اینوستونومی
بورس

بهترین سایت‌ها برای مطلع شدن از اخبار بازار بورس

سرمایه‌گذاران و معامله‌گران برای فعالیت در بازار بورس و سرمایه باید از اخبار و اطلاعات این حوزه به‌صورت روزانه مطلع گردند. در بسیاری از مواقع افراد یک موقعیت معاملاتی سودده را به دلیل آگاهی نداشتن از روند بازار و معاملات از دست می‌دهند؛ زیرا اخبار و اطلاعات نقش بسزایی در تغییر روند بازار دارند.

به همین دلیل، افراد برای موفقیت و کسب سود از بازار بورس باید با تمام ابزارهای بورسی آشنایی داشته باشند و اخبار و اطلاعات این حوزه را همواره دنبال کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین سایت‌ها برای آگاهی از بازار بورس را به شما معرفی کنیم.

بهترین سایت‌های اخبار بازار بورس

در بازار بورس نیز همانند بسیاری از بازارهای مالی، روزانه اخبار و اطلاعیه‌ها زیادی منتشر می‌شود که بر روی تصمیمات معاملاتی سرمایه‌گذاران تاثیر می‌گذارد. به همین منظور، معامله‌گران و فعالان بازار سرمایه برای کسب موفقیت و پیشرفت در بازار بورس باید همواره اخبار و رویدادهای مرتبط با این حوزه را از مراجع رسمی و معتبر دنبال کنند.

وب‌سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی بسیاری وجود دارند که تمام اخبار و اطلاعات بازار بورس را به‌صورت لحظه‌ای برای مخاطبان خود منتشر می‌کنند؛ اما تمام این سایت‌ها معتبر نیستند و ممکن است شما را به راه نادرست هدایت کنند. در ادامه لیستی از بهترین سایت‌های اطلاع‌رسانی بازار بورس را معرفی کرده‌ایم.

بهترین سایت‌ها برای اخبار بورس

سایت شرکت بورس کالای ایران

سایت شرکت بورس کالای ایران دارای بخش‌های مهم بسیاری نظیر معرفی بورس، بازارها، نمای بازارها، آمارها، کالاها، انبارها، ذی‌نفعان و قوانین و مقررات است. همچنین امکان دسترسی به اطلاعیه‌های بازار مشتقه، بازار فیزیکی، بازار عمومی و بازار مالی برای کاربران این سایت فراهم شده است.

علاوه‌براین، سایت شرکت بورس کالای ایران کلیه اخبار مرتبط با این بازار را به‌صورت روزانه منتشر می‌کند؛ درنتیجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با مطالعه اخبار و اطلاعیه‌های این سایت، از تمام اخبار روز و مهم بازار بورس مطلع می‌شوند و تصمیم‌گیری‌های خود را در این بازار ارتقا می‌دهند.

پایگاه اینترنتی بورس انرژی

سایت بورس انرژی یکی دیگر از سایت‌های اطلاع‌رسانی بازار بورس ایران است که اطلاعیه‌های عمومی و اطلاعیه‌های بازار بورس انرژی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. همچنین کاربران تابلوی معاملات بازارهای فیزیکی، مشتقه و بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله را در این سایت مشاهده می‌کنند.

این سایت، روزانه اخبار و اطلاعیه‌‌های مهم و ارزشمند بازار بورس انرژی را منتشر می‌کند؛ به همین دلیل مرجع اصلی بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازار بورس انرژی است. لازم به ذکر است که تمام قوانین، دستورالعمل‌ها و ضوابط مربوط به بازار بورس در بخش قوانین و مقررات سایت بورس انرژی آورده شده است.

سایت مدیریت فناوری بورس تهران

سایت مدیریت فناوری بورس تهران یکی از پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین پایگاه های خبری بازار سرمایه است و هر اطلاعاتی را که سرمایه‌گذار برای آگاهی از نماد بورسی مدنظر خود نیاز دارد، در اختیارش قرار می‌دهد. درحقیقت، سرمایه‌گذاران با مقایسه اطلاعات نمادهای مختلف نظیر حجم معاملات، حجم مبنا، ارزش معاملات و بسیاری موارد دیگر بهترین نماد را برای سرمایه‌گذاری‌شان انتخاب می‌کنند.

این سایت دارای بخشی با نام «در یک نگاه» است که تمام اطلاعات و آمار مرتبط با بازار بورس و فرابورس را به تفکیک ارائه می‌دهد. آمار لحظه‌ای معاملات، حجم معاملات، تغییرات شاخص کل، مشخصات هر سهم به تفکیک، دیده‌بان بازار، فیلترنویسی هر سهم و تابلوخوانی از دیگر خدمات سایت مدیریت فناوری بورس تهران است که سهام‌داران به‌راحتی به این اطلاعات دسترسی پیدا می کنند.

سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران

سامانه جامع اطلاع‌رسانی ناشران یا «کدال»، تمام اطلاعات مالی، عملکردی و سایر گزارش‌های شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس و فرابورس را پس از تایید سازمان بورس منتشر می‌کند. اطلاعاتی که سایت کدال در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، شامل موارد زیر می‌شود:

  • صورت‌های مالی شرکت‌ها نظیر گزارش‌های ترازنامه، صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد
  • افشای اطلاعات بااهمیت
  • گزارش فعالیت‌های ماهانه شرکت
  • انتشار گزارش‌های مربوط به فعالیت هیئت مدیره شرکت‌ها
  • آگهی‌های مربوط به افزایش سرمایه و مهلت استفاده از حق تقدم‌ها
  • گزارش مجامع عمومی
  • ارائه اطلاعات مربوط به زمان‌بندی پرداخت سود سالیانه شرکت به سهام‌داران

درواقع تمام اطلاعات مرتبط با شرکت‌های بورسی و فرابورسی به‌راحتی بر روی این سایت قابل مشاهده است؛ درنتیجه سرمایه‌گذاران با مطالعه و بررسی اطلاعات در مورد سهام شرکت‌ها در خصوص خرید، فروش یا نگهداری سهام خود تصمیم‌گیری می‌کنند.

پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران

پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه ایران که با نام «سنا» نیز شناخته می‌شود، یکی از مراجع معتبر و رسمی در زمینه انتشار اخبار و اطلاعات بازار بورس ایران است. کاربران ازطریق این سایت آخرین اخبار مرتبط با بازار سرمایه و بورس‌های چهارگانه (بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس کالا و بورس انرژی) را مشاهده می‌کنند.

همچنین اظهارنظرهای مسئولان و کارشناسان بورس و اخبار مربوط به شرکت‌های پذیرفته شده به‌صورت لحظه‌ای بر روی این سایت منتشر می‌شود. لازم به ذکر است که این پایگاه خبری به سازمان بورس و اوراق بهادار وابسته است.

پایگاه اینترنتی سازمان بورس و اوراق بهادار

سایت سازمان بورس و اوراق بهادار نخستین پایگاه اطلاع‌رسانی بازار بورس و سرمایه است که اطلاعات بسیار مفید و ارزشمندی را در دسترس خوانندگان سایت قرار می‌دهد. این سایت درخصوص قوانین و مقررات مربوط به فعالیت و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و عملکرد بازار سرمایه در بخش‌های مختلف، اطلاعات جامع و کاملی را منتشر می‌کند.

همچنین سایت سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت‌ها و نهادهای فعال در بازار بورس را معرفی می‌کند و اطلاعات تماس شرکت‌های کارگزاری، نهادهای مالی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

پایگاه اینترنتی شرکت فرابورس ایران

شرکت فرابورس ایران تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه با مراجعه به این سایت به اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با شرکت فرابورس ایران دست می‌یابند. همچنین، این سایت قوانین و مقررات بازار فرابورس، اطلاعات مربوط به معاملات و نوسانات شاخص و آمار معاملات مربوط به اوراق اجاره را منتشر می‌کند.

لازم به ذکر است کاربران ازطریق این سایت، از به‌روزرسانی‌های مرتبط با اوراق امتیاز تسهیلات مسکن و سایر انواع اوراق بهادار پذیرفته شده را مطلع می‌شوند. همچنین ناظران بازار مواردی مانند توقف و بازگشایی نمادهای معاملاتی را از این طریق، اطلاع‌رسانی می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله بهترین و معتبرترین سایت‌های بورسی برای دنبال کردن اخبار اقتصادی و بورس را معرفی کردیم. سرمایه‌گذاران و فعالان بازار سرمایه، اطلاعات مفید و به‌روز بازارهای فیزیکی، کالا، انرژی و اوراق بهادار را ازطریق این سایت‌ها دنبال می‌کنند.

سرمایه‌گذاران به کمک سایت‌های اطلاع‌رسانی و پایگاه‌های اینترنتی، از اخبار و اطلاعات بازار بورس مطلع می‌گردند و تصمیم‌های معاملاتی موفق‌تر و بهتری می‌گیرند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برخی از سایت‌های خبری با انتشار اخبار دروغ سعی در گمراه کردن افراد دارند؛ بنابراین پیگیری اخبار بورس از مراجع معتبر از اهمیت زیادی برخوردار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا