تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – بیست و دوم خرداد

در نبود دیتا اقتصادی حائز اهمیت و انتظار بازار برای انتشار گزارش CPI روز سه‌شنبه و نشست FOMC در روز چهار‌شنبه، اکثر مارکت‌ها در یک محدوده مشخص در حال معامله هستند و استراتژی‌های مبتنی بر رنج تریدینگ بسیار مناسب‌تر از استراتژی‌های مبتنی بر روند است. اما شگفتی دو بانک مرکزی استرالیا و کانادا در افزایش نرخ بهره در حالی که بازارها، انتظار عدم افزایش را داشتند، موجب افزایش اندک ترس از فدرال رزرو برای جلسه آتی شد که کاهش‌دهنده انس جهانی طلا نیز بود.

در کل، اخبار روند سازی را تا به اینجا در بازار طلا نداشته و و نباید بعد از حرکات بزرگ قیمتی، در جهت آن معامله نمود!
همانطور که در چارت تایم فریم ۴۵ دقیقه طلا مشاهده می‌کنید، طی یک ماه گذشته، طلا روند جهت دار و حرکت خاصی نداشته است و قیمت درون یک باکس رنج در نوسان بوده است.

مطابق تحلیل های قبل همانطور که گفتیم در زمان‌هایی که یک بازار رنج است، در سقف معامله فروش و در کف، معامله خرید باز می‌کنیم. اکنون قیمت به محدوده مقاومتی سقف تریدینگ رنج نزدیک شده است.

مقاومت ۱۹۶۶ دلار که از قبل مشخص کردیم مهم‌ترین ناحیه و پس از آن محدوده ۱۹۷۰ دلار، مقاومت پرتقاضا‌ی مشخص شده در چارت است.
در صورت رسیدن قیمت به محدوده های مقاومتی گفته شده و مشاهده فشار فروشندگان و تشکیل کندل ۱ ساعته قوی نزولی ، مسیر ریزش تا کف تریدینگ رنج هموار خواهد شد . حمایت های مهم پیش‌روی قیمت به ترتیب، ناحیه ۱۹۶۰ ، ۱۹۵۵ و ۱۹۴۶ دلار و پس از شکست این ناحیه ریزش تا کف تریدینگ رنج محدوده ۱۹۴۰ هموار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا