اینوستونومی
اخبار ارز دیجیتالاخبار ایران

مخالفت با معافیت مالیاتی ارزهای دیجیتال

هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت، با مصوبه جدید مجلس مبنی بر عدم دریافت مالیات از مبادلات رمزارزی مخالفت کرده است. روزگذشته، در جلسه‌ای متشکل از وزیر امورد اقتصاد و دارایی، وزیر ارتباطات و روسای مربوطه، این تصمیم اتخاذ شده است. این هیات، قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر حذف رمزارز از شمول مالیات عایدی بر سرمایه را به عنوان تبعیض ناروا، مغایر با سیاست‌های کلی نظام می‌داند.
گفتنی است که پس از جلسه، اصلاحاتی برای ماده مذکور صورت گرفت. همچنین آن‌ها با بررسی مغایرت‌های مصوبه‌های اصلاحی مجلس، درباره طرح سوداگری و سفته‌بازی، اصلاحات انجام شده را برطرف‌کننده مغایرت‌های پیشین این هیئت تشخیص دادند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. یادمه اوایلی که این صرافی های داخلی رمز ارز های اصلی رو لیست می کردن یکی از دوستانم گفت اینا اول قانونی می کنن که بعد تریدرها بیان تو عرصه و سرمایه هاشون رو بدن دست داخلی ها و بعد از اینکه چند سال گذشت و مردم از صرافی ها و بروکرهای خارجی استفاده نکردند مالیات می بندند به دارایی های مردم حالا میگم اون دوستم امروز رو میدید… پ.ن : ما هم دوباره سرمایه هامون رو میبریم سمت صرافی هایی که بی چشم داشت به مال مردم به فکر پول دراوردن از راه حلال هستند نه مثل دوستان عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا