بررسی طلا – ششم خرداد

در طول هفته، طلا نه تنها از سطح ۲ هزار دلار نزول کرد، بلکه از سطح حمایت در ۱۹۷۰ دلار نیز گذشت. پس از کاهش بیش از ۶۰ دلار طی سه روز، تثبیت شده و به سطح حمایت ۱۹۵۰ دلار رسید. این حرکت به دلیل افزایش ارزش دلار آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه دولتی بود. در نتیجه، فلز زرد به پایین‌ترین سطح خود در شش هفته گذشته رسید و این اصلاح را از بالاترین سطح خود در ماه می افزایش داد.

همانطور که گفته شد، مطابق تحلیل قبل از چارت تایم فریم ۲ ساعت طلا، روند در تایم فریم پایین همچنان نزولی است و در صورت مشاهده فشار فروش و از دست رفتن حمایت ۱۹۷۰ دلار، روند نزولی ادامه‌دار خواهد شد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، بازار به تحلیل ما احترام گذاشته و قیمت از محدوده‌ای که تحلیل ارائه شد تاکنون، حدود ۵۰۰ واحد ریزش را در طلا تجربه کردیم. درحال حاضر، قیمت به حمایت ۱۹۳۷ دلار که از قبل مشخص کردیم رسیده و واکنش مثبتی نشان داده است. اما با توجه به تعطیلات آخر هفته بازار، تحلیل تایم فریم پایین‌تر، اول هفته خدمت شما دوستان عزیز ارائه می‌شود.

اما سناریو تحلیلی قبل همچنان پا برجاست و انتظار داریم پس از رنج شدن بازار بین محدوده ۱۹۳۷ الی ۱۹۷۰ دلار و نقدینگی جمع کردن، بازار به روند نزولی خود ادامه دهد و اصلاح بیشتری را تجربه کند.

یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت طلا، افزایش بازده اوراق قرضه دولتی، هم در اروپا و هم در ایالات متحده بود. بازدهی ۱۰ ساله آمریکا برای پنج روز متوالی افزایش یافت و از ۳.۴۵ درصد به ۳.۷ درصد رسید که بالاترین سطح در دو ماه گذشته بود. به‌طور مشابه، نرخ اوراق قرضه ۱۰ ساله بریتانیا به ۴.۰۵ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم از نوامبر است. همچنین بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آلمان به ۲.۵ درصد رسید. این افزایش قابل توجه بازدهی بر قیمت طلا تاثیرگذار بوده است.

داده‌های قوی اقتصادی، امید به توافق سقف بدهی دارد و نظرات اعضای FOMC منجر به ارزیابی مجدد انتظارات سیاست پولی شده است. در نتیجه، احتمال افزایش نرخ بهره در نشست ماه ژوئن به میزان قابل توجهی افزایش یافت. با توجه به CME FedWatch Tool، احتمال افزایش نرخ در ماه ژوئن در حال حاضر ۳۷ درصد بوده که در مقایسه با ۱۵ درصد هفته قبل افزایش داشته است. همچنین نظرات مقامات فدرال رزرو به ارزیابی مجدد اقدامات بالقوه بانک مرکزی کمک کرد. لحن چند نفر از اعضای هاوکیش بود که امکان انقباض بیشتر را فراهم کرده است.

منبع : Arznow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *