اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار صرافی‌ها

مدیران ترون و هوبی زیر تیغ قرار گرفتند

آدام کوکران، تحلیلگر کریپتو، در توییتر اعلام کرده است که مدیران هوبی و ترون در چین دستگیر شده‌اند. منابع معتبر فاش کرده‌اند که پلیس چین حداقل سه مدیر صرافی رمزارزی هوبی را برای تحقیقات مربوط به حوزه‌هایی مانند نیروی انسانی، تحقیق و توسعه و امور مالی بازداشت کرده است.
افرادی که دستگیر شده‌اند عبارتند از وان مینگ، که سمت رئیس محصول ترون را دارد. Rain Ren، رئیس فناوری زنجیره ترون، فای وانگ، رئیس منابع انسانی در هوبی؛ Wang Huanye، رئیس عملیات سرور در هوبی، و Zhang Da، رهبر DevOps و گزارش شده است که ظاهرا این تیم‌ها به Marus Zhong، مدیر ارشد فناوری ترون گزارش می‌دهند.
در واکنش به این وضعیت، برخی از کارمندان اعلام کردند که یک اخطار فوری مبنی بر ترک کشور دریافت کرده‌اند. شایان ذکر است که گزارش‌های قبلی درباره تحقیقات مقامات چینی از چندین مدیر ارشد فنی و سایر مدیران درباره دخالت آن‌ها در راه‌اندازی یک کازینو وجود داشته است.
کوکران فاش کرد که اخبار اخیر در مورد انتقال مدیران هوبی برای تحقیقات به دنبال افشای مشارکت آنها در اداره شرکت‌های shell با استفاده از نام سایر اعضای خانوادشان است. با توجه به این تحولات، کوکران خاطرنشان کرد که جای تعجب نخواهد داشت اگر جاستین‌سان، بنیانگذار ترون در آینده با عواقبی روبرو شود.
کوکران تأکید کرد که هوبی اخیراً افزایش قابل توجهی را در خروج دارایی‌های دلاری خود تجربه کرده است. این امر تاییدکننده ادعای برخی مدیران برای خروج از کشور است. علاوه بر این، وی به افزایش قابل توجه خروج تتر اشاره کرد که با برداشت ناگهانی ۳۶ میلیون دلار تتر در ۴۸ ساعت گذشته و همزمان با دستگیری مدیران اجرایی، اتفاق افتاده است.
کوکران قبلا درباره تراکنش‌های انجام شده توسط آدرس جاستین سان در ترون، از جمله سوزاندن ۶۲ میلیون دلار TUSD، برداشت ۵۰ میلیون دلار از هوبی و انتقال آن به بیتفینکس اخطار داده بود.
علاوه بر این، کوکران اشاره کرد که به نظر می‌رسد سان از صرافی‌هایی مانند پولینکس و هوبی به‌عنوان بانک‌های خود استفاده می‌کند و مبالغ قابل‌توجهی در برابر دارایی‌های هوبی استقراض می‌کند، سپس آن‌ها در JustLend، یک پلتفرم وام‌دهی در ترون سرمایه‌گذاری می‌شوند.
این تراکنش‌ها سوالاتی را در مورد اهداف سان و پیامدهای بالقوه اقدامات او در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. کوکران به ویژه ابراز نگرانی کرد که دستکاری آشکار سان در TUSD می‌تواند تصور نادرستی از افزایش نقدینگی بازار ایجاد کند و به طور بالقوه منجر به دستکاری قیمت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا