تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی طلا – ۲۷ اردیبهشت

مطابق چارت تایم‌فریم ۲ ساعته طلا، همانطور که مشاهده می‌شود، قیمت پس از برخورد به محدوده مقاومتی ۲۰۶۰دلار سقف کانال صعودی، با فشار فروشندگان مواجه شد و وارد فاز اصلاح قیمت شده است.

اکنون قیمت یک بار دیگر به کانال رنج خود برگشته است و مهم‌ترین محدوده حمایتی پیش‌روی قیمت ناحیه ۱۹۷۰ دلار است. در صورتی که این سطح به سمت پایین شکسته شود، روند طلا برای میان‌مدت نزولی خواهد شد. اما در صورت مشاهده فشار خریداران و تثبیت بالای کف قیمتی ۱۹۷۰ دلار، پتانسیل رشد تا سقف محدوده در ناحیه ۲۰۱۵ دلار ایجاد خواهد شد.

روند در تایم‌فریم روزانه همچنان صعودی است و این ریزش‌ها را می‌توان اصلاح‌های قیمتی دانست و تا زمانی که محدوده حمایتی ۱۹۷۰ دلار حفظ شود، روند صعودی ادامه دار خواهد بود. از طرفی با توجه به نمودار DXY، شاخص دلار موفق به تثبیت بالای حمایت مهم ۱۰۰دلار شده و همچنین خط روند اصلی روزانه خود را به سمت بالا شکسته و باعث افزایش ارزش دلار نسبت به سایر دارایی ها شده است.


همچنین آخرین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که دیدگاه سرمایه‌گذاران خرد نسبت به طلا همچنان صعودی است و آن‌ها به دنبال این هستند که طلا محدوده مقاومتی ۲۰۵۰ دلار را دوباره تست کند. اما در طرف دیگر، سنتیمنت بین تحلیل‌گران وال استریت به طور مساوی تقسیم شده است و بسیاری از آنها می‌گویند که معامله‌گران باید بین نوسانات کوتاه‌مدت و روند بلند‌مدت طلا تمایز قائل شوند.

آدریان دی، رئیس موسسه مدیریت دارایی گفت:«واضح است که اقتصاد ایالات متحده به سمت رکود می‌رود و همچنان شرکت‌های زیادی با مشکلات مالی روبرو هستند. مورد دوم بدون شک باعث می‌شود فدرال رزرو قبل از اینکه تورم به طور مداوم به زیر هدف ۲ درصدی آنها برسد، افزایش نرخ بهره را متوقف کند. این یک سناریوی بسیار صعودی برای طلا است. من فکر می‌کنم قبل از اینکه رالی صعودی طلا شروع شود، یک یا دو هفته شاهد حرکت طلا در یک محدوده رنج باشیم.»

با وجود افزایش نگرانی‌ها از رکود، طلا به عنوان یک دارایی امن همچنان مورد حمایت قرار می‌گیرد، اما با این وجود، برخی تحلیل‌گران خاطرنشان کردند که محرک اصلی بازار همچنان سیاست پولی فدرال رزرو و تأثیر آن بر دلار آمریکا است.

تحلیل‌گران گفته‌اند که با تغییر انتظارات بازار در رابطه با سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکا، طلا همچنان تحت فشار قرار دارد. بازارها همچنان به قیمت‌گذاری کاهش نرخ بهره در نیمه دوم سال جاری ادامه می‌دهند، حتی با وجود این که فدرال رزرو سیگنال داده است که آمادگی کاهش نرخ بهره را به دلیل بالا بودن تورم ندارد. تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که اگر بازار آغاز اولین کاهش نرخ بهره را تا پایان امسال یا سال ۲۰۲۴ به عقب بیندازد، دلار آمریکا می‌تواند به رشد خود ادامه دهد.

در نهایت با توجه به تحلیل تکنیکال و سنتیمنتال طلا، انتظار می‌رود که در صورت حفظ حمایت ۱۹۷۰ دلار و تثبیت قیمت بالای این محدوده، روند صعودی طلا ادامه‌دار باشد و در صورت شکست این محدوده، طلا اصلاح قیمتی عمیق تری را تجربه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا