اینوستونومی
اخباراخبار آلت کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

شبکه اصلی شیباریوم، لایه دو اتریوم راه‌اندازی شد

شیبا‌اینو شبکه اصلی شیباریوم که یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم است را راه‌اندازی کرد. این پروژه پس از ماه‌ها آزمایش که شاهد مشارکت میلیون‌ها کاربر و ایجاد ۲۱ میلیون کیف پول بود، ایجاد شده است.
شیباریوم بر اساس یک مکانیزم اجماع جدید به نام اثبات مشارکت (PoP) ساخته شده است که با انتخاب اعتباردهنده‌ها متناسب با میزان دارایی هولد شده کار می‌کند. این عمل برای جلوگیری از هزینه محاسباتی طرح‌های اثبات کار انجام می‌شود. این راه حل جدید بلاک‌چین لایه ۲ برای تعامل با بلاک‌چین لایه اول اتریوم طراحی شده است و یک پلتفرم تراکنش مقیاس‌پذیرتر و مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد.
گفتنی است که شیبا‌اینو در طول بازار صعودی به محبوبیت رسید و حتی برای مدت کوتاهی از ارز دیجیتال رقیب یعنی دوج‌کوین پیشی گرفت، با این حال، نتوانست جایگاه خود را برای مدت طولانی حفظ کند و بیش از ۸۰٪ از ارزش خود را در بازار نزولی از دست داد.
اما این کاهش قیمت، جامعه شیبا اینو را از ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز حول این ارزدیجیتال منصرف نکرد. این اکوسیستم متشکل از یک صرافی غیرمتمرکز، ShibaSwap، و یک توکن بومی، BONE، به همراه متاورس و یک بازی وب ۳ است. قیمت شیبا نیز در انتظار راه‌اندازی شیباریوم به بالاترین حد نسبت به چند هفته‌های اخیر رسیده بود.
پیش از راه‌اندازی شبکه اصلی، توسعه‌دهنده اصلی شیبا‌ اینو، که با نام مستعار کوساما ریوشی شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد که پروژه‌های جدید استقبال زیادی از این لایه ۲ کرده‌اند. در پستی در توییتر توسعه‌دهنده این پروژه، تصویری از شرکت‌های در حال توسعه در شیباریوم را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد بیش از ۱۰۰ شرکت در حال حاضر از آن استفاده می‌کنند.
کوساما خاطرنشان کرد که بسیاری از مردم در دنیای فناوری در مورد یک «اپلیکیشن همه‌کاره» صحبت می‌کنند، اما این نوآوری‌ها باید در راستای جامعه و تمرکززدایی انجام شوند. وی افزود که شیباریوم هر دو این اصول را در عملیات خود گنجانده است و در عین حال اصول تمرکززدایی، قابلیت همکاری و طراحی کاربر محور را به طور کلی رعایت کرده است.
کوساما بیشتر توضیح داد و گفت که جنبه‌های تاییدکننده و نمایندگان این لایه۲، شیباریوم را غیرمتمرکز نگه می‌دارد، اما نوآوری واقعی در چارچوب، حاکمیت و منشور آن برای کمک به اداره اکوسیستم، فناوری، جنبه‌های حفاظتی و نوآورانه نهفته است.
شیباریوم از گره‌های تولید اعتبار Heimdall و بلوک Bor استفاده خواهد کرد که کاملاً شبیه به اکوسیستم پالیگان است. Heimdall مبتنی بر موتور اجماع Tendermint خواهد بود، در حالی که Bor به طور کامل با ماشین مجازی اتریوم سازگار است.
کاربران باید ۱۰ هزار توکن BONE را در شبکه شیباریوم قفل کنند تا اعتباردهنده شوند. بیست و یک میلیون BONE به عنوان پاداش برای تأیید‌کنندگان و نمایندگان در داخل اکوسیستم شیباریوم رزرو و برای پرداخت هزینه‌های مجاز گس استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا