اینوستونومی
اخباراخبار آلت کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

تیم پپه سرقت توسط اعضای قبلی را تایید کردند

یکی از اعضای تیم پپه گفت که سه همکار سابق، مسئول سرقت حدود ۱۶ تریلیون توکن پپه (۱۵ میلیون دلار) از کیف پول چند امضایی پروژه بودند که بلافاصله به فروش توکن‌ها در صرافی‌های رمزارزی و حذف حساب‌های اجتماعی خود اقدام کردند.
طبق آخرین داده‌ها، توکن‌ها قبل از فروش به OKX، بایننس، کوکوین و بای‌بیت ارسال شدند و طبق اطلاعیه‌ای در اواخر روز جمعه، تعداد امضاکنندگان از ۵ نفر به ۲ نفر کاهش یافت.
کیف‌پول‌های چند امضایی اغلب توسط پروژه‌های رمزنگاری برای افزایش امنیت استفاده می‌شوند و برای تأیید تراکنش‌ها به امضای چندین عضو تیم نیاز دارند.
پپه پس از راه‌اندازی در ماه آوریل، به صدر فهرست میم‌کوین‌ها رسید و بیش از ۱۵۰۰ درصد رشد کرد در اوج بازار نیز به ارزش ۱.۵ میلیارد دلاری در ماه می ‌رسید. ۱۵ نهنگ برتر پپه در یک نقطه قبل از کاهش ناگهانی ارزش توکن، به سود‌های بیش از ۹۰ میلیون دلاری رسیده بودند.
توکن‌های دزدیده شده حدود ۴ درصد از عرضه توکن را تشکیل می‌دهند و در آدرس مولتی سیگ تقریبا ۱۰ تریلیون توکن باقی مانده است (تقریباً ۲ درصد از عرضه کل). یکی از امضاکنندگان و اعضای باقیمانده گفت: «من می‌توانم به شما اطمینان دهم که بقیه توکن‌ها و همچنین حساب توییتر در امنیت قرار دارند.»
امضاکننده باقی‌مانده گفت که این پروژه از همان ابتدا با بازیگران بدی مواجه بود و آن‌ها مانع از پیشرفت پروژه شده بودند.
کیف پول چند امضایی به‌گونه‌ای تنظیم شده بود که نیاز به حضور سه از چهار امضاکننده برای تایید باشد. دیروز این ۳ عضو سابق تیم، وارد این کیف پول شدند و ۱۶ تریلیون، معادل ۶۰٪ از توکن‌های موجود در آن را دزدیدند و آنها را برای فروش صرافی‌ها فرستادند.
وی در ادامه توضیح داد که سارقان خود را از مولتی‌سیگ حذف کردند تا هرگونه ارتباطی با پپه را از بین ببرند، سپس تمام حساب‌های اجتماعی خود را حذف کردند.
این امضاکننده به دلیل ترس، عدم اطمینان و ضررهای احتمالی که اعضای جامعه در اثر این اقدامات با آن مواجه شده‌اند عذرخواهی کرد و افزود که این توکن‌ها هرگز قرار نبود فروخته شوند.
این شخص اضافه کرد که ۱۰ تریلیون توکن در آدرس مولتی سیگ باقی مانده به یک کیف پول جدید منتقل می‌شود، تا در زمانی خاص استفاده یا سوزانده شوند. پس از انتشار این خبر، قیمت توکن پپه حدود ۱۸ درصد کاهش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا