اینوستونومی
اخبار کسب وکارها

قیمت اتریوم بعد از آپدیت های اتریوم چه تغییراتی داشت؟

شبکه اتریوم در دو سال گذشته دستخوش تحولاتی شد که از آن‌ها به‌عنوان آپدیت یا به‌روزرسانی این پلتفرم یاد می‌شود. این تغییرات در نهایت سبب ظهور قابلیت‌های فراوانی در این شبکه شد که از میان آن‌ها، می‌توان به کاهش کارمزد تراکنش‌ها، افزایش مقیاس‌پذیری و امنیت بیشتر شبکه اشاره کرد. لازم به ذکر است که کلیه این آیتم‌های اضافه شده در نهایت افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت اتریوم را دربرداشت.

به بیان دیگر اتریوم که از دو سال پیش در حال توسعه است، توانسته در سال‌های اخیر تبدیل مکانیسم اجماع را تجربه کند. این مکانیسم سبب امنیت بالا، هزینه پایین‌تر و حرکات سریع‌تر می‌شود. در ادامه جهت بررسی دقیق‌تر آپدیت‌های اتریوم، همچنین تأثیر این آپدیت‌ها بر قیمت اتریوم با ما همراه باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم ارز دیجیتال اختصاصی شبکه اتریوم است که تحلیل آن تا حدود زیادی می‌تواند در شناخت بهتر روند قیمتی این ارز دیجیتال، کاربران را یاری کند. مؤسس شبکه اتریوم، ویتالیک بوترین است که قصد داشت ایده‌ جدیدی را در بیت‌ کوین اجرا کند و سبب توسعه بیشتر برنامه‌های کاربردی مربوط آن شود. بوترین پس از راه‌اندازی بلاکچین اتریوم در سال ۲۰۱۵، ایده‌ای که در سر داشت را در قالب قراردادهای هوشمند اجرا کرد. این قراردادها، قراردادهایی هستند که به‌صورت کد در شبک اتریوم نگهداری می‌شود و به پشتوانه آن‌ها، توسع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ممکن شده است.

امروزه کاربران به راحتی می‌توانند کاربرد قراردادهای هوشمند را مشاهده کنند. هر توکن NTF که خریداری می‌شود و مجددا به فروش می‌رسد، در مفاد قراردادش ثبت می‌شود و طبق این اسناد، سهمی از هر معامله به هنرمند خالق اثر خواهد رسید که به‌صورت یک قرارداد هوشمند خود‌به‌خود اجرا می‌شود. البته کاربرد قراردادهای هوشمند، تنها به این امر محدود نمی‌شود؛ بلکه محدوده‌ای از امکانات جدید را شامل می‌شود.

تحلیل اتریوم

اتریوم یک پلتفرم عمومی است که مانند بسیاری از ارزهای دیگر بر پایه بلاکچین ساخته شده است. هدف از ایجاد آن، ساخت اپلیکشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) و ایجاد شرایط مناسب برای انجام قراردادهای هوشمند بود. اتریوم در واقع در ردیف ارزهای دیجیتال نسل دوم است که تلاش می‌کند کلیه فعالیت‌های مختلف انسانی، مانند امور مالی یا شبکه‌های اجتماعی را غیرمتمرکز سازد. همچنین تحلیل اتریوم در پیش‌بینی حدودی قیمت خرید اتریوم نقش به‌سزایی دارد.

قیمت اتریوم

از آن‌جایی که قیمت خرید اتریوم از عوامل مختلفی تاثیر می‌پذیرد، آپدیت‌های اخیر توانسته این شبکه را متحول سازد. لازم است بدانید که این ارز دیجیتال محبوب در چندین صرافی معامله می‌شود و طرفداران بسیاری دارد. توسعه‌دهندگان اتریوم در راستای ارتقای آن، به‌روزرسانی‌هایی را اعمال کردند که در نهایت قیمت اتریوم را تحت تأثیر قرار داد. در ادامه به بررسی این آپدیت‌ها و نحوه تأثیرگذاری هر یک خواهیم پرداخت.

قیمت اتریوم

نکات مهم در آپدیت اتریوم

با دنبال کردن اخبار مربوط به تحلیل اتریوم، پی می‌برید که آپدیت مرجع به‌عنوان نقطه عطفی در این مسیر است که تغییرات قابل‌توجهی را در مکانیسم آن، همچنین قیمت اتریوم سبب می‌شود. به‌طور مثال آپدیت شانگهای، به‌عنوان یک هاردفورک برنامه‌ریزی شده پروتکل اتریوم است که به نظر برخی از توسعه‌دهندگان سبب ارتقای کوچکی در آن شده است. یکی از نتایج اصلی این به‌روزرسانی، بهبود نقدینگی برای سهامداران و اعتباردهندگان است.

لازم به ذکر است که در ساعات اولیه اعمال آپدیت، قیمت اتریوم بیش از ۶ درصد افزایش یافت و برای اولین بار از ۲۰۰۰ دلار عبور کرد؛ اما در همین هنگام نظریه‌ای وجود دارد که حاکی از باز کردن بیش از ۱۷ میلیون ETR در بازار و به دنبال آن کاهش قیمت آن با سرعت بالاست. برخی از نظریه‌پردازان بیان کردند در آن هنگام، قیمت اتریوم سه برابر اکنون بوده است و در حال حاضر با قیمتی نزدیک به نصف قیمت پارسال به فروش می‌رسد. این امر می‌تواند در نتیجه تأثیرات آپدیت بر قیمت نهایی اتر باشد.

تأثیرات آپدیت بر قیمت اتریوم

شبکه اتریوم در طول حیات با تحولات اساسی روبه‌رو بوده است که در به‌روزرسانی‌های پی‌درپی قابل مشاهده بوده‌اند. برخی از این به‌روزرسانی‌ها استانبول، بیکن‌چین، هاردفورک‌های بزانتیوم و مرج بوده است که هر یک به گونه‌ای قیمت اتریوم را متحول ساخته‌اند. در این میان برخی از آپدیت‌های اصلی باعث تحت تأثیر قرار دادن قیمت آن شده‌اند که این تغییرات قیمت نقش اساسی بر تصمیم‌گیری کاربران جهت خرید اتریوم بوده است.

جدیدترین آپدیت اتریوم Cancun بوده است که هدف از آن اضافه‌ کردن ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید بوده است. با انجام این به‌روزرسانی قطعا شاهد تأثیر چشمگیری در بهینه‌سازی مدیریت داده و بهبود هزینه تراکنش‌ها در اکوسیستم بلاک‌چین اتریوم خواهید بود. برخی از مزایای استفاده از این آپدیت عبارت‌اند از:

  • بهبود عملکرد با اعمال تغییرات کوچک در ماشین مجازی
  • تقویت معماری بریج‌های بین زنجیره‌ای
  • استفاده بهینه از فضای بلاک
  • بهبود مقیاس‌پذیری
  • کاهش هزینه تراکنش
  • بهینه‌سازی مدیریت داده‌ها
  • افزایش سطح امنیت

با هر به‌روزرسانی که در واقع با هدف از بین بردن مشکلات نسخه قبلی ارائه شده است، شاهد بالا رفتن قیمت ارز دیجیتال مذکور خواهیم بود. این اتفاقات گاهی به دلیل بسته شدن سپرده‌ها و در نهایت باز شدن مجدد آن‌ها توسط آپدیت‌های جدید رخ می‌دهد. با این توصیفات و طبق نظریه صاحب‌نظران، اتریوم به‌عنوان محبوب‌تررین پلتفرم قرارداد هوشمند در بازار کریپتوکارنسی یاد می‌شود؛ اما از آن‌جایی که این بازار همیشه در حال نوسان است، باید کاربر تحمل ریسک و تحلیل درست را داشته باشد.

تأثیرات آپدیت بر قیمت اتریوم

اتریوم، رمز ارز محبوب

طبق موارد ذکر شده و تأثیرگذاری آپدیت‌ها بر قیمت نهایی اتریوم، حتما قبل از خرید این موارد را بررسی کنید. در این مقاله به بررسی آپدیت‌های بر سر راه اتریوم پرداختیم و دریافتیم که چگونه این به‌روزرسانی‌ها بر وضعیت بازار و قیمت آن مؤثر است. در حال حاضر کاربران با خیال راحت اقدام به خرید اتریوم می‌کنند؛ چراکه با مواردی مانند قفل شدن اتریوم روبه‌رو نیستند و تنها با یک تحلیل درست می‌توانند علاوه‌بر عبور از این مسیر پر فرازونشیب، یک سرمایه‌گذاری امن را رقم بزنند.
مطالب ذکر شده به هیچ عنوان جنبه تبلیغ، جهت خرید کوین مربوطه را نداشته، بلکه تنها به‌عنوان آشنایی و افزایش میزان دانش و آگاهی نسبت به تحلیل اتریوم در بازار ارز دیجیتال است. هرگونه معامله و سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز دیجیتال باید حتما توسط افراد آموزش‌دیده و ماهر انجام شود تا با میزان کاهش ضرر در این معاملات، از هدر رفتن سرمایه نیز جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا