اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراج

قالیباف: مجوز‌های استخراج رمزارز وزارت صمت غیرقانونی است!

از سال ۹۸، آیین‌نامه‌ای برای استخراج رمزارز در کشور تدوین شد که به مرور زمان نیز شاهد اصلاحاتی بود. در آیین‌نامه ارایه شده، اشاره شده بود افرادی که قصد فعالیت در این صنعت را دارند، باید در ابتدا اقدام به اخد مجوز از وزارت صمت کنند. آیین‌نامه جدید استخراج رمزارزها در اواخر آبان ماه ۱۴۰۱ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد. در این آیین‌نامه صدور هرگونه مجوز استخراج رمزارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی واگذار شده که باید با هماهنگی وزارت نیرو برای تامین برق یا وزارت نفت برای تامین گاز یا سوخت فسیلی صورت بگیرد.
حال بعد از گذشت بیش از چهار سال، اخیرا محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، اعطای مجوز استخراج رمزارز را بر عهده بانک مرکزی دانسته و در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، عنوان کرده واگذاری این تکلیف به وزارت صمت یا سازمان‌های مناطق آزاد مغایر با قانون است. یعنی عملا تمام تلاشی که در گذشته برای رگولاتوری رمزارزها در کشور صورت گرفته است، ازبین می‌رود.
صنعت رمزارزها هنوز راه درازی در زمینه رگولاتوری در پیش دارد و امید می‌رود که مقامات کشور، با توجه بیشتر به جوانب مثبت رمزارزها، هرچه سریع‌تر، تدابیری را برای جان گرفتن این صنعت در ایران بیاندیشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا