اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

تصمیم سرنوشت‌ساز SEC برای بیت‌کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در آستانه تصمیم‌گیری در مورد هفت صندوق ETF بیت‌کوین تا هفته آینده است.
اگر شرکت سرمایه‌گذاری Bitwise بتواند تاییدیه ETF خود را از SEC بگیرد، آنگاه تمامی شرکت‌های BlackRock، VanEck، Fidelity، Invesco و Wisdomtree می‌توانند تاییدیه‌های خود را دریافت کنند؛ چرا که این شرکت در تاریخ یک سپتامبر پاسخ خود را دریافت خواهد کرد. همچنین Valkyrie نیز قرار است در ۴ سپتامبر از SEC پاسخ دریافت کند.
دادگاه استیناف ایالات متحده در ۲۹ اوت اشاره کرد که رد درخواست گری‌اسکیل توسط SEC برای تبدیل صندوق بیت‌کوین گری‌اسکیل (GBTC) به ETF بیت‌کوین اسپات عجولانه بود، اما این بدان معنا نیست که SEC باید درخواست گری‌اسکیل یا دیگران را تایید کند.
تحلیل‌گر بلومبرگ،سیفارت، در مصاحبه‌ای در ۲۹ اوت توضیح داد که برنده شدن گری‌اسکیل قطعا شانس یک نتیجه موفقیت‌آمیز را برای موج بعدی متقاضیان افزایش می‌دهد. وی همچنین اشاره کرد که مطمئن نیست چه زمانی ممکن است آن روز فرا برسد، زیرا SEC می‌تواند تصمیمات خود را به تعویق بیندازد و قبل از این که مجبور شود تصمیم نهایی در مورد تشکیل پرونده را بگیرد، دو مهلت پیشنهادی دیگر برای هر صندوق دارد که مهلت نهایی برای SEC در اواسط مارس سال آینده است.
پس از حکم ۲۹ اوت به نفع گری‌اسکیل، قانون‌گذار ۹۰ روز فرصت دارد تا در دادگاه عالی ایالات‌متحده درخواست تجدید نظر کند یا برای بازبینی انحصاری درخواست دهد که در آن می‌تواند حکم صادر شده توسط هیئتی متشکل از سه قاضی را لغو کند.
با این حال، SEC مشخص نکرده است که حرکت بعدی خود چه خواهد بود.
اگر SEC درخواست تجدید نظر نکند، دادگاه باید نحوه اجرای حکم خود را مشخص کند که می‌تواند شامل دستور دادن به SEC برای تأیید درخواست گری‌اسکیل یا حداقل بازبینی مجدد آن باشد.
سناریو اول این است که SEC شکست را بپذیرد و تبدیل GBTC توسط Grayscale به ETF بیت‌کوین را تایید کند. در سناریو دوم SEC باید فهرست ETFهای آتی بیت‌کوین را به طور کامل لغو کند یا برنامه گری‌اسکیل را بر اساس یک استدلال جدید رد کند. با این حال، اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، احتمال لغو ETFهای آتی بیت‌کوین توسط SEC را بسیار بعید دانست، زیرا SEC نسبت به ETFهای آتی اتریوم سخت‌گیر نبود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا