اینوستونومی
اخباراخبار جهان

بانک‌های ایالات‌متحده به طور ناگهانی حساب‌ها را مسدود می‌کنند

بر اساس یک گزارش جدید، بانک‌های ایالات‌متحده به طور فزاینده‌ای حساب‌های مشتریان را می‌بندند و برداشت‌ها را بدون هشدار مسدود می‌کنند. به گزارش سی بی اس لس آنجلس، تعداد زیادی از مردم آمریکا می‌گویند که به طور ناگهانی دسترسی به حساب‌های چک و پس‌انداز خود را از دست داده‌اند.
این گزارش به بسته شدن ناگهانی حساب فردی به‌نام الاد نهورایی اشاره می‌کند که هنگام ورود به حساب خود در بانک آمریکا، یک هشدار عجیب دریافت کرد. او به شعبه‌ای در وست لس‌آنجلس رفت و در آن‌جا به او گفتند حسابش بسته شده و دسترسی به پس‌اندازهایش ممنوع شده است.
او به بانک آمریکا مراجعه کرد ولی به او گفته‌اند که بانک تعطیل است و مشکل بزودی حل می‌شود. همچنین از توضیح بیشتر به او امتناع شده است.او در گزارشی اعلام کرده است که یک‌دفعه متوجه شدم که ورشکسته هستم. من نمی‌توانم به خانواده‌ام غذا بدهم و نمی‌توانم هیچ هزینه‌ای بپردازم.
بانک‌ها معمولاً به دلیل نگرانی از رفتار مشکوک، حساب‌ها را می‌بندند. اما بر اساس گزارش موسسه سیاست بانکی، تنها ۴ درصد از گزارش‌های فعالیت مشکوک (SAR) ارائه شده توسط بانک‌ها به مجریان قانون منجر به پیگیری می‌شود و بخش کوچکی از پیگیری‌ها منجر به دستگیری و محکومیت می‌شود.
در سال ۲۰۱۴، تعداد گزارش‌های فعالیت‌های مشکوک ارائه شده توسط بانک ها حدود ۸۳۰ هزار بود. این تعداد در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، به طوری که حدود ۱.۴ میلیون گزارش در سال ۲۰۲۱ اعلام شده است.
نهورایی می‌گوید بانک آمریکا با ۱.۴ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، گفته که بررسی حساب وی حداکثر ۲۰ روز طول می‌کشد. او در ادامه اشاره کرد که وقتی فهمیدم این اتفاق نسبتاً رایج است، شوکه شدم.
نهورایی اضافه کرد وقتی یکی از گروه‌های تلویزیونی سی‌بی‌اس برای تهیه گزارش در بانک حاضر شد، وضعیت به سرعت تغییر کرد.
اگرچه حسابش بسته بود، اما به او اجازه داده شد که پولش را منتقل کند و به جای دیگری بفرستد. بانک آمریکا به این خبرگزاری گفته است که گزارش FBI باعث بسته شدن حساب نهورای شد. نهورایی می‌گوید که خودش این گزارش را به FBI ارسال کرده تا به آژانس بگوید که یک کلاهبردار با ایمیل جعلی از یکی از مشتریانش پول خواسته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا