مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار آلت کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

ورلد‌کوین به دولت‌ها و بیزنس‌ها دسترسی استفاده از سیستم ID‌ خود را می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، ورلدکوین قصد دارد فعالیت‌های خود را گسترش و به دولت‌ها و کسب‌وکارها اجازه دهد تا از فناوری اسکن عنبیه و تأیید هویت آن در تلاش برای ثبت نام کاربران بیشتر استفاده کنند.
بر اساس این گزارش، Ricardo Macieira، مدیر کل ناحیه اروپایی شرکت Tools For Humanity که حامی پروژه ورلدکوین است گفت که این شرکت توانایی ساخت بزرگترین جامعه مالی و هویتی را دارد.
او اضافه کرد که قصد دارد فناوری منبع‌بازی را که به Orbهای اسکن عنبیه کمک می‌کند تا امکان استفاده گسترده‌تر از محصول را فراهم کند، توسعه دهد. اخیراً گزارش‌های دیگری منتشر شده است مبنی بر اینکه ورلدکوین پس از راه‌اندازی برای ثبت نام کاربران با مشکل مواجه شده است.
با این حال، سم آلتمن، یکی از بنیانگذاران پروژه، با پست‌هایی در توییتر، با این ادعاها مخالفت کرده و ویدیویی از افراد در صف اسکن عنبیه را نشان می‌دهد. Macieira گفت که در آینده، Orbها جامعه‌محورتر خواهند شد.
او ادامه داد که معتقد است که ورلدکوین نمی‌تواند مولد درآمد در سطح جهانی باشد، اگرچه بسیار خوشحال‌کننده خواهد بود که زیرساختی را برای دولت ها و سایر نهادها برای انجام این کار فراهم کند.
علاوه بر این، Macieira به رویترز توضیح داد که ورلدکوین قصد دارد از شرکت‌ها برای استفاده از سیستم هویت دیجیتال خود در صورتی که بخواهند سیستم‌های بومی‌سازی شده آن را بدون نیاز به جمع‌آوری داده‌های شخصی پیاده‌سازی کنند، هزینه دریافت کند. گفتنی است که روش‌های جمع‌آوری داده‌های ورلدکوین قبلاً از قانون‌گذاران سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است.
ناظر حریم خصوصی فرانسه اعلام کرد که فعالیت این پروژه را مشکوک می‌داند، در حالی که قانون‌گذاران آلمانی در سال ۲۰۲۲ تحقیقاتی را در مورد عملیات ورلد‌کوین آغاز کرد‌ه‌اند. قانون‌گذاران در بریتانیا نیز در حال بررسی و تحقیق در مورد این شرکت هستند.
با این حال، وب‌سایت ورلدکوین ادعا می‌کند که کاملاً خصوصی است و کاربران می‌توانند انتخاب کنند که داده‌های بیومتریک خود، به صورت رمزگذاری شده ذخیره یا حذف شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا