اینوستونومی
اخبار جهان

قابلیت‌های جدید ChatGPT

بحث هوش مصنوعی دوباره داغ شده است؛ زیرا OpenAI از GPT-4V، مدلی با قابلیت بینایی و حالت‌های مکالمه چندشخصیتی برای سیستم ChatGPT خود رونمایی کرد.

با ارتقای جدید که در ۲۵ سپتامبر اعلام شد، کاربران ChatGPT می‌توانند چت‌بات را در مکالمات مشارکت دهند. مدل‌هایی که ChatGPT،GPT-3.5 و GPT-4 را پشتیبانی می‌کنند، اکنون پرس‌وجوهای گفتاری به زبان ساده را درک می‌کنند و با یکی از پنج صدای مختلف پاسخ می‌دهند.

طبق یک پست وبلاگ از OpenAI، این رابط چندشخصیتی جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا به روش‌های جدید با ChatGPT تعامل داشته باشند.

نسخه ارتقا یافته ChatGPT طیدو هفته آینده برای کاربران Plus و Enterprise در پلتفرم‌های تلفن همراه عرضه می‌شود و به زودی برای توسعه‌دهندگان و سایر کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

این ارتقا پس از راه‌اندازی DALL-E 3، پیشرفته‌ترین سیستم تولید تصویر OpenAI انجام می‌شود.

طبق گفته OpenAI، سیستم DALL-E 3 پردازش این زبان را نیز یکپارچه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد برای تنظیم دقیق نتایج و ادغام ChatGPT و کمک در ایجاد پیام‌های تصویری، با مدل صحبت کنند.

هوش مصنوعی دیگری به نام، Anthropic، رقیب OpenAI، از همکاری با آمازون در ۲۵ سپتامبر خبر داد. آمازون تا ۴ میلیارد دلار برای اضافه کردن خدمات ابری و دسترسی سخت‌افزاری سرمایه‌گذاری خواهد کرد. در مقابل، آنتروپیک گفت که از مدل پایه هوش مصنوعی Bedrock آمازون، سفارشی‌سازی و تنظیم دقیق این مدل برای کسب‌وکارها پشتیبانی بیشتری خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا