مشاوره جهت تبلیغات
فارکسمفاهیم پایه

بهبود عملکرد ترید با سشن‌های معاملاتی

به نظر شما زمان معاملات بازار سهام آمریکا یا کشور‌های دیگر چه تاثیری می‌تواند بر تغییرات قیمت EURUSD یا بیت‌کوین داشته باشد؟ در این پست راجع به یک مفهوم خیلی مهم با هم صحبت می‌کنیم که تاثیر زیادی در نوسانات بازار دارد و توجه به آن می‌تواند کمک زیادی به انجام معاملات شما کند که این موضوع، سشن‌های معاملاتیست.

منظور از سشن معاملاتی یک کشور ساعاتی است که بازار سهام آن منطقه جغرافیایی در آن بازه زمانی فعال است. سشن‌های معاملاتی از این نظر مهم هستند که بیشتر معاملات اقتصادی و جریان‌های بزرگ پول در طول این ساعات جابه‌جا می‌شوند و به همین خاطر نوسانات همه بازار‌های بین‌المللی در این ساعات بیشتر است. همبستگی بین بازار رمزارزها با بازار سهام آمریکا باعث می‌شود که این سشن‌ها به خصوص سشن معاملاتی نیویورک برای تحرکات بازار رمزارزها بسیار مهم تلقی شود. سشن‌های معاملاتی که بیشترین تاثیر را بر بازار دارند، سشن‌های معاملاتی نیویورک، لندن و توکیو هستند که اهمیت سشن نیویورک و لندن بیشتر از بقیه است.

طبق اطلاعات سایت Babypips، سشن توکیو بین ساعات ۳:۳۰ تا ۱۲:۳۰ به وقت تهران، سشن لندن بین ساعات ۱۰:۳۰ تا ۱۹:۳۰ به وقت تهران و سشن نیویورک بین ساعات ۱۵:۳۰ تا ۱۲:۳۰ به وقت تهران قرار دارند.

در سشن معاملاتی توکیو کمترین نقدینگی معاملاتی در بازار جریان دارد و به همین خاطر نوسانات بازار در این تایم از بقیه سشن‌ها کمتر است و معمولا بازار در فاز رنج قرار دارد. این بازه زمانی مناسب‌ترین زمان برای معامله جفت‌های معاملاتی است که در آن‌ها ین ژاپن وجود دارد.

معمولا بیشترین یا کمترین قیمت روز در سشن معاملاتی لندن ثبت می‌شود. بیشترین نوسان قیمت در این سشن معاملاتی رخ می‌دهد و معمولا با شروع آن، حرکت قیمت سرعت بیشتری به خود می‌گیرد و برای معامله بسیار جذاب است. جفت‌های معاملاتی شامل پوند انگلیس و فرانک سوییس و یورو برای معامله در این‌ تایم مناسب هستند.

سشن معاملاتی نیویورک دیگر سشن معاملاتی مهمی است که باید به آن توجه کرد. سشن معاملاتی نیویورک محبوب‌ترین سشن معاملاتی بین معامله‌گران محسوب می‌شود و به دلیل قرار گرفتن بازه زمانی آن بعد از ساعات کاری اداری در ایران، برای معامله‌گران ایرانی مطلوب است. معمولا بیشترین حرکت قیمت در یک کندل روزانه در تایم معاملاتی لندن و نیویورک انجام می‌شود.

سشن‌های معاملاتی همپوشانی‌هایی نیز با هم دارند که همپوشانی بین سشن نیویورک و لندن یعنی بازه زمانی بین ۱۵:۳۰ تا ۱۹:۳۰، به‌خاطر نقدینگی بالایی که در بازار در این بازه زمانی وجود دارد، یکی از جذاب‌ترین زمان‌ها برای معامله محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا