اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

SEC، تایید اولیه را برای درخواست‌ ETF بیت‌کوین موسسه فیدیلیتی صادر کرد

در یک تحول مهم برای دنیای ارزهای دیجیتال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) درخواست‌های ETF بیت کوین را از چندین شرکت بزرگ از جمله Fidelity، VanEck، WisdomTree، Invesco و BlackRock Inc دریافت و تایید کرد.این تأیید لزوماً به معنای تأیید یا رد قریب الوقوع نیست اما می‌تواند نشان‌دهنده یک گام رو به جلو در روند درخواست باشد.
طی ماه گذشته، بخش دارایی‌های دیجیتال با اخبار مربوط به غول‌های مدیریت دارایی مانند بلک‌راک و فیدلیتی که به دنبال ایجاد صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) هستند، غوغا ایجاد کرد.این برنامه‌ها اکنون پیشرفت بیشتری کرده‌اند و SEC رسماً آنها را تأیید کرده است.
این درخواست‌ها همچنین از طرف شرکت‌های دیگری مانند ARK Investment و BitWise نیز دیده می‌شود که قبلاً توسط رگولاتور مرتبط به رسمیت شناخته شده بودند.
گلکسی دیجیتال نیز برای بیت کوین ETF خود تاییدیه مشابهی را دریافت کرد .این تایید زمانی انجام شد که SEC ممکن است در آستانه ثبت اولین ETF بیت کوین در ایالات متحده باشد. علی‌رغم عدم تمایل تاریخی SEC به تأیید ETF بیت‌کوین، بسیاری از این شرکت‌ها توافق‌نامه‌های نظارت را در درخواست‌های خود گنجانده‌اند. آنها امیدوارند که این موارد باعث کاهش برخی از نگرانی‌های SEC در مورد دستکاری بازار شود.
جف یو، مدیر عامل مدیریت دارایی‌های مونوکروم، معتقد است که راه‌اندازی ETF بیت‌کوین در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) یک سیگنال واضح به سرمایه‌گذاران قدیمی ارسال می‌کند که دنیای بدون قانون ارز دیجیتال در حال پایان است.
وی افزود که صندوق قابل معامله، ابزاری جدید را برای سرمایه‌گذاری در یک محیط آشنا، ساختار یافته و ایمن فراهم می‌کند.
یو همچنین منحصر به فرد بودن صندوق خود را توضیح داد و اظهار داشت: «آنچه ما را از سایر ساختارهای صندوق متمایز می‌کند این است که ETF بیت‌کوین زیر دسته مجوز دارایی رمزنگاری قرار گرفته و کاملا مجاز است که به صندوق اجازه دهد بیت‌کوین را مستقیماً در سطح صندوق نگهداری کند.»
جیمز سیفارت، خبرنگار بلومبرگ، از ازدحام درخواست‌های SEC که امروز برگزار شد، خبر داد. علاوه بر این، او خاطرنشان کرد که گلکسی دیجیتال نیز تأییدیه ETF مشابهی را برای بیت کوین از این سازمان دریافت می‌کند. همه به عنوان آژانس می توانند آماده باشند تا اولین ETF بیت‌کوین را در ایالات متحده تاسیس کنند.
با این وجود، بسیاری از این شرکت‌ها با عدم تمایل کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تایید ETF بیت‌کوین مواجه شده‌اند. با این حال، توافق‌نامه‌های اشتراک نظارت در بیشتر موارد وجود داشته است.
هنوز مشخص نیست، اما درخواست‌ها نشان می‌دهد که پرونده‌ها به طور رسمی در فرایند پردازش قرار گرفته‌اند. تنها زمان نشان خواهد داد که آژانس چگونه پاسخ می‌دهد، اما پتانسیل برای تایید ETF همچنان وجود دارد. اوایل امروز نیز، لری فینک، مدیر عامل بلک‌راک، به پتانسیل کریپتو برای فراتر رفتن از یک ارز بین‌المللی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا