین ممکن است با ضعف در روند فعلی قیمت، فعالان بازار را نگران کند، اما داده‌های آنچین تصویر جالبی را از فعالیت‌های مخفی نشان می‌دهد.
این معیار نشان دهنده بیت‌کوین‌های باقی‌مانده پس از انجام تراکنش‌های زنجیره‌ایست که قیمت آن‌ها در حال حاضر از زمانی که خریداری شده‌اند پایین‌تر است که مقدار آن به بیشترین مقدار خود از مارس ۲۰۲۰ رسیده است. در آن زمان بعد از رشد این شاخص، قیمت بیت‌کوین ۶۰٪ کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود از مارس ۲۰۱۹ رسید که از آن موقع، این قیمت دیگر هرگز مشاهده نشده است.
با در نظر گرفتن داده‌های فعلی از UTXOهای در ضرر، تحلیلگری اشاره کرد که ممکن است مانند مارس ۲۰۲۰، بیت‌کوین شاهد یک ریزش بزرگ یا بازگشت قوی باشد.
از نظر درصدی، ۳۸ درصد از UTXOها در پایان آگوست در ضرر بودند که این مقدار آخرین بار در آوریل ۲۰۲۰ مشاهده شد. زمانی که بسیاری از UTXOها در ضرر هستند، سرمایه‌گذاران ممکن است تمایل بیشتری به فروش داشته باشند که به اضطراب بازار اشاره دارد. برعکس، زمانی که اکثر‌ UTXOها در سود هستند، نشان‌دهنده چشم‌انداز خوش‌بینانه و دیدگاه صعودی در بین سرمایه‌گذاران است. در چنین وضعیتی، بیت‌کوین روند خود را از دست داده و در محدوده رنج قفل شده است.
در حالی که شکست صعودی یا ریزش صعودی در بازار دیده نمی‌شود، داده‌های مبتنی برهزینه نیز قیمت فعلی را میانگین قیمت‌های خرید گروه‌های سرمایه گذار مختلف نشان می‌دهد.
در این بین، شاخص Realized price قیمتی را که آخرین بارعرضه در آن حرکت کرده است بر گروه سنی بیت‌کوین خریداری شده تقسیم می‌کند. این شاخص نشان می‌دهد دارندگان کوتاه‌مدت وقتی بیت‌کوین کمتر از ۲۷ هزاردلار قرار گرفت، در ضرر قرار می‌رود. با این حال، یک رویداد تسلیم کامل هنوز در زنجیره ثبت نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا