اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دیفای

پروتکل اسپارک میکردائو با VPN متصل نمی‌شود

میکردائو یکی از پیشگامان اولیه تامین مالی غیرمتمرکز، به دلیل تصمیم خود برای مسدود کردن کاربران با VPN ، در اسپارک پروتکل، مورد انتقاد قرار گرفته است.
کاربرانی که با VPN تلاش می‌کنند به وب‌سایت اسپارک پروتکل دسترسی پیدا کنند با این خطا مواجه می‌شوند:«دسترسی به این وب سایت از طریق VPN مجاز نیست.»
به نظر می‌رسد این اقدام به تلاش میکر برای محدود کردن کاربران ایالات متحده آمریکا از دسترسی به پلتفرم خود مرتبط است، که در به‌روزرسانی نهم ماه می در شرایط خدمات پروتکل اسپارک درباره استفاده از VPN برای دور زدن این محدودیت مطرح شد.
در توییتی در ۶ آگوست، کریس بلک، تحلیل‌گر دیفای از جمله کسانی بود که گفت از این تصمیم منزجر شده است و تاکید کرد که این تصمیم عملا دسترسی همه کسانی که با VPN کارمی‌کنند را مسدود می‌کند و محدود به ایالات متحده آمریکا نیست.
یکی از مدافعان غیرمتمرکزسازی و حفظ حریم خصوصی به‌نام Blec در یک توییت به خالق میکردائو، Rune Christensen و دیگر توسعه دهندگان آن را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت که آنها سود را بر حفظ حریم خصوصی کاربر ترجیح داده‌اند.
پروتکل اسپارک که در ماه می راه اندازی شد، ظاهراً تا ۸٪ بازده سالانه در ازای گرو گذاشتن دای به کاربران ارائه می‌دهد. این پلتفرم وام‌دهی به عنوان سافت فورک Aave v3 توسط فونیکس لبز، یک شرکت تحقیق و توسعه بلاک‌چین که توسط بنیاد میکر راه‌اندازی شده است، ایجاد شد.
طبق اعلام توییتر، اولین نسخه از پروتکل اسپارک به عنوان یک بازار وام‌دهی عمل می‌کند و ویژگی‌های عرضه و استقراض را برای ارزهای رمزنگاری شده مانند اتر، اتر سپرده‌گذاری شده (stETH)، دای و دای سپرده‌گذاری شده (sDAI) در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این پلتفرم به طور خاص برای دای طراحی شده است و هدف آن دسترسی کاربران به دیفای با نرخ‌های بهره رقابتی است.
در نهایت، راه‌حل وام‌دهی پروتکل اسپارک وعده افزایش قابلیت‌های وام‌دهی میکردائو، افزایش نقدینگی، ارائه نرخ‌های بهبود یافته به کاربران و ارائه گزینه‌های نقدینگی بیشتر را می‌دهد.
پروتکل میکر اخیرا قانون جدیدی را پیشنهاد کرده است که برای ایجاد و رسمی کردن فرآیندهای حاکمیتی خود و همچنین محافظت در برابر تهدیدهای بالقوه از سوی بازیگران مخربی که ممکن است تلاش کنند پروتکل را تصاحب کنند، طراحی شده است.
برای اطمینان از امنیت و پایداری پروتکل میکر و محافظت از وجوه کاربر در برابر شکست یا ضرر احتمالی ناشی از تصمیمات انسانی و سازمانی، اساس‌نامه جدید میکردائو از مهندسی alignment برای تحکیم تعهدات اصلی جامعه استفاده می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا