مشاوره جهت تبلیغات
تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی نفت

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

مطابق تحلیل قبل از چارت تایم فریم روزانه نفت، همانطور که انتظار می‌رفت به ادامه‌ی روند نزولی خود پرداخت و زمانی که قیمت در سقف کانال نزولی محدوده ۸۲دلار قرار داشت (مقاومت یاد شده در تحلیل قبلی)، بازار با فشار فروشندگان مواجه شد و یک ریزش حدودا ۲۰درصدی را تجربه کرد.

اکنون قیمت به محدوده حمایتی مهم ۶۴دلار که از قبل مشخص شده بود، رسیده است. در صورت تثبیت قیمت بالای این محدوده و مشاهده فشار خریداران، قیمت پتانسیل رشد تا سقف کانال نزولی، در محدوده ۷۷ دلار را دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که روند همچنان نزولی است و هر حرکت صعودی اصلاح موج ریزش قبلی است و تا زمانی که قیمت موفق به شکست کانال نزولی و تثبیت بالای محدوده ۸۲دلار نشود، روند ادامه دار خواهد بود.


۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

همانطور که در چارت تایم‌فریم روزانه از شاخص WTI یا همان نفت مشاهده می‌شود، زمانی که قیمت در محدوده مقاومتی ۸۲ دلار سقف کانال نزولی قرار داشت گفته شد که در صورت مشاهده فشار فروش در محدوده ۸۲ دلار، قیمت پتانسیل ریزش تا حمایت ۷۵ دلار را دارد.

درحال حاضر قیمت یک ریزش حدودا ۱۰ درصدی را تجربه کرده است و در حال تکمیل پولبک است. انتظار می‌رود تا زمانی که قیمت موفق به شکست از سقف کانال نزولی و تثبیت بالای مقاومت ۸۴ دلار نشود، مسیر حرکت همچنان برای نفت نزولی باشد.

اما در صورت شکست از بالای کانال نزولی رسم شده و تثبیت بالای محدوده ذکر شده، احتمال دارد روند صعودی جدیدی برای نفت آغاز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا