اینوستونومی
اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتال

از زمان هاردفورک لندن ۶.۵ میلیارد دلار اتر از بین رفته‌است

پس از راه‌اندازی هاردفورک لندن بر روی شبکه اصلی اتریوم، حدود ۳.۴۶ میلیون توکن اتر به ارزش بیش از ۶.۵ میلیارد دلار تاکنون سوزانده شده است.
طبق داده‌های موجود، بلاک‌چین اتریوم هر ماه به طور میانگین شاهد سوزاندن حدود ۱۴۶ هزار توکن ETH است که به کاهش عرضه در گردش این رمزارز کمک می‌کند. هاردفورک لندن شامل اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) 1559 بود که نحوه تخصیص کارمزد تراکنش‌ٰها را در شبکه تغییر داد.
لازم به ذکر است که به جای سیستم حراج، کاربران اکنون برای پردازش تراکنش خود توسط ماینرها هزینه پایه می‌پردازند و می‌توانند به استخراج‌کنندگان پاداش دهند تا تراکنش‌هایشان سریع‌تر پردازش شود.
بعد از این پیشنهاد بهبود، هزینه پایه ذکرشده به ماینرها پرداخت نمی‌شود، زیرا امکان داشت آنها شبکه را به طور مصنوعی شلوغ کنند و آن را بالا نگه دارند و درآمد بیشتری کسب کنند. در عوض، هزینه پایه سوزانده و اتر مربوط برای همیشه از گردش خارج می‌شود. نکته قابل توجه این جاست که با افزایش و کاهش تقاضا در شبکه این کارمزد قابل تغییر است.
علت کوچک‌تر شدن تعداد اترهای در گردش در وهله اول انتقال منظم اتریوم است که منجر به سوزاندن نزدیک به ۳۰۰ هزار اتریوم شده است. قابل ذکر است که تراکنش‌های مربوط به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در Opensea باعث سوزانده شدن بیش از ۲۳۰ هزار اتریوم شده است، در حالی که صرافی غیرمتمرکز محبوب یونی‌سواپ مسئول سوزاندن ۲۰۰ هزار اتریوم بوده است.
گفتنی است که پس از ادغام شبکه اتریوم، در سپتامبر گذشته شاهد انتقال آن از الگوریتم اجماع اثبات کار به الگوریتم اجماع اثبات سهام بودیم که پس از آن، عرضه در گردش شبکه کاهش یافته‌است. در صورت اجرا نشدن رویداد ادغام، این شبکه ۶.۵ میلیون اتر اضافی تولید می‌کرد.
با نرخ فعلی، عرضه اتریوم حدود ۰.۱ درصد در سال کاهش می‌یابد که عملاً انتشار توکن‌های جدید را جبران می‌کند و اگر ادغام اتفاق نمی‌افتاد، عرضه این ارز دیجیتال حدود ۳.۳ درصد در سال افزایش می‌یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا