تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – سی و یکم خرداد

با توجه به چارت تایم فریم ۱ ساعت و مطابق تحلیل قبل، گفتیم که انتظار می‌رود طلا به روند نزولی خود ادامه دهد و فروشندگان قیمت را به محدوده کف رنج ۱۹۳۶ دلار برسانند. همچنین، در صورت رسیدن قیمت به کف تریدینگ رنج و تثبیت بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار و تشکیل کندل صعودی قوی و مشاهده فشار خریداران، مسیر رشد تا سقف تریدینگ رنج یک‌بار دیگر هموار خواهد شد.

درحال حاضر، بازار مطابق تحلیل پیش رفته و از محدوده‌ای که ارائه شد تاکنون، حدود ۲۹۰ واحد ریزش را در طلا شاهد بودیم و اکنون قیمت به محدوده کف تریدینگ رنج رسیده است. سناریو محتمل در صورت تثبیت قیمت طلا بالای حمایت ۱۹۳۰ دلار و تشکیل الگوی برگشتی، رشد و اصلاح قیمت تا محدوده مقاومتی ۱۹۵۰ دلار را برای طلا متصور هستیم.

با توجه به سخنرانی امروز رئیس فدرال رزرو آمریکا در ساعت ۱۷:۳۰، انتظار می‌رود بازار نوسانات زیادی را تجربه کند و امکان دارد شکست جعلی از کف تریدینگ رنج برای مدتی کوتاه اتفاق بیفتد، در نتیجه رعایت مدیریت سرمایه و صبوری برای تاییدیه ورود به معامله از مهم‌ترین نکاتی است که امروز باید به آن توجه داشت.

همچنین با توجه به سنتیمنت بازار مالی جهانی قیمت طلا در روز سه‌شنبه به دلیل اینکه بازارها منتظر نشانه‌های بیشتر در مورد سیاست‌های پولی آمریکا در این هفته بودند، اندکی تغییر کرد. پس از اینکه گزارش شاخص وام‌دهی چین برای اولین‌بار طی ۱۰ ماه گذشته، با کاهش زیادی مواجه شد و همچنین روی قیمت مس هم تاثیر زیادی گذاشت و باعث شد با ریزش قیمت روبرو شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، امروز و فردا گزارش نیمه اول سال را به کنگره ارائه خواهد کرد و پاسخگوی سوالات اعضای کنگره خواهد بود. پاول باید به جمهوری‌خواهان اطمینان دهد که فدرال رزرو از کمپین خود برای مهار قیمت‌ها عقب‌نشینی نکند و در عین حال نگرانی دموکرات‌ها نسبت به انعطاف‌پذیری اقتصاد با وجود تمایل به افزایش نرخ بهره را در ادامه سال جاری برطرف سازد.

برخی اعضای کنگره هفته قبل گفتند که پاول بایستی توضیح شفافی درباره دلایل توقف و افزایش نرخ ترمینال ارائه کند.

جمهوری‌خواهان هم‌چنین قرار است پاول را در مورد پتانسیل ارز دیجیتال بانک مرکزی در سطح خرده‌فروشی تحت فشار قرار دهند. طرح این موضوع، نگرانی خاص برای فضای کریپتو ایجاد کرده است.

با توجه به طولانی بودن نشست پاول در کنگره و احتمال بیان اظهاراتی تعیین‌کننده برای بازارها، بهتر است معامله‌گران، نسبت به مدیریت سرمایه و کنترل ریسک معاملات خود اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا