تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی هفتگی طلا، یورو و پوند – دوازدهم تیر

طلا:
مطابق چارت تایم فریم ۲ ساعته طلا، همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت در یک کانال نزولی در نوسان است. هفته‌ی گذشته قیمت با رسیدن به محدوده حمایتی ۱۸۹۰ دلار با فشار خریداران مواجه شد و یک حرکت اصلاحی رو به بالا را تجربه کردیم. اکنون موج اصلاحی به پایان رسیده است و انتظار ادامه‌ی روند نزولی را داریم، چراکه قیمت به محدوده مقاومتی مهم ۱۹۲۳ دلار که در چارت مشخص کردیم، رسیده و کندل نزولی قوی تاییدیه جهت ورود به معامله فروش را شاهد هستیم.
در صورت مشاهده ادامه فشار فروش، مسیر ریزش تا حمایت ۱۸۹۰ دلار هموار خواهد شد و پس از رسیدن به این ناحیه، اگر حمایت ذکر شده شکسته شود، ریزش تا حمایت مهم بعدی یعنی ناحیه ۱۸۶۰ دلار ادامه‌دار خواهد بود.

EURUSD:
با توجه به چارت تایم فریم ۲ ساعت، یورو در یک کانال نزولی در نوسان بوده و پس از رسیدن قیمت به سقف کانال نزولی، با فشار فروش قوی‌ مواجه شده است. انتظار داریم روند نزولی ادامه‌دار باشد و پس از تست مجدد سقف کانال و مشاهده تشکیل کندل نزولی قوی زیر محدوده مقاومتی ۱.۰۹۲ دلار، مسیر ریزش تا حمایت ۱.۰۹ دلار هموار شود.

GBPUSD:
با توجه به نمودار در تایم فریم ۲ ساعته جفت ارز پوند انگلیس به دلار، دقیقا شرایط همانند جفت ارز‌های دیگر، روند نزولی ادامه‌دار است. قیمت با رسیدن به سقف کانال نزولی رسم شده، با فشار فروش روبرو شد و انتظار می‌رود مسیر ریزش تا حمایت ۱.۲۵۸۸ دلار ادامه‌ پیدا کند . برای ورود به معامله، هر پولبک و حرکت برگشتی رو به بالا، فرصت ورود به معامله فروش است. این نکته را در نظر داشته باشید که امروز اول هفته و ابتدای ماه میلادی است و بازارهای مالی، درحال ریست شدن هستند.
در روز‌های اول هفته مخصوصا اول هر ماه، احتمال اینکه تغییر روند اتفاق بیفتد و بازار مطابق تحلیل حرکت نکند زیاد است، پس در نتیجه صبوری و رعایت مدیریت سرمایه الزامی است و در تمامی تحلیل‌ها اگر قیمت موفق به شکست از سقف کانال‌های نزولی رسم شده شود و سقف جدیدی تشکیل دهد، روند نزولی به اتمام می‌رسد و مسیر رشد برای این جفت ارزها و طلا هموار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا