اینوستونومی
اخباراخبار جهان

بانک Tri-State کانزاس هارتلند با عمیق شدن بحران بانکی بسته شد

بحران جاری پیرامون سیستم بانکی ایالات متحده دوباره رخ داد زیرا بانک Tri-State هارتلند کانزاس در ۲۹ جولای توسط دفتر کمیسیون بانک ایالتی کانزاس بسته شد و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) کنترل را به دست گرفت.
شرکت فدرال در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: در ۳۱ جولای، چهار شعبه بانک هارتلند به عنوان شعبه‌های Dream First Bank در ساعات کاری عادی بازگشایی خواهند شد. سپرده‌گذاران بانک ورشکسته، مشتریان بانک جدید می‌شوند، بدین معنی که برداشت، سپرده و تراکنش‌های وام از طریق این بانک انجام می‌شود. مشتریان بانک هارتلند باید به استفاده از شعبه موجود خود ادامه دهند تا زمانی که بانک، انتقال را تکمیل کند.
بانک Tri-State هارتلند اولین بانک ورشکسته بعد از سقوط بانک First Republic است که در ماه می توسط جی پی مورگان خریداری شد. این موضوع همچنین به دنبال فروپاشی چشمگیر بانک سیلیکون ولی در ماه مارس رخ می‌دهد که باعث بروز هرج و مرج در سیستم بانکی ایالات متحده شد.
سقوط بانک Tri-State هارتلند نیز دومین بحران بانکی در هفته است. در ۲۵ جولای، بانکPacWest با بانک کالیفرنیا ادغام شد، و هر دو بانک ظاهراً به دنبال تقویت خود در میان آشفتگی‌های صنعت بانکداری بودند.
شواهد حاکی از آن است که پشت ورشکستگی بانک‌ها، افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، همراه با مدیریت ضعیف ریسک از سوی موسسات مالی تاثیرگذار بوده است. فدرال رزرو در تلاش برای مهار تورم در این کشور، نرخ بهره خود را در سال گذشته به بیش از ۵.۲۵٪ در جولای افزایش داد که بالاترین نرخ از سال ۲۰۰۷ تاکنون می‌باشد.
ب
انک Tri-State هارتلند تا ماه مارس تقریباً ۱۳۹ میلیون دلار دارایی و ۱۳۰ میلیون دلار سپرده داشت که Dream First Bank با خرید تمام دارایی‌ها و سپرده‌های این بانک موافقت کرد. شرکت FDIC برآورد می‌کند که هزینه صندوق بیمه سپرده (DIF) ۵۴.۲ میلیون دلار خواهد بود. DIF یک صندوق بیمه است که توسط کنگره در سال ۱۹۳۳ ایجاد شد و توسط FDIC برای محافظت از سپرده‌های بانک‌های کشور مدیریت می‌شود.
سازمان FDIC می‌گوید که در مقایسه با سایر گزینه‌ها، Dream First Bank، National Association’s، کم‌هزینه‌ترین گزینه‌های انجام این خرید برای حل مشکل بودند. دموکرات‌ها در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در ماه ژوئن چندین لایحه را ارائه کرده‌اند که به‌عنوان موج اول قوانین با هدف رسیدگی به ورشکستگی‌ بانک‌های بزرگ توصیف می‌شود.
ماکسین واترز، نماینده کنگره در آن زمان گفت: شکست‌ بانک‌های سیلیکون ولی، سیگنچر و فرست ریپابلیک نشان می‌دهد که زمان تصویب قانونی با هدف تقویت ایمنی و سلامت سیستم بانکی ما و افزایش مسئولیت‌پذیری اجرایی بانک‌ها گذشته است. کنگره نباید بیکار بنشیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا