تحلیل تکنیکال روزتحلیل نو

بررسی رمز ارز ETH

مطابق چارت تایم فریم روزانه، رمز ارز اتریوم همانطور که مشاهده می کنید، قیمت پس از اسپایک نزولی حدود یک سال است که در یک باکس تریدینگ رنج در نوسان است. سقف تریدینگ رنج محدوده ۲۱۰۰ دلار و کف تریدینگ رنج محدوده ۱۰۳۰ دلار است.

ماه گذشته، قیمت به سقف تریدینگ رنج برخورد کرد و با فشار فروشندگان مواجه شد. اکنون، قیمت درحال اصلاح موج نزولی تایم فریم پایین‌تر است و همچنین به سقف خط روند نزولی که در چارت رسم شده، برخورد کرده است.

سناریو محتمل ادامه روند نزولی است و در صورت مشاهده فشار فروش و تشکیل کندل روزانه نزولی قوی در محدوده ۱۹۲۰ دلار سقف خط روند نزولی، مسیر ریزش تا حمایت ۱۶۶۱ دلار هموار خواهد شد.

همچنین با توجه به چارت تایم فریم ۴ ساعته، همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت پس از اسپایک صعودی وارد فاز کانال صعودی شد و اکنون کانال صعودی شکسته شده است و بازار در تایم فریم پایین‌تر هم در فاز تریدینگ رنج در نوسان است.

همانطور که در تحلیل‌های قبل اشاره شد، زمانی که بازار در فاز تریدینگ رنج است، در سقف معامله فروش و در کف معاله خرید باز می‌کنیم. مهم‌ترین ناحیه مقاومتی پیش‌روی قیمت محدوده ۱۹۹۱ دلار الی ۲۰۰۲ دلار است و با رسیدن قیمت به این محدوده در صورت مشاهده فشار فروش و تشکیل کندل نزولی، مسیر ریزش تا کف تریدینگ رنج و کانال صعودی رسم شده در تایم فریم روزانه هموار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا