مشاوره جهت تبلیغات
اخباراخبار آلت کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

حجم مبادلات آپتیمیزم از آربیتروم پیشی گرفت

آپتیمیزم که یک شبکه لایه ۲ مقیاس‌پذیر با استفاده از رول‌آپ‌های آپتیمیستیک است، روز گذشته ۹۴۴ هزار تراکنش ثبت کرده و از رقیب خود یعنی آربیتروم، که ۶۶۰ هزار تراکنش ثبت کرده، پیشی گرفته است. شایان ذکر است، این اتفاق برای اولین بار از ژانویه ۲۰۲۳ رخ داده است که آپتیمیزم در حجم معاملات روزانه پیشرو است.

این تغییر عمدتاً به‌ معرفی ورلد‌کوین در شبکه آپتیمیزم نسبت داده می‌شود. وردکوین یک پروژه هویت رمزنگاری برای سم آلتمن، یکی از بنیانگذاران OpenAI (خالق ChatGPT ) است که اخیراً در آپتیمیزم راه‌اندازی شده است.

از آغاز ژوئن ۲۰۲۳، زمانی که تیم ورلدکوین شروع به استقرار حساب‌های کاربری در آپتیمیزم کرد، این راهکار لایه دوم شاهد افزایش قابل توجه فعالیت در شبکه بوده است. تعداد تراکنش‌های روزانه آپتیمیزم ۲۴۰ درصد افزایش یافته و از ۲۷۷ هزار تراکنش به ۹۴۴ هزار تراکنش از اول ژوئن رسیده است. در مقابل، تعداد تراکنش‌های روزانه آربیتروم با کاهش اندک مواجه بوده و در مدت مشابه از ۷۴۵ هزار تراکنش به ۶۶۰ هزار تراکنش رسیده است.

داده‌های Dune Analytics، افزایش کاربری آپتیمیزم و علاقه آشکار به ورلدکوین در شبکه را نشان می‌دهد. تعداد کیف‌پول‌های ورلدکوین در زنجیره آپتیمیزم که نشان‌دهنده تعامل فزاینده با این پروتکل است که به مرز یک میلیون نزدیک می‌شود.
با این وجود، آربیتروم همچنان در سایر معیارها پیشتاز است. طبق داده‌های DeFiLlama، ارزش کل قفل شده در آربیتروم در بین تمام راه حل‌های لایه ۲، با ۲.۱ میلیارد دلار، بالاترین میزان است و پس از آن آپتیمیزم با ۹۱۷ میلیون دلار قرار دارد. علاوه بر این، آربیتروم با ۱۲۳ هزار کاربر فعال روزانه در مقایسه با ۸۹هزار کاربر آپتیمیزم پیشتاز است.

آپتیمیزم و آربیتروم، دو راه حل برتر لایه ۲ هستند. استفاده از آپتیمیستیک رول آپ‌ها، به کاربران امکان پردازش تراکنش‌، خارج از بلاک‌چین اصلی اتریوم را می‌دهد و روشی مقرون‌به‌صرفه‌تر از پردازش تراکنش‌ در شبکه اصلی ارائه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا