اینوستونومی
اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

دولت آمریکا نزدیک به ۱۰ هزار بیت‌کوین را جابه‌جا کرد

دولت آمریکا قبلاً قول داده بود که تقریباً ۴۰ هزار بیت‌کوین باقیمانده از توقیف دارایی سایت سیلک رود را در چهار مرحله دیگر در ادامه سال تقویمی آزادسازی کند. یک کیف پول رمزنگاری مرتبط با وزارت دادگستری ایالات متحده در یک سری تراکنش در تاریخ ۱۲ جولای، تقریباً ۹۸۲۵.۲۵ بیت‌کوین را به ارزش حدود ۲۹۹ میلیون دلار جابه جا کرد.
در حال حاضر چند سناریو برای این تراکنش‌ها وجود دارد؛ اول این که به نظر می‌رسد بین حداقل ۱۰۱ کیف پول جدید پخش شده‌اند، یا در سناریو دیگر به آدرس‌های صرافی برای فروش ارسال شده و یا در اختیار وزارت دادگستری قرار دارند.
در ابتدا، تقریباً ۹۸۲۵ بیت‌کوین مرتبط با مصادره جاده ابریشم در یک جفت تراکنش به سه آدرس ارسال شد. بخش عمده ای از این کوین‌ها (۸۲۰۰ بیت‌کوین به ارزش نزدیک به ۲۵۰ میلیون دلار تا زمان انتشار این خبر) به یک آدرس فرستاده شد، که کمی بیشتر از یک ساعت بعد، کل بیت‌کوین‌ها را در ۱۰۱ آدرس جداگانه تقسیم کرد.
دولت ایالات متحده قبلاً فاش کرده بود که قصد دارد بقیه بیت‌کوین خود را از توقیف جاده ابریشم طی چهار تراکنش در باقی‌مانده سال تقویمی به ‌فروش برساند.
با توجه به داده‌های درون زنجیره‌ای کنونی، این امکان وجود دارد که دولت ایالات متحده بتواند استراتژی‌های نقدینگی را آزمایش کند. به نظر می‌رسد یک حساب مرتبط با تراکنش‌های گروهی انجام شده در ۷ مارس ۲۰۲۳ به میزان ۲۳۷ میلیون دلار، سود کرده است.
با این حال، حساب دیگری که ۹۸۲۵.۶ بیت‌کوین را از وزارت دادگستری در طول ۷ مارس دریافت کرد، این کوین‌ها را بین ۱۰۱ حساب توزیع کرد. همین حساب بعداً به ۵۹۹ حساب دیگر ملحق شد تا در مجموع ۰.۱ بیت کوین (حدود ۳۰۳۲ دلار در زمان انتشار این خبر) را به حساب دیگری ارسال کند که سپس دارایی‌های خود را در حدود ۵۱ بیت‌کوین در ۳۷ آدرس پخش کرد.
در حالی که گمانه‌زنی‌ها زیادی در مورد ماهیت دقیق تراکنش‌ها که اکنون بیش از ۸۰۰ آدرس کیف پول را در بر می‌گیرد، وجود دارد، تعداد بسیار زیاد تراکنش‌ها و کیف پول‌های مرتبط، ردیابی دقیق آنچه دولت ایالات متحده با هر کوین انجام می‌دهد را با چالش مواجه کرده است.
این عدم اطمینان باعث شده است که برخی از اعضای جامعه کریپتو ترس داشته باشند که بیت‌کوین از بین می‌رود. یا اینکه انتقال کوین‌ها باعث تحریک سایر دارایی‌های دیجیتال می‌شود و در سرتاسر اقتصاد ارزهای دیجیتال موج ریزش ایجاد‌ ‌کند و باعث شود سرمایه گذاران آنچه را که به عنوان بازار گاوی می‌شناسند، رها کنند. گفتنی است که با گذشت چندین ساعت از انتشار این خبر، بیت کوین کمتر از یک درصد نوسان داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا