اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دیفای

امکان سبدگردانی غیرمتمرکز در بازار ارزدیجیتال

پلتفرم مدیریت دارایی غیرمتمرکز Valio به صورت عمومی راه‌اندازی شده است. این پروتکل جدید به کاربران این امکان را می‌دهد که وجوه خود را توسط معامله‌گران حرفه‌ای مدیریت کنند، اما نیازی به اعتماد به این معامله‌گران نباشد.‌
راه‌اندازی این برنامه در ابتدا در شبکه‌های آربیتروم و آپتیمیزم انجام می‌شود. یک نسخه از Valio در ۲۴ جولای راه‌اندازی شده بود، اما نسخه عمومی جدید که در ۷ آگوست رونمایی شد نیازی به تایید مدیران از قبل ندارد.
کارلیس، بنیانگذار Valio جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد این اپلیکیشن ارائه کرد. سرمایه‌گذاران می‌توانند لیستی از سبدگردان‌ها را بررسی کنند و آمار آنها را از طریق صفحه search مشاهده کنند. اگر سرمایه‌گذار تصمیم بگیرد با یک سبدگردان خاص همکاری کند، می‌تواند دارایی‌های خود را برای مشارکت در صندوق آن سپرده‌گذاری کند.
همه دارایی‌ها در قراردادهای هوشمند نگه‌داری می‌شوند و توسط سبدگردان قابل برداشت نیستند. علاوه بر این، برنامه‌های دیفای که یک سبد‌گردان می‌تواند روی آنها سرمایه‌گذاری کند محدود به یک لیست از پیش تعیین شده است. در زمان راه‌اندازی، Valio با پلتفرم معاملات پرپچوال GMX در آربیتروم و صرافی غیرمتمرکز 0x در آپتیمیزم یکپارچه شده است.
به گفته بنیانگذار، این پروتکل همچنین از سیستمی به نام «ساختار متاثر از انباشت قیمت» برای محدود کردن میزان تأثیر قیمتی که سبدگردان‌ها می‌توانند برای سرمایه‌گذاری فردی ایجاد کنند، استفاده می‌کند. این امر به منظور جلوگیری از تخلیه وجوه سرمایه‌گذاران توسط سبدگردان‌ها از طریق سرمایه‌گذاری در دارایی‌های غیر نقدشونده انجام می‌شود. او مدعی شد که اگر یک سبدگردان بخواهد از این طریق سرمایه‌ها را تخلیه کند، تنها با ۳ تا ۵ درصد از کل سرمایه‌ها امکان‌پذیر است. این مقدار کمتر از آن چیزی است که می‌توانند با صداقت و جمع‌آوری کارمزد به دست آورند.
کارلیس ادعا کرد که هر کسی می‌تواند در Valio سبدگردان باشد. وی تصریح کرد: دیگر نیازی نیست که در نقطه مناسبی از دنیا به دنیا آمده باشید یا به دانشگاه مناسب رفته باشید، والیو زمین بازی را برای همه یکسان می‌کند. سبدگردان‌ها می‌توانند به سادگی با تنظیم چند پارامتر و کلیک بر روی دکمه ایجاد، بستر خود را مستقر کنند. این برنامه، بازدهی آنها را ردیابی می‌کند و اطلاعات دقیقی در مورد دارایی‌های نگهداری شده در خزانه آنها ارائه می‌کند، همچنین به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا از مدیران براساس عملکردشان به جای اعتبارنامه‌های واقعی حمایت کنند.
کاربرانی که به وب۳ آشنا نیستند، این انتخاب را دارند که از کیف پول قرارداد هوشمند بدون کلمات خصوصی برای تأیید تراکنش‌ها استفاده کنند و به آنها اجازه داده‌‌ می‌شود با استفاده از یک لاگین ساده به برنامه وارد شوند. به گفته کارلیس، Valio از گاوصندوق‌هایی استفاده می‌کند که قبلاً با نام Gnosis Safes شناخته می‌شدند.
کارلیس استدلال کرد که اپلیکیشن‌هایی مانند Valio نشان‌دهنده آینده مدیریت دارایی هستند، زیرا آن‌ها می‌توانند نظر سرمایه‌گذاران وال‌استریت را جذب کنند.
تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تا استفاده از برنامه‌های دیفای و کیف‌پول‌های رمزنگاری را آسان‌تر کنند. در حال حاضر، کاربران باید بدانند چگونه یک کیف پول راه‌اندازی کنند و کلمات اولیه را ذخیره کنند، رمزارزها را به کیف پول انتقال داده و شبکه‌ها را تغییر دهند و چندین کار دیگر را که برای کاربران وب۲ ناآشناست، انجام دهند. Valio در تلاش است تا با استفاده از اشکالی از فناوری جدید کیف پول، این مشکلات را کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا