اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاک چین

گسترش USDC در بلاکچین‌های مختلف

استیبل‌کوین USDC، دلار دیجیتال محبوب، در یک گام بزرگ به سمت پیشبرد نقش استیبل‌کوین‌ها، در حال آماده شدن برای همکاری با شش بلاک‌چین جدید است. این اعلامیه زمانی منتشر می‌شود که Circle و Coinbase، نهادهای موسس پشت مرکز کنسرسیوم، مسیر جدیدی را برای آینده USDC ترسیم می‌کنند.
این استیبل‌کوین در شش بلاک‌چین دیگر پشتیبانی خواهد شد تا تعداد بلاک‌چین‌های پشتیبانی شده آن به ۱۵ برسد، اما نام دقیق این بلاک‌چین‌ها منتشر نشده است، شرکت سیرکل قبلا قصد خود را برای همکاری با پولکادات، نیر، آپتیمیزم و کازماس در سال ۲۰۲۳ ذکر کرده بود.
استیبل‌کوین‌ها خود را به عنوان اجزای اصلی اکوسیستم کریپتو تثبیت کرده‌اند. این کلاس دارایی به کاربران امکان دسترسی به ارزهای سنتی را با سرعت و امنیت دارایی‌های دیجیتالی می‌دهد. در این راستا USDC، به عنوان یکی از قابل اعتمادترین دلارهای دیجیتال مورد استقبال قرار گرفت و به دومین استیبل‌کوین بزرگ جهان تبدیل شده است.
شرکت‌های‌ سیرکل و کوین‌بیس بر این باورند که استیبل‌کوین‌ها باید در دسترس، قابل اعتماد و با ذخایر شفاف باشند تا تعهد خود را به این چشم‌انداز تقویت کنند. سیرکل در حال گسترش دامنه چند زنجیره‌ای USDC است و برای راه‌اندازی شش بلاک‌چین جدید در ماه‌های آینده برنامه‌ریزی می‌کند. این ارتقا باعث افزایش تقاضا برای USDC در برنامه‌های مختلف و جوامع توسعه‌دهندگان می‌شود.
از نظر حاکمیت، نقش مرکز کنسرسیوم به عنوان یک نهاد مجزا نظارتی برای استیبل‌کوین‌ها در حال بررسی مجدد است. سیرکل با تمرکز بر ساده‌سازی عملیات، تنها صادرکننده USDC خواهد بود و مسئولیت‌های حاکمیتی را تحت عنوان خود متمرکز می‌کند. هدف این تغییر، افزایش پاسخگویی و انطباق با مقررات و در عین حال ارتقای ادغام USDC در بلاک‌چین‌های جدید است.
به عنوان یک پیشرفت مهم، کوین‌بیس در حال تصاحب سهام در سیرکل است و همسویی استراتژیک و اقتصادی این شراکت را تقویت می‌کند. این حرکت نشان دهنده تعهد کوین‌بیس به نقش محوری استیبل‌کوین‌ها در دنیای کریپتو است.
تلاش‌های مشترک کوین‌بیس و سیرکل نه تنها باعث رشد USDC شده است، بلکه جریان‌های درآمدی را از طریق ذخایر بهره، متنوع کرده است. بر اساس توافق جدید، این مدل تقسیم درآمد، به توزیع و استفاده گسترده‌تر از USDC می‌انجامد و یک ترتیب دوجانبه سودمند را تقویت می‌کند.
ماموریت مشترک سیرکل و کوین‌بیس همچنان روشن است. باز کردن پتانسیل کامل استیبل‌کوین‌ها، ارتقای شمول مالی جهانی و تشویق به پذیرش کریپتو. همانطور که USDC به گسترش افق و نفوذ خود ادامه می‌دهد، جایگاه آن در اکوسیستم مالی، به طور فزاینده‌ای مستحکم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا