مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار آلت کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

یک مشکل بزرگ در ورلدکوین کشف و رفع شد

پلتفرم تحلیل امنیت CertiK در توییتر فاش کرد که پروژه بحث برانگیز ورلدکوین یک حفره امنیتی جدی دارد. گفتنی است که ورلدکوین به مردم پول می‌دهد تا با ارسال اسکن از عنبیه خود از طریق دستگاهی که آن را Orb می نامند، بخشی از اکوسیستم World ID آن شوند.
طبق پلتفرم امنیتی CertiK، آسیب‌پذیری در فرآیند بررسی اپراتورها می‌تواند به مهاجم اجازه دهد تا فرآیند تأیید را دور بزند و بدون مصاحبه یا داشتن شناسه مناسب، از Orb‌ استفاده کند.
این پلتفرم، مشکل را تحت استاندارد افشای کلاه‌سفید به تیم امنیتی ورلدکوین گزارش کرد و گفت که رفع شده است. کشف این ایراد می‌تواند به بحث‌های جهانی پیرامون حریم خصوصی و استفاده از داده‌های پروژه دامن بزند.
منتقدان قبلاً پیشنهاد کرده‌اند که این پروژه که توسط سم آلتمن، بنیانگذار OpenAI راه‌اندازی شده و قصد دارد از کیف پول World App خود با فیلترکردن ربات‌ها پشتیبانی کند، از نظر اخلاقی مشکوک به نظر می‌رسد همچنین این پروژه منبع باز نیست و قانون‌گذاران نیز نسبت به آن بدبین بوده‌اند.
این پروژه برای موفقیت به پذیرش گسترده نیاز دارد. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مشتاقانه برای فروش داده‌های شبکیه چشم خود به قیمت حدود ۵۰ دلار صف کشیده‌اند. ناظران این پروژه می‌گویند که حمایتی را که انتظارش را داشتند هنوز به دست نیامده، اما از شتاب استقبال از آن نیز کاسته نشده است.
یکی از سخنگویان ورلدکوین گفت: CertiK مسئولیتی در قبال ورلدکوین ندارد و ما از آنها برای این کمک تشکر می‌کنیم.او در ادامه گفت که این باگ می‌تواند به مهاجم اجازه دهد تا یک حساب کاربری غیرفعال ایجاد کند. البته این مشکل به کسی اجازه نمی‌داد تا از بررسی دستی برای ایجاد یک حساب اپراتور عبور کند و در هیچ نقطه‌ای دسترسی به Orbs یا داده‌ها از طریق باگ فعال نشد. تیم امنیتی ورلدکوین این مشکل را ظرف ۲۴ ساعت پس از دریافت اطلاعات از CertiK رفع کرد و تأیید کرد که از آن سوء استفاده نشده است.
این پروژه ادعا می‌کرد که در اواسط جولای ۴۰۰ هزار کاربر جدید در هفته جذب می‌کند و طبق وب‌سایت پروژه، این تعداد در زمان نگارش به بیش از ۵۴۵ هزارافزایش یافته و مجموع کاربران بیش از ۲ میلیون نفر است. همچنین به طور میانگین، روزانه بیش از ۱۹۳ هزار تراکنش کیف پول در هفت روز گذشته ثبت شده است. این وب‌سایت همچنین اعلام کرد که در هفته گذشته ۳۶۶ دستگاه Orb فعال بوده و ۲هزار عدد از آنها نیز ساخته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا