اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار دیفای

دیفای در بولران بعدی پیشتاز خواهد بود

سی‌زی، مدیر عامل بایننس پیش‌بینی می‌کند که سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) این پتانسیل را دارد که در بولران بعدی از سیستم مالی متمرکز (CeFi) پیشی بگیرد.
ژائو در طول یک برنامه زنده در X (توییتر)، با عنوان CZ AMA، ایده خود را در مورد آینده دیفای به اشتراک گذاشت. او گفت: «من فکر می‌کنم هر چه صنعت کریپتو غیرمتمرکزتر شود، بهتر است.» و افزود که ممکن است مدت زیادی طول نکشد که حجم معاملات DeFi از CeFi پیشی بگیرد.
به دنبال اقدام قانونی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی‌های متمرکز کوین‌بیس و بایننس، میانگین حجم معاملات در سه صرافی غیرمتمرکز برتر (DEX) در ۴۸ ساعت ۴۴۴٪ افزایش یافت. در حال حاضر، کل حجم معاملات ۲۴ ساعته در DEXها ۷۲۲ میلیون دلار است.
در ۳۰ اوت، یک دادگاه فدرال ایالات متحده شکایت دسته جمعی علیه یونی‌سواپ و مدیر عامل، بنیاد و سرمایه‌گذاران آن را رد کرد. این شکایت توسط شاکیانی مطرح شده بود که ادعا می‌کردند به دلیل توکن‌های کلاهبرداری در صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال پول خود را از دست داده‌اند.
قاضی، پرونده را رد کرد زیرا هیچ یک از طرفین نتوانستند کلاهبرداران را شناسایی کنند و تاکید کرد که عدم اطمینان نظارتی منجر به کاهش حمایت از سرمایه‌گذار می‌شود.
در طول جلسه، یکی از کاربران X تصمیم قاضی را یادآوری می‌کند که توسعه‌دهندگان نمی‌توانند در قبال سوءاستفاده از یک پلتفرم دیفای مسئول باشند. همچنین این فرد معتقد است که این اتفاق خبر مثبتی برای سازندگان دیفای است. CZ نیز موافقت کرد که حفاظت بیشتر از این صنعت یک پیشرفت مثبت است. داده‌های اخیر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خطرپذیر در حال تخصیص مجدد وجوه از پروژه‌های CeFi به سمت پروژه‌های دیفای هستند.
طبق گزارش اول مارس، سایت CoinGecko، شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۲، ۲.۷ میلیارد دلار در پروژه‌های دیفای سرمایه‌گذاری کردند که ۱۹۰٪ افزایش نسبت به سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهد، در حالی که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های CeFi با کاهش ۷۳ درصدی به ۴.۳ میلیارد دلار در طول همان سال رسید.
در این گزارش آمده است که به طور بالقوه دیفای پتانسیل زیادی در صنعت کریپتو دارد و افزود که کاهش بودجه به CeFi ممکن است ناشی از رسیدن این بخش به نقطه اشباع باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا