اینوستونومی
اخباراخبار آلت کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

فعالیت مشکوک جاستین سان

جاستین‌سان، بنیان‌گذار ترون و یکی از اعضای هیئت مدیره هوبی، با ایجاد حجم قابل توجهی از استیبل‌کوین TUSD جنجال برانگیخت. او این استیبل‌کوین‌های تازه ایجاد شده را به پلتفرم وام‌دهی شخصی خود، یعنی JustLend فرستاد.

کیف پولی که به جاستین سان مرتبط است، روز گذشته مبلغ خیره‌کننده ۸۱۵ میلیون دلار از استیبل‌کوین TUSD را مینت‌ کرد. این توکن‌های تازه ساخته شده به سرعت به stUSDT تبدیل شدند و در پلتفرم جاست‌لند قرار گرفتند. قابل ذکر است که ارزش کل قفل شده (TVL) این پلتفرم افزایش قابل توجهی را تجربه کرد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱.۵٪ افزایش یافت.

سان اظهار داشت که این معاملات در واقع بازتابی از معاملات مالی شخصی او بوده و هیچ ارتباطی با هوبی ندارد. داستان از آن‌جایی عجیب شد که این سرمایه در خزانه یک قرارداد هوشمند ناشناس با عنوان “minterproxy” قرار گرفت. سپس در یک تراکنش مرموز، این مبلغ به مقصدی نامعلوم ارسال و در نهایت به stUSDT تبدیل شد.

گفتنی است که نماینده‌ای از تتر در بیانیه اخیر تاکید کرده است که stUSDT به عنوان یک پروژه مستقل و جدا از تتر عمل می‌کند. انتقالات بحث برانگیز جاستین‌سان و هجوم سرمایه توسط او به پلتفرم جاست‌لند سوالات مهمی را در مورد شفافیت و پاسخگویی در فضای کریپتو ایجاد می‌کند. چنین اتفاقاتی، نیاز به نظارت قانونی را در حوزه رمزارزها که همواره نوآوری‌های جدید در آن اتفاق می‌افتد، تقویت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا